Aktualności - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Aktualności

Parafia konkatedralna w Żywcu ma nowych ministrantów. Dziękujemy ks. Mateuszowi Wojtusiakowi za przygotowanie nowch ministrantów i wprowadzenie ich do Liturgicznej Wspólnoty Służby Ołtarza. Ministranci spotykają się raz w tygodniu na zbiórkach, aby coraz lepiej poznawać Pana Boga w liturgii i służbie. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00.

Poświęcenie krzyża

Na początek trochę historii. W pobliżu skrzyżowania ulic Jaworowej i Kasztanowej stoi drewniany krzyż z Chrystusem wyciętym z blachy. Niestety nikt z okolicznych  mieszkańców nie zna fundatora ani daty postawienia krzyża. Wiadomo tylko, że krzyż w latach trzydziestych naszego stulecia stał pomiędzy dwoma kasztanami. W czasie II wojny światowej w 1945 roku Niemcy ścięli oba kasztany oraz znajdujący się pomiędzy nimi krzyż ( dokonali tego z przyczyn strategicznych – kasztany i krzyż zasłaniały pole ostrzału). Po zakończeniu wojny nowy krzyż wykonał i odnowił wizerunek Chrystusa  pan Stefan Prochot. Zrekonstruowany krzyż zawiesił na lipie. Potem piekę nad krzyżem przejęła rodzina Widzyków z ulicy Jaworowej, pradziadek Franciszek Widzyk, a potem dziadek Józef Widzyk. W latach siedemdziesiątych został wykonany nowy krzyż i odnowiony wizerunek Chrystusa. W 2002 roku lipa uschła i pan Mirosław Stach, z ulicy Topolowej, zdemontował sfatygowany krzyż, a lipę ściął. Obok ściętej lipy zamontował konstrukcję, do której przymocował nowy krzyż z ponownie odnowionym Chrystusem. Początkiem listopada tego roku, na skutek działań atmosferycznych, krzyż uległ zniszczeniu. Pan Szczepan Biegun z ulicy Jaworowej poprosił sąsiadów o pomoc i tak : Władysław Marszałek wykonał krzyż, Anna Kołodziejczak odnowiła wizerunek Chrystusa, Szczepan Biegun z Emilem Pawlikiem i Leszkiem Widzykiem pomalowali krzyż, wykonali prace przy wzmocnieniu konstrukcji  i zamontowali krzyż. W dniu 4.12.2018r. o gody. 12.00, uroczyście, ks. Grzegorz Pal, też sąsiad, poświęcił krzyż, a dość duża grupa mieszkańców z ulic: Jaworowa, Topolowa, Kasztanowa, Jodłowa, Wierzbowa, Akacjowa, odmówiła pod krzyżem modlitwę Anioł Pański. Zebrani swoją obecnością podkreślili, że obowiązkiem jest zachowanie dla przyszłych pokoleń pamiątek, którymi się szczycimy i które odzwierciedlają wiarę naszych przodków.

 

                                                                                                          Domowy Kościół

 

"Ksiądz proboszcz w imieniu wszystkich duszpasterzy bardzo dziękuje inicjatorom, fundatorom oraz wykonawcom tego przedsięwzięcia, za troskę, aby nasza święta wiara poprzez najważniejsze symbole była obecna w przestrzeni publicznej.
Dziękujemy również za zaangażowanie, księdzu rodakowi ks. Grzegorzowi Palowi za dokonanie aktu podobnego poświęcenia. 

Przy okazji prosimy parafian, obok których posesji znajdują się: krzyże, figury, kapliczki o troskę i uszanowanie tych poświęconych znaków wiary.
Jeżeli te zabytki mają więcej niż 100 lat, to przypominamy, że trzeba konsultować ich renowacje z konserwatorem zabytków nawet kiedy są położone na prywatnej posesji.
Wszelkie inicjatywy związane z odnawianiem tych pamiątek naszej wiary prosimy konsultować z parafią. Chętnie służymy radą i pomocą. Troska o należyty szacunek dla tych symboli wiary jest jednym z zadań proboszcza. "

zdjecie2 copy

 zdjecie1 copy copy

WYPOMINKI
2018 / 2019

Katedra: 7.30

Pamięci Boga, „który wskrzesił z martwych Jezusa” i „dla którego wszystko żyje” przez modlitwę Kościoła polecają się nasi zmarli bracia i siostry:

 

Ks. Jan Satke, ks. Stanislaw Meus, ks. Leopold Kisielewski, ks. Roman Król, ks. Józef Zabrzeski, ks. Grzegorz Zyzak, ks. Zdzisław Dzidek, ks. Adam Gabryś, ks. Franciszek Czarnota, ks. Antoni Miodoński, ks. Wincenty Matuszewski, ks. Konstanty Krzywanek, ks. Onufry Stankiewicz, ks. Henryk Hibner, ks. Dominik Wyrzykowski, kl. Janusz Kolek, Tadeusz Firleta, Stanisław i Rozalia Fidelus; kapłani w tej parafii pracujący i pochodzący; Helena i Stefan Leśniak, Romuald Suchorab z rodz., Genowefa i Jan Walaszek, Stanisław Felczak z rodz. i bratem, Aniela Szymiczek z m., 2 synami i synową, Maria Gołuch z 2 m., synem Józefem i córką, Wilhelm Wieczorek z wnuczką i rodz., Helena i Jan Pindel z córką, synową i synem, Wanda i Wincenty Miodońscy, Maria i Bronisław Stasica, Barbara Łobaza, Jacek Pitry, Maria Sitkowska, Aniela Barzycka z bratem Franciszkiem, Joanna i Alojzy Szwed z córką Zofią, synami: Tadeuszem i Kazimierzem, Maria i Stanisław Ormaniec, Bogdan Stanaszek, Władysław Artwiński, Stanisław Kostka z ż. Wandą i córką Barbarą, Władysław Okrzesik, Aniela i Józef Batko z synem, Katarzyna i Wincenty Pasierbek z synem i synową, Franciszek Hulbój z braćmi, wiktoria i Stanisław Matlakiewicz z synami: Janem, Bolesławem i Marianem, Maria i Józef Glas, Karolina Wisińska, Zofia Zeman, Józef Matlakiewicz, Halina i Kazimierz Kosoń, Józef Kowaleczko z rodz. i teściami, Adam, Jan Urych, Józef Obtułowicz z rodz., Maria Obtułowicz, Rudolf Białek z rodz., Stanisław Puczyński z rodziną, Józef Wandzel z teściami Jadwiga Duda z rodz., Henryk Niemiec z rodz., Maria i Ignacy Krzeszowiak, Władysław Wojtyła, Julia i Jan Biernacik z synem Janem, Maria i Tomasz Piela z 2 córkami: Anielą i Elżbietą, Lotta Biemann z m. Willim, Aniela i Jan Gryba z synem Józefem, Antonina i Michał Duraj z synem Zbigniewem, Maria Maciejska, Maria, Michał Szewczyk, Anna Wawak, Zofia, Danuta, Stanisław Pępek, Anna i Józef Mrózek, Marian Magiera z rodz., siostrą i braćmi, Michał Biegun z ż. Marią i synami, Waleria i Stanisław Krzyżeccy, Karolina i Jan Łukaszek, Stanisław Maślanka, Emilia i Władysław Zwierzyna, Joanna i Michał Figura, Franciszek Ciurla z rodz., teściami i bratem Zygmuntem, Janina i Franciszek Kowalczyk, Helena i Wiktor Sowa, , Regina Sowa, Gertruda i Stanisław Bukowscy z synem, Zofia i Józef Kot, Helena i Czesław Twardysko, Maria i Stanisław Duraj, Stanisława i Władysław Wróbel z córką Janiną, Maria i Józef Biel z rodziną, Helena i Mieczysław Biel, Kazimiera Kotkowska z rodziną, Gertruda Kawa, Stefania i Stanisław wolscy z dziećmi, Jan Pawlus z synem Jackiem i rodz., Roman Domański z rodz., Józef Domagalik, Władysław Słapa z synami, Maria Lejawa z m., córką i synami, Franciszek Witas z rodziną, Franciszek Lejawa z rodziną, Janina Janik z córką i synami, Adam Duc z rodziną, Agnieszka Maruszczak z m. i dziećmi, Jan Maruszczak z ż. i braćmi, Kazimierz Stokłosa z rodz., Regina Klęka z m. i dziećmi, Anna Stokłosa z m. i dziećmi, Regina Kubica, Franciszek Kubica z ż., Maria Majewska z m., Joanna Czerwin, Mirosław Puda, Kazimierz Sypta, Józef Zoń, Helena Głowacka, Bronisława i Tadeusz Wojtaszewscy, Maria i Jan Wojtaszewscy, Irena i Kazimierz Czerwińscy, Anna i Andrzej Gałuszka, Władysław Habdas z ż. Stefanią i synową, Franciszek Haczek z rodziną, Piotr Krasny z 2 ż., Bronisław Krasny z ż. Rozalią, Kazimierz Mroczkowski z rodz. i bratem Zenonem, Roman Lalik z rodziną, Jerzy Kukuś z ż. Kazimierą, Józef Żyrek z ż. Marią, Leopold Mrowiec, Józef Godziński z rodziną, Stanisława Godzińska z rodziną, Weronika Godzińska z m. Józefem, Jan Kempka z ż. Marią i wnuczką, Franciszek Bąk z rodziną, arcyks. Maria Krystyna Habsburg z rodziną, Władysław Suchonek z rodziną, Elżbieta Suchonek z rodziną, Agnieszka Cieślik z rodziną, Maria Podgórska z rodziną, Stanisława i Eugeniusz Smoczek z córką Barbarą, Wanda Kozieł z 2 m. i synem, Narcyz Kamiński z ż. Marią, synami, synową i wnukiem Pawłem, Krystyna, Maria Kołodziej, Anna i Lesław Organek, Władysława, Roman, Ludwik, Jan, Gosia Łebek, Danuta, Antoni, Przemysław Łyczkowscy, Stefania i Edward Błaszcz, Nela Błaszcz, Tadeusz Kotlarski, Kazimiera i Stanisław Kotlarscy, Anna Geller, Stefania i Edward Błaszcz, Irena Szreter, Maria Seemann z rodz., Zygmunt Seemann z rodz., Jadwiga Rzeźniczak, Elżbieta Donocik, Jan Seemann, Mieczysław Jakubiec, Dorota Staszkiewicz z rodz., Janina Biegun Wątroba, Zofia Pelc, Anna Suchoń, Franciszek Cebrat z rodz., Marian Masny z rodz., Józefa i Eugeniusz Wolak z synem Markiem, Helena i Eugeniusz Bartnik z synem i córkami, Waleria i Stanisław Krzyżeccy, Karolina i Jan Łukaszek, Maria Piecuch z synem Janem, Honorata, Franciszek Kapała z synem Józefem, Teofila Lenart, Zofia, Rozalia Matysiak, Józef Nabielec, Zofia Mazan, Anna i Szczepan Matysiak, Agnieszka Słonka z m., Stefania Słonka, Stefan Pniaczek z synem, Józefa Lasak z m., Ferdynand Duda z synem Arturem, Waleria i Jan Stasica, Ferdynand Duda z 2 ż., Franciszek Stasica z 2 ż., Anna Zoń z m., Teresa Czulak z m., Katarzyna Kociołek z m., Karol Meres z ż. i dziećmi, Waleria Meres, Władysław Kotlarski, członkowie Róży św. Teresy od Dzieciatka Jezus, Andrzej Bałaś, Maria i Władysław Zoń, Józef Zuziak, Janina i Jan Kapała z rodz. i rodzeństwem, Krzysztof Piątek z rodz., Michał Czul z rodz. i dziećmi, Wiktoria i Józef Grzegorzek z dziećmi, Leszek Czul, Elżbieta Piątek, Danuta Styczeń, Wanda i Jan Piecuch z rodz. i swatami i synem Zdzisławem, Maria i Franciszek Sikora, Jan i Mieczysław Sikora, Zygmunt Bakuń z rodz., Genowefa i Józef Potępa z rodz., Helena Chrobak z m. Józefem, członkowie z Róży MB Fatimskiej, Eleonora i Józef Pszczółka, Piotr Mołdysz, Józef Siwek, Helena siwek, Józef Wolny, Stanisław Kozieł, Augustyn Sopata z rodz., teściami i rodz., Marcin, Franciszka i Jan Urbaś, Albina Śliwa, Aleksander, Krystyna Wrzeszcz, Adam Wrzeszcz z rodz., kl. Janusz Kolek, Aleksander Leśniak, Eugeniusz i Stefan Blecha z rodz., Augustyn i Justyna Stasica z synem, Aleksander i Olga Sabal z rodz., Elżbieta Sabal, Stanisław Cencora, Tadeusz Jakubik, Czesław Kastelik, Noel Tsas, Piotr Waluś z ż. Anną, Józef, Walenty Waluś, Stefania Lafernik, Józef Kaprak, Tomasz Mazurek, Stanisław Mazurek z rodz., Leokadia i Antoni Gabryel z synami i synową, Kazimierz Buszydlik z rodz., Jadwiga i Tadeusz, Władysław Gąsiorek, Andrzej, Elżbieta, Józefa i Henryk Staszel, Maria i Stanisław Gołąb, Alicja i Ludwik, Eugenia i Jan Gołąb, Barbara i Antoni Wojnarowscy, Sabina Chlebik, Józefa Porczyńska, ks. Julian Gołąb, Helena i Walenty Zbylut z córką Zofią, Andrzej, Wiktoria i Józef Zbylut, Zofia i Jan Zbylut, Antonina i Jakub Faber, Franciszka Haczek z m. Michałem, Zofia Gałuszka z m. Piotrem i synami: Józefem i Marianem, Maria i Franciszek Micherda z rodz. i rodzeństwem, Magdalena i Władysław Adamek z rodz. i rodzeństwem, Jan, Stanisław, Janusz i Helena Micherda, Józef Żyga, Mieczysław Radochoński, Zdzisława Micherda, Wanda i Zdzisław Wieczorek, Krzysztof Wieczorek, Maria Basiura z m. i synem, Emanuel i Maria Szymańscy, Katarzyna Luber, Wiktor i Michalina Szymańscy z córkami: Leokadią, Józefą i Anną, Sylwester i Rozalia Szymańscy, Genowefa, Józef, Anna i Karol Płonka, Wiktoria i Józef Lach, Aleksandra Lach, Agnieszka i Franciszek Barcik, Józef Barcik, Wanda Gąsiorek, Katarzyna Pyka, Danuta i Ludwik Pyka, Aleksander Kubasiak z synem Józefem, Władysław Mucharski z ż., Katarzyna, Franciszek, Zofia, Antoni i Maria Stasica, Ryszard Studencki z rodz. i dziadkami, Leon i Wiktoria Białek, Stanisław i Anna Białek, Teresa i Tadeusz Zyzak, Włodzimierz Droba, Janina i Antoni Ładoś, Stanisława i Edward Gojlik, Julia i Jan Ładoś, Stefania i Bronisław Burdo, Maria i Wacław Ładoś, Alina Florczak, Stefania Błasiak, Wanda, Ewa i Adam Kowalscy, o. Jan Reś, Jan Gutowski, Mieczysław Ładoś, Zofia Szczybura, Karolina Ostropolska, Mieczysław Fabrowicz, Janina i Leon Urbańscy, Anna, Helena, Irena i Wojciech Kudzia, Maria i Adam Ozaist, Ryszard Ungohojer, Emilia, Andrzej, Edward i Zygmunt Pilsyk, Eugenia Chudomel, Mieczysław Mędrecki, Józef i Stanisława Biskup, Marian i Władysława Główczyk, Antoni Główczyk z synem Łukaszem, Stanisław, Sabina i Zdzisław Siwakowscy, Zdzisław Kędziorski, Helena i Stanisław Kędziorscy, Emilia i Stanisław Adamus, Waleria i Wiktor Talik, Danuta, Alojzy i Aleksandra Rybiccy, Anna i Kazimierz Wolscy, Elżbieta Guzewska, Janina i Henryk Pełka, Stanisław i Wiktoria Stasica z rodz. i rodzeństwem, Józef i Genowefa Potępa z rodz., Józef Płocica z wnuczką Edytką i zięciem Marianem, Feliks Kupczak z ż. Stefanią i synem Mieczysławem, Stanisław Banach, Jan Słonka z ż. Elżbietą, Marian Czernik z ż. Heleną, Władysław Komuniecki z ż. Stefanią, Maria Gołąb, Franciszek Łodziana z synem Andrzejem, Stanisława i Józef Kudzia, Józefa i Michał Rutowicz, Maria Mieszczak z rodz., Adam Stanoch z synem, Helena Bachniak z m., Zdzisław Siwakowski z rodz. Józef Talik z ż., Władysław Bania, Maria i Kazimierz Staszkiewicz z dziećmi, Maria i Antoni Siwek z dziećmi, Stanisław Siwek, Bolesław i Leokadia Jurasz, Julia Nowak z m., synem i córką, Waleria Fiedor z córką z m., Aniela i Jan Syczuk z dziećmi i wnukami, Stanisław Gałan z rodz. i rodzeństwem, Zofia i Władysław Grzegorczyk, Anna i Jan Smacha, Jan i Stefania Sromek z synami, córką i synową, Władysław i Zofia Grzegorczyk, Anna Smacha, Jan Hawryłeczko, Henryk Saleciak, Władysława i Stanisław Prochot, Agnieszka, Antoni Saleciak, Maria, Władysław Paciecha, Anna i Antoni Michalec z rodz., Zofia i Franciszek Nizioł z rodziną, Emilia i Michał Matuła, Stanisław Ostachowski z żonami, Józef Kamiński z ż., Maria i Józef Sprycha, Edward Mazgaj, z rodziny Krawczyk, Nizioł, Zoń i Salachna, Halina i Bronisław Krzyształowicz, Zygmunt i Anna Babilonek, Adam Kubera, Józef i Maria Mazurek, Otylia Kamińska, Rozalia Fijak z m., Irena Widzyk z m., synem i synową, Mikołaj Mieszczak z 2 ż., Ludwik Kamiński z 2 ż., Józef Krupiński, Ewa Kanik z m., Anastazja Gawłowska z m. i synem, Lucyna i Zdzisław Barańscy, z rodziny Koperskich, Józef Zarzecki, Tadeusz Krysiński, Ignacy i Zofia, Eugeniusz i Agnieszka, Konrad i Maria Swoboda, z rodziny Sonków i Swobodów, Anna Ciężkal, Jan i Helena Witas, Leokadia i Władysław Wyród, Wiktoria i Józef Sośniewscy, Aniela Pastor z rodz. i rodzeństwem, Karolina i Wojciech Pastor z 2 synami, Adam Knapek, Aleksander i Józiu Kubasiak, Anna i Piotr Waluś, Stefania Lafernik, Józef i Walenty Waluś, Karolina i Józef Kubasiak, Katarzyna Pyka, Anna Mołdysz, Danuta i Ludwik Pyka, Janusz Kolek, Julia, Stanisław i Andrzej Nowak, Elżbieta i Ryszard Geller, Ludwik Sikora z ż. Wiktorią z rodz., Kazimierz Zawada z rodz., siostrą i bratem, Jan Lach z ż. Stanisławą i rodzeństwem, Stanisława Lach z rodz., rodzeństwem, synami i córką, Krystyna Lach z rodz. i rodzeństwem, Apolonia Sternalska z rodz. i rodzeństwem, Jerzy Zeman z rodz., bratem i synem, Irena Zwolska z m. i rodzeństwem, Janusz Tomaszewski z rodz. i braćmi, Janina Sandok z m., Jan Kantyka z rodz. i teściami, Janina i Antoni Wojtaszewscy z synem Michałem, Emilia Dubińska z m. Teodorem, Elżbieta Bożek z m. Michałem, Stanisław Bożek, Adam Jarosz, Krystyna Wandzel z synem Lucianem, Maria Wojtyła z 2 m., Władysław i Zofia Gołek z rodz., Władysława Pluta, Edward Dmuchała z ż., Władysław Gołek, Maksymilian Jeziorski z ż. Emilią, Józef Smołucha z ż. Joanną, Augustyn Smołucha, Wiktoria i Franciszek Smolik z córką Genowefą i synami: Franciszkiem i Władysławem, Jan Hupczak, Jadwiga Gardas z rodz., Czesław Gardas, Helena i Józef Gardas, Karolina Stokłosa z m. i synami, Wiktora Kubiesa z m., Edmund i Zofia Zyzak, Józef i Maria Zyzak, Stanisław i Jan Zyzak, Szczepan i Aniela Sanetra, Józef Sanetra, Władysław i Franciszka Minkińscy, Józef i Anna Zuziak, Izabela i Waleria Zuziak, Maciej i Anna Wawak, Józef i Magdalena Wawak, Alojzy i Teresa Wawak, Karolina i Waleria Wawak, Elżbieta Krępa, Emilia Stasica, Eugeniusz i Stefania Słodczyk z synem Januszem i córką Anną, Antonina i Zdzisław Białynieccy, Janina i Adam Olszowscy, Eugenia Pawełek z siostrą Stanisławą, Karol Bielawski, Adela, Jan i Aleksander Czerneccy, Andrzej Wydra z rodz., Michał Sowiński z rodz., Antonina i Edward Caputa, Anna Ścieszka z rodz. i rodzeństwem, Franciszka i Włodzimierz Kwiecień z rodz., Kazimiera i Adolf Krygiel z rodz. i rodzeństwem, Janina i Wincenty Hetnał z rodz. i rodzeństwem, Władysław i Janina Adamiec z synem Ryszardem, Kazimierz i Anna Adamiec z rodziną, Wincenty i Jadwiga Zemczak z rodziną, Henryk Skoczeń z rodziną, Zofia i Karol Sapeta z córką Renatą, Antonina Kubla, Ludwik Staszkiewicz z ż. i córką, Michał Lisiński z matką i ojcem, Zygmunt i Jan Obtułowicz, Józefa Romowicz, Stanisława Wisińska, Władysław Czulak z rodz. i siostrą Stefanią, Benedykt Kubica, z rodziny Pawlików, Mordyłów, Rąbków, Schillak, Kozłów, Józef Wrężel z ż. Wiktorią i synami, Józef Łodziana z ż. Heleną, Maria i Józef Gach, Władysław Laburda, Sebastian Brutkowski, Anna Michalec, Stefania i Karol Pawełek, Maria Bidelska, Maria i Jan Pokusa, Franciszek i Kazimiera Piecha, Ewa i Władysław, Anna i Józef Siwek, Józef Fraś, Edward Migdałek, Franciszek i Karolina Groner, Helena Błachut, Tadeusz Knapek, Barbara Nieważna, Józefa Mrowiec, Ludwika i Szczepan Kubica z wnuczkami, Kazimiera i Józef Sekyra, Stefan Spyrka z bratem Kazimierzem i rodz., Edyta Piecuch, Tadeusz Pawlus, Stanisław Drewniak z synem Adamem, Antonina Drewniak z synem Andrzejem i synową, Stefan Kubica z ż. i dziećmi, Józef Wnętrzak z synem, Kunegunda Kozak, Dominika i Bronisław Mazurek, Natalia Filipek, Franciszka i Józef Puda z synem i synową, Maria, Rudolf, Monika i Leszek Piecuch, Anna Gołuch, Jan Jeziorski, Honorata Jeziorska, Michalina Koziród, Czesław Piela, Michał i Kazimierz Nieuważny, Kazimierz Gruchlik z ż., Stanisław Steblik z ż. Marią i synem Władysławem, Bronisława i Karol Rus, Teresa i Józef Figura z rodz., Barbara Nieuważna, Czesław Kubień z rodz., braćmi i siostrami, Andrzej Śliwiński, Józef Biernat, Jan Świerczek z matką, Stanisława i Leon Steblik, Franciszek Marszałek z ż. Eleonorą, Józef Grzegorzek z ż. Wiktorią, Mieczysław i Franciszka Gęga, Józef, Anna Borak z mężami, Tomasz Hulbój, Stanisław Biel, Franciszek Siwiec, Joanna Cimała, Jan Kozubek, Paulina i Edward Krawczyk, Jerzy Krawczyk, Piotr, Wiesław Wieczorek, Emanuel Majnusz, Maria Sanetra, Marianna i Władysław Łatanik z rodziną, Rozalia i Bronisław Wieczorek z rodziną, Agnieszka Flaka, Maria Mrowiec, Katarzyna i Józef Drożdż, Paweł Moc, Julian Byrtek, Tadeusz Gąska, Józef Wnętrzak z ż. Ludwiką, Tadeusz Gołuch, Józef Turczak, Tadeusz Gąska, Aniela Pyka, Stanisław i Danuta Paryła, Zofia Słowiak, Aniela Mrowiec, Kazimiera Obrocka, Emil i Michalina Kuczera, Franciszek i Michalina Obroccy, Adam Klecza z rodz., Mariusz Klecza, Genowefa i Stefan Urbanke, Antonina Buczman z m., Anna Stasica z dziećmi, Alojzy Twardy, Wiktoria Stasica z m., Urszula Lach z ojcem, Maria Suchoń Z m. Stefanem, Czesława i Czesław Rogowscy, Krzysztof Marszałek, Jan i Władysława Kuczera, Maria Obrocka, Andrzej Cader z mamą Czesławą, Józef Midor, Zofia Lach z m. Michałem i córką Marią, Janina, Mirosław i Jadwiga Caputa, Józef Siwek z ż. Ireną, Elżbieta Paleczna, Jadwiga i Bolesław Kłosowscy z rodz., Maria Mrowiec, Katarzyna i Józef Drożdż, Michał i Helena Sroka z synową, Czesław i Helena Hubczak z synem, synową i wnukiem, Antoni Łajczak z rodz., Stefania Jędrysek z synem i synową, Maria Droździk, Leszek Gąsiorek, Andrzej Moczek, Stanisław Filek, Jan Pawlus, Leonard i Aniela Worek z dziećmi, Maria i Stanisław Niewiadomscy, Jan, Jadwiga i Józef Goły, Alicja Stanclik, Bożena, Stanisław Fic, Mieczysław Nieleszczuk z rodz., Bronisław Breś z rodz. i rodzeństwem, Andrzej, Anna Osysek z synem i synową, z rodziny Żurczak, Irena, Albina, Franciszek, Jan, Stanisława i Franciszek Golec, Maria i Franciszek Białas, Helena i Stanisław Bernat, Michalina Miodońska, Jadwiga i Franciszek Gnacińscy, Irena i Karol Baron, Józef Latacz z ż. i synami: Antonim i Janem, Jakub Midor z ż. i córką Józefa, Michał Midor z ż., Władysław Mielczarek, Piotr Ciućka z rodz., Henryka Zeman, Karolina i Franciszek Jarco, Karolina Węglarz, Stanisław Rybarski, Joanna i Michał Figura z rodz., Bronisława i Adam Buława z synem Jackiem, z rodziny Miękińskich, Ditrich i Ostrowskich, Władysław Kurzyk z ż. Józefą, Stanisław Kurzyk, Stanisław Czarniecki z ż. Janiną, Aniela Oleksyn, Ludwik i Genowefa Chrapek, Antoni i Władysława Rustyn z dziećmi: Jadwigą i Włodzimierzem, Jacek Wrzeszcz z ż., Józef Habdas, Józef Stasica, Julia Małko z m. i synami: Piotrem i Aleksandrem, Janina i Franciszek Sabuda, Eugeniusz Mentel, Irena i Zdzisław Badowscy, Zofia i Henryk Matuszek, Emilia Biel z ż. Genowefą i synem Adamem, Stanisław Ząbkowski z ż. Janiną, Helena i Andrzej Giercukiewicz, Rozalia i Józef Duraj, Jadwiga Kamińska, Józefa i Antoni Pezdek, Maria i Józef Talik, Maria i Józef Nowak, Maria i Józef Pezdek, Wanda i Stanisław Rus, Kazimiera i Władysław Nowak, Jan Nowak, Józef i Józefa Ostrowscy, Roman, Tadeusz i Julian Kasprzyk, Ryszard Kłusak, Jan Pawlusiak, Bożena Jaworska, Janusz Suchomirski, Władysława, Agnieszka, Kazimiera, Józef, Jan i Stanisław Suchańscy, Franciszka i Władysław Janik, Zbigniew, Edward, Maria, Janina, Urszula i Karol Wojtyła, Emilia, Stefan, Zdzisław i Stefan Skrzypczyk, Małgorzata i Władysław Hyłroś, Wiesław Biegun, Czesław Urbaniec, Arkadiusz i Krystian Lalik, Stanisław Kwak, Ilona i Aleksander Kłusak, Maria i Bronisław Kastelik, Gertruda i Stanisław Bukowscy, Halina i Władysław Mazurkiewicz, Katarzyna i Kazimierz Gul, Franciszek Mazurkiewicz z rodziną, Bronisław i Genowefa Dziki, Piotr i Zbigniew Janeczko, Maria Tetłak, Karolina i Eugeniusz Posacki, Jolanta Biel, Karol Sapeta z 2 ż., Franciszek Fijak, Maria Gołuch, Czesława, Stanisław, Bogdan, Stefan i Wiktoria Stolarzewicz, Małgorzata Latzel, Gertruda, Stefan, Irena i Aniela Gacka, Władysław Szerszeń, Stanisława, Józef, Stanisława i Franciszek Rak, Julia i Augustyn Wilczęga, Katarzyna i Ludwik Nowak, Edward i Tomasz Nowak, Jan i Maria Widzyk, Julian Widzy, Józef i Maria Gołuch, Antoni i Stanisław Rybarski, Helena i Kazimierz Lamparscy, Kryspina Marian Nawrot, Maria i Rudolf Drabina, Hildegarda Olszowa z m. i synem, Maria i Jan Stasica, Maria i Józef Maciejko, Józef i Elżbieta Stasica, Helena i Józef Górka, Józef Gancarczyk, Joanna i Ludwik Suchańscy, Aniela i Jan Kózka, Józef, Szczepan, Aniela i Małgorzata Mołdysz, Anna Polak, Jadwiga i Karol Kucharscy, Michał Polak, Zofia i Adam Lach z córkami i zięciami, Maria i Stanisław Świątkowscy z dziećmi, Stanisława i Wiesława Świątkowska, Wiktoria i Stanisław Smolik, Zofia Lenart, Stanisława Bieniek z m. Stanisławem, Stefania Wąsik z m. Józefem, Tekla Bieniek z m. Szczepanem, Władysław Matlas z ż. Emilią, Jan Tlałka z ż. Czesławą i córka Marią, Roman Błaszcz z ż. Stanisławą i synami: Tomaszem i Mirosławem, Jan Adamczyk, Jerzy Puczka, Jadwiga Puczka z m. i synami, Lidia Puczka, Anna Duraj z m., Adam Zawada, Stefania Gawlas, Karolina Wolny, Danuta Puczka, Roman i Małgorzata Klasek z synem, Anna Gołuch z m. i dziećmi, Jadwiga Gołuch, Adam Gołuch, Stanisław Klasek z ż., Zofia Nowak z synem, Jan i Zofia Stasica, Karol Michalec, Franciszek, Helena i Maria Stasica, Anna Gołuch z m. Alojzym i dziećmi, Jadwiga Herzyk z m. Mateuszem i dziećmi, Adam Gołuch z ż. Jadwigą i dziecmi, Zofia Nowak z teściową i synem Markiem, Małgorzata Klasek z m. Romanem i synem, Jadwiga Gołuch, Michalina i Jan Pal, Leopold Krajcarz z żonami, Helena i Jerzy Krajcarz, Maria i Józef Pal z synami, Marian Jakubiec, Jerzy Pawlus, Karolina Noga, Genowefa Kocoń, Franciszek Pal,

 

Katedra: 8.45

 

Czesław Dybczak, Joanna Dunat, Maria Kiełbas, Halina Żyrek, Maria i Józef Dybczak, Jan, Kazimierz Dybczak, Rozalia i Józef Ponikwia, Józef Ponikwia, Hanna i Mieczysław Wieczorek, Józefa i Ferdynand Szymocha, Genowefa i Franciszek Jędryas, Wiesława Stążka, Maria Duda, Władysław Pach z rodz., Zbigniew Pach, Maria Małowiecka z rodz. i bratem Henrykiem, Krzysztof Pasieka, ks. Jarosław Zaradzki, ks. Stefan Ryłko, członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci, Paweł Sztwiertnia z ż. Jadwigą i Stanisławą, Jan Dokutowicz z rodz., Andrzej Ściślicki, Stanisław Okrzesik, Stanisława Romanowska, Halina Szypke, Olga Boczarska z m., Anna, Paweł, Karolina, Maria i Stanisław Duc, Włodzimierz Adamek, Ludwika i Józef Tomczyk z synem Józefem i rodziną, Agnieszka i Franciszek Kalisz z synem Krzysztofem i rodziną, Julian Gołuch, Apolonia Wawak z m. Tomaszem i synem Kazimierzem, Elżbieta Dłutek, Maria i Stefan Wirth z synem Włodzimierzem, Anna i Szczepan Dłutek z synem Janem, Stefan, i Helena Zwierzyna z zięciem Kazimierzem, Maria i Józef Pietraszko z synem Adamem, Teresa i Jan Mazur z wnukiem Gregorem, Michalina Pietraszko z m. i synami, Regina Pietraszko z m. i dziećmi, Adolf Wojtusiak z 2 ż., Maria Drabina z m., Aniela Pietraszko z rodzeństwem, Wacław, Mirosław, Bogumił Banaś z dziadkami, Karolina i Roman Feret z ciocią Marią oraz rodziną, Maria i Mieczysław Pachowicz z rodz. i teściami, Elżbieta i Leopold, Zofia i Mieczysław Zabłoccy, Anna i Michał Then, Mieczysław Ostasz, Eleonora Rakowska z m. Mieczysławem i synem Janem, Regina i Jan Satława z synem Józefem i córką Justyną z m. Franciszkiem oraz synami: Czesławem i Edwardem, Michał i Stefania Bistyga z synem Stanisławem z ż. Cecylią, Henryk Walaszek z rodz. i rodzeństwem, Maria i Wacław Kuśnierz, Eugenia i Jan Skorochoda, członkowie Róży Narodzenia NMP oraz MB Królowej Różańca Św., Jerzy Fiedor, Czesław Giźlar, Katarzyna i Franciszek Kalfas z synem Tadeuszem, Janina i Franciszek Barabasz, Maria i Jan Figura, Stefania i Adam Smołucha, Zuzanna i Adam Zagórscy, Maria Zagórska, Mieczysław Mikulski, Anna i Karol Kupczak, Stanisława i Władysław Śliwińscy, Halina i Franciszek Para, Anna i Władysław Pochopień z 2 córkami i synem, Franciszka i Franciszek Stach z synami, Tadeusz Staszkiewicz, Mieczysław Sienkiewicz, Antonina i Michał Staszkiewicz, Franciszek Frycz z braćmi, Franciszek Gabinek z ż. Henryką i córkami, Franciszek Stasica z ż. Franciszką i córkami: Anielą, Walerią i Jadwigą, Adam Ciurla z ż. Stanisławą, Stanisław Kosibor z ż. Julią, Antoni Ciurla z ż. Marią, Cecylia i Józef Czadankiewicz, Agata Mrowiec Gries, Cecylia i Jan Mrowiec, Katarzyna i Franciszek Mrowiec, Zofia, Marian wójcik, Andrzej Sarapata, Emilia, Antoni Zajiczek, Bogusława, Jerzy i Jadwiga Okarmus, Jadwiga Kruczyńska z m., córką i zięciem, Michał Miodoński z rodz. i bratem, Jan Kasperek, Aniela i Michał Drożdż z synem Stanisławem, Józefa Pindel z m. i rodz. , Aniel Błaszcz z m., rodz. i dziećmi, Władysława Kolonko z m. i dziećmi, Aniela Habdas z m., Maria Cygoń z m., Czesław Cygoń, Elżbieta Słonka, Jan i Maria Szymońscy, Janina Olszowska z m., ks. Wojciech Olszowski, Józef Widzyk, z rodziny Biniaszczyków, Kuchtów i Kulaków, Rozalia Marszałek, Józefa Nawrot, Wacław Żarczyński z synem Jerzym, rodz. i teściami, Zdzisław Pilarz, Katarzyna Prochot, Leon Prochot z ż. Teresą, Czesław Zemczak, Jan Zemczak z ż. Marią, Jan Magierski z rodz., Adam Szymik, Waldemar Adamczyk, Maria Habdas z m., Jan Aksamit z rodz. i teściami, Helena i Stanisław Szczotka, Maria i Antoni Kuchejda, Maria Piecuch, Zofia i Jan Harężlak z rodz. i rodzeństwem, Franciszka i Józef Roman z rodz. i rodzeństwem, Mieczysław Obtułowicz, Maria i Kazimierz Obtułowicz z synem Jerzym, Helena i Leopold Michalscy z synem Wacławem, Franciszek Widz z ż. Emilią i synem Józefem, Stefania i Władysław Widz, Rozalia Pastor, Maria Basik, Władysław Szczelina, Gertruda i Karol Piecuch z synem i wnuczką, Władysław Zuziak z rodz. i braćmi, Władysława i Tadeusz Zontek z rodz. i synem Adamem, Józef i Tadeusz Piętka, Władysław Steblik z teściami, Władysław Knapek z rodz., Krzysztof Pawlus, Stanisław Bury z rodz. i teściami, Genowefa i Stefan Gryzło z rodz. i wnukiem, Anna, Szczepan i Adam Caputa, Emilia i Antoni Motyka z rodz., Wiktoria i Stanisław Michałek z rodz., Władysław Walaszek, Helena i Franciszek Sowa z rodz. i rodzeństwem, Julia i Jan Sowa, Stanisława i Stanisław Drapa z rodz. i rodzeństwem, Adam Tomiczek, Stanisław Zając, Józefa Zając, Maria Rogowska, Wiesław Stuglik, Stanisław Jura, Genowefa, Władysław i Jan Fajfer, Maria Sanetra z rodziną, Zygmunt Wędzel z synem Remigiuszem, Magdalena i Mateusz Krzesak z synami i synową, Maria i Władysław Łatanik, Tadeusz Łatanik, Maria i Franciszek Białas, Józefa i Alojzy Kozieł, Marianna, Teodor i Stanisław Trybała, Alina i Czesław Gmyrek, Sylwester Pyclik, Władysław Gardaś, Weronika Brenkus z m., 2 córkami i 2 synami, Maria Gardaś z m., córką i 2 synami, Jadwiga Magierowska z m. Juliuszem, Józefa Pawlus z m. Janem, Marcjanna i Michał Gąsiorek, Jan Czernek z rodz., Andrzej Sosnowski z rodz., Jadwiga i Roman Luber z synem i wnukiem, Franciszka i Michał Sadłek, Antoni Łatanik z córką Haliną, Michalina i Kazimierz Kubalańca, Józefa i Adam Sanetra, Elżbieta i Andrzej Krywult, Agnieszka Krywult, Jadwiga i Włodzimierz Fiak, Anna i Piotr Bielewicz, Mieczysław Miodoński z rodz., Władysław Miodoński z ż., Józefa i Adam Staszkiewicz, Janina i Adolf Górniccy, Barbara i Antoni Pawełek, Maria, Stefania i Józef Pawełek, Anna i Wojciech Goryl z synem Władysławem, Anna Dyaczyńska-Herman z m. Zbigniewem, Teresa i Eugeniusz Korzeniowscy, Irena i Tadeusz Pniak z rodz., Ryszard Zawartko z rodz., Maria i Jerzy Wójciccy, Tadeusz Zdynowski, Tadeusz Zawartka, Maria Rąb z m. i rodz., Janusz Zajączkowski, Maria Duraj, Julian Kiebuz z rodziną, Małgorzata Pieczara z rodz. i teściami, Jakub Stasiński z rodziną, Maria Chwaja z m. Piotrem, Franciszka i Jan Kliś z dziećmi, Jan Wandzel z ż. Marią, Tomasz Jędrzkiewicz z ż. Marią, Agnieszka Skalska, Marian Sapiński, Czesława i Adam Pstruszyńscy, Józef Szymik z ż. Janiną, Maksymilian Bak, Jerzy Maruszczak, Władysław Hudziec, Tadeusz Tlałka, Bernadetta Kasperek z córka Krystyną, Edward Lach z rodz. i teściami, Edward Mrowiec z rodz., Jan Białek z synem i zięciami, Emil Kupczak z rodz., Stefania i Alfred Lidke z synem, Aniela i Józef Dulian, Eugenia i Jan Bartosiak z córką, Janina Tomaszek, Waleria i Rudolf Borak z rodz., Marian i Eugeniusz z synem Adamem, Jan Kubiesa, Józef Krawiec z synem Stanisławem, Anna Wolny, Mieczysław Lasik ze szwagrem Bolesławem Mieszczak, Janina Dudka, Józef Barcik, Henryk Jaksoń z rodz. i bratem, Władysława i Józef Jafernik z rodz., Roman Źróbek, Dorota Juźwa z rodz., Julia Juźwa z m. Maksymilianem, Rozalia Szybka z m. Tadeuszem, Stanisław Gibas z rodz., Marcin Topolewski, z rodziny Topolewskich i Urbańców, Tadeusz Jeziorski z córką Edytą, Anna i Karol Wełniak, Emilia i Tadeusz Adamczewscy z synem Andrzejem, Maria i Bogusław Branny, Henryk Wanke, Michalina i Stefan Lorenty, Franciszka i Jan Sanetra, Maria i Michał Maślanka z synem Wiktorem, Kazimiera, Barbara, Franciszek Bajda, Weronika, Franciszek, Włodzimierz Ścisło, Roman Sawicki, Henryk Seemann, Jadwiga, Maria, Franciszka, Stefan i Roman Sawiccy, Anna, Janina, Jan, Franciszek i Krzysztof Staszkiewicz, Irena, Jan i Aleksandra Obtłowicz, Maria i Jan Komunieccy, Stefania, Barbara, Tadeusz i Adam Bodzek, Stanisława, Joanna, Halina, Danuta i Kazimierz Seemann, Antonina Podrecka, Antoni Pietrucki z rodz. i teściami, Maria i Karol Studenccy z rodziną, Antoni Krzepina, Maria i Kostas Manolopulos z rodz., Andrzej Pieniądz z rodz., Michał Berdy z ż. Bronisławą, Wojciech Berdy z ż. Marią, Piotr Różycki z ż. Marią, Teodozjusz Hlibowicki z ż. Heleną, Stanisław Hlibowicki z ż. Cecylią, Zbigniew Hlibowicki, Stefan Mysiński z ż. Stefanią, Antonina Wołek, Albin i Renata Mazurek z rodz., Wanda i Edward Kliś, Jan Koutny z rodzeństwem, Zdzisław i Wanda Koutny z córką Anną, Teresa i Wojciech Hankus, Helena i Józef Łodziana, Halina i Jerzy Marek, Czesław Hilbrycht z rodz. i rodzeństwem, Aniela i Michał Owsionka, Julia Dyrcz z rodz., Małgorzata Dyrcz, Józef Adamek, Jerzy Zachura, Mariusz Pełka z rodz., Katarzyna i Wojciech Janczy z dziećmi, Katarzyna i Augustyn Duc, Helena i Jan Palczewscy z córką Stanisławą, Barbara Palczewska, Stanisław Obrocki z rodz., Anna i Tadeusz Madej z rodz., Wiktoria Wojtusiak z córką, zięciem i wnuczką, Irena i Józef Grzegorzek, Krystyna i Józef Szewczyk, Antoni i Eugenia Stokłosa z synem Jerzym, Maria i Antoni Golec z synem Andrzejem, Anna Teresa Pawełek, Anna i Władysław Kobza z synem Janem i synową Michaliną, Stefania Kobza z rodz., Karolina Micherda, Cecylia i Józef Gąsiorek z rodz., Józef Goryl z rodz., Rozalia i Karol Niewdana z rodz. i synem Janem, Anna Cetera z teściami, Tadeusz Juraszek, Rozalia i Jan Juraszek, Anna i Stanisław Juraszek, Bronisław Juraszek, Jan Tomaszek z ż., Józef Pasko z ż., Jacek Ślemieński, Janina i Józef Ślemieńscy, Feliks Kowalski, Maria, Edward Salamon, Józef Kastelik, Piotr i Genowefa Antczak, Józef i Julia Kowalczyk z synami i córkami, Wanda i Otto Herzyk z synem Ryszardem, rodz. i rodzeństwem, Michał Mroczkowski z rodz. i braćmi, Władysława i Józef Okrzesik z synem Kazimierzem i wnuczka, Regina i Kazimierz Hubczak, Tadeusz Koszykiewicz z rodz., Stefania i Józef Widuch z synami, Salomea Sołtysek z synem, Stanisław Myśliwiec z ż. Marią, Jerzy Cembala, Benedykt Krajcarz z ż., Katarzyna Talik, Albin, Julian Krajcarz, Marian Matusik, Jan Matusik z ż., Krystyna Bąk z m., Stanisława Lejawka z m., Joanna i Józef Stolarczyk, Wiktoria Feil z synem Stanisławem, Anna i Stanisław Grabarczyk, Maria i Franciszek Siwiec, Jan Aksamit, Stefania, Józefa, Karol i Władysław Czulak, Olga Stasica z m., Władysław Tomiczek z rodz., Wiesław Stasica, Maria Hubczak z m., Józef Hubczak, Tadeusz Tomiczek z synem, Maria Stasica z m., Jan Hubczak z ż., Franciszek Talik z ż. Franciszką, Katarzyna Szymik z m. Ludwikiem i synem Piotrem, Jan Szymik, Stanisław Talik z ż. Anielą i córkami: Alicją i Jadwigą, Zofia i Józef Półmiarek, Julianna i Kazimierz Malec, Ewa Wróbel z m., synem i bratem Janem, Rozalia Raczek z m., Karol Póda z ż. Anną i córką Anną, Eligiusz Cygoń, Helena Dobosz, Kazimierz, Genowefa, Stanisław Póda, Maria i Marian Gacek, Józef i Józefa Malec, Jan Piecyk z ż., Jan Malec z ż., Józef Rączka, Józef i Maria Koszykiewicz, z rodziny Ficek, Maria i Józef Lewandowscy, Teresa Jurasz, Anna Friedrich z rodz., Józef Friedrich z rodz., Jan i Aleksandra Słonkowscy, Kazimierz Haczek z rodz., Stanisława Gabryś z m. Janem i synami: Marianem i Grzegorzem oraz wnukami, Antonina Jurasz z m. Szczepanem i synową Lucyną, Karolina i Karol Styrkacz, Irena Glondys z m., Elżbieta i Wiktor Golasik, Antoni i Bronisława Niteccy z córką Romaną, Stanisław Gąsiorek z rodz., Krystyna i Jan Prochownik, Henryk Tęsiorowski, z rodziny Prochownik i Noga, Mieczysław Skowron z rodz., teściami i synową Zofią, Antoni Fabrowicz z ż. i synami, Andrzej Barcik z ż., Krystyna Barcik, Julia Fabrowicz, Władysław Caputa z ż., Ferdynand Jacoń z 2 ż., Józef Barcik z ż., Bonifacy Adrian z rodz., Teresa Szymusiak z 2 ż., Jan Oleś z rodz. i 2 synami, Leokadia i Henryk Miłek, Aniela Noga, Helena i Wiesław Piwko, Kazimiera Copija z synem Czesławem, Karolina Copija z m., dziećmi i wnukami, Franciszek Kubies, Michał i Franciszka Tomaszek z rodz., Antoni i Regina Kępka z rodz., Genowefa, Józef i Jan Kępka, Antoni i Maria Wojtusiak z rodz., Franciszek i Jan Kowalczyk, Wojciech i Anna Kowalczyk, Helena i Henryk Stasica, Joanna i Czesław Grzegorzek, Grzegorz Oleksiak z rodz., Barbara i Józef Bitta z rodz., Alfreda i Józef Korczyk z rodz., Maria Ditrich, Wanda Krajewska z m., Grażyna Caputa, Waleria i Józef Caputa, Helena Caputa, Jan Maciejny, Maria i Józef dziedzic, Franciszek Kania, Michał, Franciszek i Stanisław Dziedzic, Rozalia Piela, Franciszka Biegun, Wiktoria Dziedzic, Weronika Biernat, Józefa Pstruszyńska, Helena Biernatek z m. Tomaszem i synami, Daniel wieczorek z synem Cezarym, Franciszek Fijak z rodz., Helena Fijak z rodz., Aniela i Tadeusz Pawełek, Zofia i Władysław Staszkiewicz, Andrzej, Zbigniew Pawełek, Mieczysław Staszkiewicz, Janina i Franciszek Zoń, Genowefa Zoń, Maria i Wojciech Zoń, Antonina i Stanisław Kliś, Cecylia Pająk z rodz. i rodzeństwem, Anastazja i Julian Pająk z dziećmi, Tadeusz, Jan, Marcjanna, Franciszek, Rafał i Stanisław Gawron, Józef Zelek z dziećmi i rodzeństwem, Józef Dybczak z rodz., Stanisław Maciejny z rodz., Franciszka i Karol Szewczyk z dziećmi, Józef Maciejny z ż. i rodz., Bolesław Kumor z ż. Franciszką, Franciszek Cader z ż. Marią, Bolesław Kwiatkowski z ż. Teresą, Małgorzata Boroń, Andrzej Wajdeczko, Jadwiga Urbańska, Bronisława i Michał Janiuk, Ryszard Szczupalski, Ryszard Szemiel, Józef Hubczak z rodz., synami, szwagrami i bratową, Bronisława i Ludwik Kasperek z synami, synową, zięciem i wnukiem, Józef Świda z rodz., Jan i Maria Szczotka, Jan i Aniela Gąsiorek, Mirosława i Władysław Pawełek z rodz., Bonifacy Czernecki z rodz., Anna i Norbert Bednarz, Antonina i Bogusław Pawełek, Anna Kos z m. Karolem, Anna Biernat z m. Augustynem, Anna Janota z m. Maciejem, Helena i August Kantyka, Zofia i Franciszek Szwed, patrioci polscy, Ludwik Jazdon z ż., synami i ciotką z zięciem, Władysława Micherdzieńska z mężami, Ludwika i Władysław Walczak z synem Franciszkiem, Zofia Krawczyk z mężami, Anna i Wilhelm Miodońscy, Antonina Klimasara, Wawrzyniec i Stanisława Wandas, Bolesław i Bronisława Twardowscy, Stanisława i Mieczysław Mędelscy, Tadeusz i Mieczysław Sienkiewicz, Anna Tatarczuch, Teresa i Stanisław Mastela, Teresa i Karol Mastela, Karol Piątek z ż. Wiktorią, Władysław Widzyk z ż. Marią, Stanisław Piątek z ż. Marią, Czesław Zych z ż. Heleną, Maria Biegun, Roman Kozubek, Piotr Gawron z ż. Elżbietą, Maria Pasieka z rodz., Andrzej Pyka, Tadeusz Rutkowski, Jan Kozubek, Stanisław Piątek, Augustyna Gawron z m., Tadeusz Gawron z ż., Józef Widzyk z ż. Marią, Anna i Franciszek Gołek, Roman Wiewióra z rodz. i bratem, Helena i Wilhelm Giziccy, Rozalia i Władysław Sanetra, Dominika i Mieczysław Kittner, Irena Walaszek, Józef i Janina Sanetra, Franciszek z matką, Eugeniusz, Anna i Roman, Stanisław, Anna i Aniela, Wanda i Michał Pierzgowie, Józef Zelek z dziećmi, Zofia Łapczyńska, Antoni i Stanisław Zelek, Stanisław Zemczak, Bronisław Jeziorski z ż., córką i synami, Józef Ostrowski, Stanisława Piątek z m. i synami, Janina i Tadeusz Mikus, z rodziny Mikus i Lisowskich, Teresa, Andrzej i Bolesław Dziki, Bogdan Krawczyk, Władysław Lejawka z ż., Ludwik Stasica z ż., Rozalia i Adam Ryczek, Bronisława Ryczek z rodziną, Felicja i Franciszek Wrężlewicz, Rozalia Duraj, Stanisław Głodzik z rodz. i rodzeństwem, Ludwika i Bronisław Gajer z rodz., Anna i Stanisław Kręcichwost z rodz., Antoni Caputa z rodz., Władysława Jeziorska z m., Renata Kalicka z tatą, Barbara i Marian Wątroba, Helena i Eugeniusz Wolf z synem Wiesławem, Jan i Krystyna Galica, Jadwiga i Józef Żyrek, z rodziny Wilasów, Tadeusz i Monika Danielak, Zofia, Henryk i Ryszard, Janina i Emil Kupczak, Anna i Bogusława Studencka zm. Michałem, Wojciech i Franciszka Sołtysek, Adolf Goryl, Jadwiga Harężlak, Maria Łopatka, Franciszek, Zdzisław, Janina i Józef, Edward Szot, Józef Siwek z ż. Ireną, Waleria i Piotr Matlakiewicz z synami: Markiem i Krzysztofem, Alfreda Szczotka z rodz., Maria i Władysław Kulczyk, Urszula i Zdzisław Rypień, Jan i Maria Kania, Jadwiga i Zygmunt Mireccy, Władysław i Alfreda Mireccy, Stanisława i Władysław Halińscy, Kazimiera Trojnacka, Anna Krzyżak z m. Klemensem, Anna i Karol Michulec, Józef i Edward Zyzak, Jolanta Tetłak, Władysław Blachura z rodziną,, Aniela Śpiewak z rodziną, Tadeusz Jachnicki z rodziną, Tomasz Czapnik, Stanisława i Józef Knapek, Katarzyna Pieronek, Tadeusz Błażowski, z rodziny Rus, Lisowskich i Mikus, Zofia i Franciszek Szymiczek, Janina Leon Piela, Jan i Józefa Ulrych, Bolesław Szambelan, Józef Kozieł Rozalia Deka, Danuta Polak z rodz. i teściami, Jadwiga i Bronisław Sznajdrowicz, Emilia, Stefan i Barbara Siwek, Waldemar Kasiński z rodz., Czesława. Tadeusz i Joanna Jankowscy, Władysław Knapek z ż. Heleną, rodz. i teściami, Waldemar Tomalczyk, Genowefa i Ludwik Chrapek, Maria i Jan Habdas, Stanisław Kos z ż. Heleną i córką Marią, Anna Zyzak z wnukiem Pawełkiem, Marian Zyzak, Józef i Anna Łukasik, Leokadia i Jan Szwed, Włodzimierz Zabłocki z rodz. i teściami, Ryszard Bajoński z rodz., Leonid i Mary Simkins, Stefania Pieronek z rodz. i bratem Karolem, Michał Kasoń z rodz. i ż. Marią, Józef Zontek z ż. Zofią i synem Adamem, Ewa Dąbrowska z rodz., Karol i Michalina Talik, Karol i Karolina Bielewicz, Jan Marszałek z rodz., Stanisław Żegiński z synem Jackiem, Maria i Wojciech Gibas z córką Czesławą, Irena i Stanisław Gibas, Franciszek i Anna Gibas z 2 synami: Czesławem i Tadeuszem, Stanisława i Anna Kastelik, Stanisław Wąsek z 2 synami: Waldemarem i Stanisławem, Stanisława Nieradkiewicz z rodziną, Stefania i Władysław Gibas, Henryka Gaweł z synem Mariuszem, Anna Kantyka z m. i synami, Anna Mieszczak z rodz., Władysława i Ludwik Gaweł, Cecylia i Adam Piwko, Halina Piwko, Jolanta i Władysław Piwko, Krystyna Piwko, Teresa i Józef Fiedor, Agnieszka Łabuzek, Wanda Fiedor, Karolina Nowak, Stanisław Leśniak, Janina Liskowicz, Zofia i Jan Baczyńscy, Józef Konior, Zofia i Władysław Łukowicz, Jadwiga i Franciszek Górka z synem Stanisławem, Józef Zalesiński, Sylwester Stefaniszyn, Anna Gonera, ks. Marian Michalik, ks. Stanisław Dadak, Kazimierz Korczyk, Czesław Gara, ks. Wojciech Łoś, Jan Łukowicz, Józef i Bronisława Matlak, Urszula Solarek, Tadeusz Szwec, Michał i Barbara Witos, Alina i Kazimierz Cyran, Krystyna Habdas, Wiktor Matejczyk z ż. Rozalią i synami, Franciszek i Antonina Krzak, Regina Górna, Anna i Jan Drewniak, Maria i Franciszek Byrtek z synami: Władysławem i Wojciechem, Ludwika i Franciszek Martyniak, Krystyna i Ryszard Wojciechowscy z rodz.,

 

Katedra: 16.00

 

Anna, Michał Polak, Małgorzata Mołdysz, Józef, Szczepan Mołdysz, Jerzy Kryszyłowicz z rodz., Tadeusz Kryszyłowicz z teściami, Maria Wnętrzak z m., synem i rodz., ks. Kan. Władysław Chrapla, Ludwika Ślusarczyk z rodz.: Marią i Stanisławem Pydych, Franciszka i Stanisław Ślusarczyk, Zofia, Józef, Wojciech, Andrzej i Wacław Górscy, Czesław Adamczyk, Edward Różański z rodz., Agata i Józef Łoboda z dziećmi, Ewa Bajońska z rodz., Maria i Zygmunt Andrejas z rodz., Tadeusz Żydek z rodz., Jan Pępek, Jan i Maria Chrobakiewicz, Józef i Hermina Dyduch, Leopold i Maria Staszkiewicz, Czesław i Stanisława Jastrzębscy, Jerzy Mierzwiński, Maciej Opałka, Joanna i Władysław Bąk z rodz. i rodzeństwem, Magdalena Ostrowska, Bronisława Kaczyńska, Michał Lewicki, Jarosław Kochaniewicz, Anna i Emil Gąsior, Aniela i Wiktor Koźlik, Jacek Wysocki, Irena i Władysław Szczerek, Janina i Stanisław Bem, Witold Szczerek, Eleonora i Władysław Wiecha, Józef Kostka z synem, Szczepan Kostka z ż., Franciszek Łatanik z ż., Teofil Łatanik z synem, Stanisław Pielesz z ż. i dziećmi, Ryszard Karcz, Jerzy Siwek z rodz., Jan Środa z ż. Stefanią, Kazimiera Jagosz z m. i synem, Józef Łuszczak z ż. Henryką, Józef Graca z ż., dziećmi, synową i dziadkami, Józef Zyzak z rodziną, Ludmiła i Czesław Piecuch, Józef i Maria Nawojscy, Kunegunda i Maksymilian Piecuch, Elżbieta Pawełek, Antoni Piątek z synem Andrzejem, rodz. i rodzeństwem, Apolonia Płonka z m., Irena i Stanisław Rodak z córeczką, Lidia Berezowska z m. i mamą, Anna i Julian Czop, Janusz Noga, Józef Grygiel, Kazimierz Bieda z rodz.: Zofią i Józefem, Ewa Dowsilas, Stanisław i Maria Pacuszka, Franciszek i Anna Klimczak, Melania i Karol Miodońscy, Stanisław Lach, Zofia i Stefan Kitlińscy z synami i synowymi, s. Marcelina Kitlińska, Karol i Maria Miodońscy z dziećmi, Antoni Miodoński z ż. i synem, Jan i Janina Lach z dziećmi, Leszek Lach, Aleksandra Szpobar, Władysław i Leonarda Klęka z rodziną, Alojzy i Wiktoria Pach z rodziną, Józef i Janina Kania, Jan i Marianna Gieleciak, Aniela Jasiewicz z m. Janem, Czesław Jasiewicz, Danuta i Adam Jasiewicz, Wojciech Ząbek, Kazimierz Lach, Władysław Lach z ż. Anną, Ludwik Wiewióra z ż. Joanną, Władysław Wiewióra, Olga i Stanisław Kubica, Danuta i Franciszek Pluta, Aniela i Stefan Mizia, Antoni i Genowefa Stokłosa, Jerzy Stokłosa, Irena i Józef Grzegorzek, Anna, Ludwika i Józef Stokłosa, Kazimiera i Jan Seweryn, Norbert Pinisz, Janina, Stanisław, Tadeusz Stokłosa, Jacek i Marek Baron, Rudolf i Franciszek Mizia, Andrzej Golec, Stanisław Kozieł z rodziną, Rozalia Idec z rodziną, Stanisław i Regina Bernasiuk z synem Zdzisławem, Aleksander i Edmunda Krajewscy z dziadkami, Maria i Tomasz Pytlarz z synem Ryszardem, Bronisław Tlałka, Benedykt Janosz z rodz. i braćmi, Jan Kocoń z ż. i rodz., Helena Kocoń z m. i rodz., Stanisław Zakrzewski z rodz. i siostrami, Tadeusz Loranc, Wojciech i Joanna Kania, Kazimiera Pieronek z m. Janem i dziećmi, Zbigniew Juchniewicz, Czesław Bąk, Magdalena Barbara Kapała z synem Adamem, Gertruda, Leszek, Salomea, Władysław, Barbara, Anna, Zygmunt, Józef Kapała, z rodziny Kapałów, Józefa i Jan Micor, Władysława Ewertowska, Ewa, Władysław, Henryk, Maria, Zofia, Wilhelm, z rodziny Kumorków i Fijołów, Andrzej i Karol Staszkiewicz, Kunegunda Studencka, Ludwika Masny, Michalina i Jan Babińscy z rodz., Andrzej i Stanisław Ziemski z rodz., Józef i Marek Kądziołka, Maria Paneth, Aniela Kotarzewska, Teresa Zyzak, Janina i Marcin Knopek, z rodziny babińskich, Kruczyńskich, Ziemskich, Panethów, Niklów i Łataników, Maria i Franciszek Rodak z synami: Adamem, Kazimierzem i Stanisławem, Stefania i Józef Sowa z synami: Alojzem, Franciszkiem i Marianem, Stanisława i Jan Blachura, Augustyn Duraj z ż. i dziećmi, Maria Stokłosa z m. i dziećmi, Jan Stokłosa z synem Stanisławem i wnukiem Łukaszem, Edward Paciorek, Maria Żaba z m. Józefem, synami i rodziną, Władysław Sibik z rodz.: Ludwiką i Janem z rodziną, Wincenty Krzak z ż. Stefanią, dziećmi i rodziną, Wawrzyniec Małutowski z ż. Heleną z synem Zbigniewem, synową Jadwigą i zięciem Stanisławem z rodziną, Barbara Dudek z m. Leszkiem z rodz. i rodzeństwem, z rodziny Kastelików, Dudków i Przybyłów, Janina Ćwiertnia z rodz. i rodziną, Franciszek Targosz z rodziną, Wojciech Marcinek z ż. Heleną z synem Jerzym i córka Elżbietą, Maria i Tadeusz Hybichów, Ludwika i Władysław Bury, Ala Bruk, Stanisław Obrocki z rodz. i rodzeństwem, Jan Bieniek z ż. i dziećmi, Krystyna Giercuszkiewicz, Helena, Antoni, Jan i Maria Wiewióra, Wiktoria Skrzypek, Michał Janik, Józef Piecha, Józef i Franciszka Gąsiorek z zięciem Mieczysławem, Włodzimierz Studencki z ż. Anną i córką Iloną, Ludwik Cembala z ż. Zofią, Jadwiga Duda, Karol, Stefania, Jan i Blandyna Rączka, Stanisław Lach, Anna Komorek, Stanisław, Stefania i Kazimiera Szczotka, Wojciech Kościelniak z ż. i rodz., Genowefa, Feliks, Elżbieta i Mirosław Walaszek, Michał Berek, Alojzy Kościelniak z ż., Tadeusz Pilsyk, Czesław Kościelniak, Jan i Anna Pilsyk, Wiktoria Tomaszek z m. i Ludwiną, Anna i Roman Birger, Tadeusz Birger, Krystyna i Piotr Piecuch, z rodziny Kunstlerów, Kumorków i Flisków, Władysław Ponikwia z ż. Moniką, Franciszek Gach z ż. Ireną, Bronisław Sroka, Elżbieta i Stefan Kania, Zdzisława i Franciszek Rogowscy, Jadwiga i Tadeusz Kucharscy, Władysława Kuźma z m. i synem Mieczysławem, Stanisław, Zenon Wróbel, Józef, Stanisław, Franciszek i Ludwika Bodzek, Zofia Kosiek, Zdzisław Butora, Józef i Weronika Butora z rodz. i teściami, Jan i Bronisława Wojtusiak z rodz. i teściami, Stanisław Wojtusiak, Stanisław Zwoleński z córką Anną, Jan i Helena Szwajca z synem Tadeuszem, Julian Sroka, Stanisława i Stefan Zacińscy z rodz., Andrzej Dulowski z rodz., Andrzej Grabski z rodz., Aniela i Tadeusz Pawełek z synami i wnukiem, Bronisław Gęga z synem Mirosławem, Franciszek i Anna Panc, Andrzej Bielewicz, Irena Waligóra, Krystyna i Władysław Bąk z rodz., Łukasz Parzonka, Czesław Jakubiec, Helena Białek z m. i synem Janem, Katarzyna Janik z m. i córkami, Ryszard Rut z rodz., Edward i Katarzyna Lewczuk, Maria i Jan Chrobakiewicz, Zofia i Mieczysław Gronet, Zofia Tomaszek z rodziną, Zdzisław Gowin z rodziną, Irena i Stanisław Miodońscy, Józefa i Stanisław Juraszek, Jan Juraszek, Janina Miodońska, Antonina i Wilhelm Staszkiewicz z córką Stanisławą, Karolina Waluś, Ryszard Steblik, Karol Kubica z rodz., Maria Kubica z rodz., Rafał Stokłosa, Tadeusz Kliś, Jan Kociołek, Stefania i Tomasz Rozmus, Stefania i Antoni Pająk, Aniela i Mieczysław Jakubiec, Anna i Józef Kliś, Agnieszka i Jan Rozmus, Weronika, Tomasz, Anna i Michał, Karolina Ziobro, Agnieszka i Michał Janiccy, Michalina, Franciszek, Stanisława, Antoni, Jan, Sabina, Danuta i Krzysztof Hećko, Józef i Agnieszka Burdzy, Tadeusz, Józefa, Zygmunt i Hildegarda Bąk, Maria, Jan, Krystyna i Mieczysław Sapińscy, Maria Bołodiuk, Jadwiga Lipowczan, Adam Kowalski, Kazimiera i Andrzej Kopalscy, Stanisław Bednarz, z rodziny Bednarz i Pytel, Kazimierz Tyc, Kazimierz Gandor z rodz., Stanisław Szmigiel, Maria i Paweł Talik z dziećmi, Hildegarda i Józef Bąk z synem Zdzisławem, Karol i Honorata Puchała, Jadwiga i Stanisław Dębiec, Władysław, Julia, Zyta, Jan, Henryk, Antonina Mieszczak, Maria i Wojciech Micor, Józef i Karolina Goryl, Józef, Teresa, Franciszek, Eugeniusz i Bolesław Piecha, Andrzej i Krystyna Porębsy, Jan i Joanna Talik, Andrzej Ostrowski, Rozalia Kubalańca, Anna Wolny, Karolina i Tadeusz Szwajca, Władysław Rus, Anna, Jan i Adam Rybarscy, Emanuel i Maria Zajiczek, Kazimierz i Rozalia Dutka, z rodziny Chałupskich i Motyków, Tomasz Chałupski, Anna Chałupska-Przybylska z dziećmi: Kubusiem, Michałkiem i Kamilą, Edward, Maria i Stanisław Sielawa, Antonina i Michał Kowalczyk, Rudolf Szanga z rodziną, Monika Mrózek z mężami, Sylwester Czaniecki, Elżbieta i Wacław Olszowscy z rodz., Stanisława Kulesza, Henryk Ścieszka, Stanisław Kania, Aniela i Antoni Stanaszek, Stanisława i Eugeniusz Rybarscy, Jadwiga i Kazimierz Miodońscy, Agnieszka i Alojzy Biernat z córką Kazimierą, Jerzy i Anna Habdas, Alojza, Antoni, Jan i Anna Mucharscy, Aniela Gabriel z m. Stanisławem, Julia Brzuśnian z synem Józefem i córką Marią, Stefania Pyclik z m. Franciszkiem, Karolina Golasik z m. Józefem Estera Tlałka z m. Teofilem, z rodziny Pytlów, Grzegorz, Stanisława, Franciszek, Władysław i Jan Pytel, Piotr Czerwicz z ż, Cecylią, Mieczysław Kowal z ż. Danutą, Helena i Franciszek Wałach, Marta i Józef Pustelnik, Eugenia i Henryk Kloch, Antoni i Lidia Rytan, Zofia Sanetra, Aniela i Ja Wawok z rodz., Władysława Drewniak z rodziną, Genowefa i Władysław Banaś, z rodziny Mrozik i Gabryel, Marek Bogdał, Józef Daśko, Jadwiga Kasperek, Edward i Zofia Bogdał, Aniela Bogdał, Maria i Józef Gębscy, Edward Ryłko, Stanisław Wandzel z rodz., Julia Fijak z rodziną, Stanisław Brodziak, Józef i Helena Habdas z córkami i synami oraz rodziną, Władysław i Stanisława Lejawka z rodz., Czesława Binda, Kazimierz Piecha z synem Andrzejem, Józef Kubica z ż. Anielą, Władysław Binda z ż. Julią, Emil Drewniany z ż. Janiną, Rozalia Szukalska z m. Marianem, Jan Ferigo, Stanisław Puda, Zofia i Jan Cygoń, Franciszka i Karol Póda, Eligiusz Cygoń, Anna i Kazimierz Póda, Weronika Krzuś, Anna i Józef Krzuś, Stefan Krzuś, Andrzej i Jan Wysocki, Kazimierz Póda, Władysława i Józef Habdas, Paulina i Adolf Krzuś, Roman Mazgaj, Czesława Adamek, Józef Łaciak z ż. Marią, Jan Łaciak z ż. Marianną, Bialikiewicz z ż. Teofilą, Józef Bialkiewicz z ż. Franciszką, Władysław Bialkiewicz, Stefania Żelechowska, Piotr Szymik z rodz., Jan Czarnota z ż. Anielą, Józef Czarnota z ż., Władysław Podziorny z ż. i synem, Stanisław Nowak z ż., Karol Talik z ż. Marią i zięciem Józefem, Władysław Gibas z ż., Władysława Czarnota, Katarzyna i Cecylia Czarnota, Honorata Skowrońska z synem, Stanisława Górska, Helena Golec, Marian strzelec z ż. Alicją, Jan Szymik, Marian Osmałek, Jerzy Rakowski z ż. Heleną, Anna Ratoń, Urszula i Bolesław Ratoń z synami i córką Marią, Jadwiga i Jan Ratoń z synami i córkami, Michał i Elżbieta Zyzak z synami i córkami, Rozalia i Józef Zyzak z synami i córką Lucyną, Grzegorz Zyzak, Józefa i Jan Mrowiec, Ludwika i Szczepan Kubica, Anna i Wojciech Kubica z synami i córkami, Elżbieta i Lucjan Ratoń, Krystyna i Jan Ratoń, Krzysztof Nowak z rodz. i bratem, Tomasz i Helena Biernatek z synami: Janem i Stanisławem, Andrzej Romowicz z 2 ż., Helena Kucharska, z rodziny Gugów, Biernatków i Hulków, Karolina i Franciszek Matlak, Helena Zuziak z m. Antonim, Janina Lipszer z m., Jan i Jadwiga Wiewióra, Edward i Anna Wiewióra, Ireneusz Teslar, Józef Teslar z ż., Jan Szczotka z ż., Helena Pucińska z m., Andrzej Wierzbinka z ż., Jan Wierzbinka z ż., Władysław Dybczak z rodz. i rodzeństwem, Ludwik i Maria Garbiak z dziećmi i wnukami, Aniela, Szczepan, Józef i Grażyna Gawlas, Irena, Marian Hańderek, Emilia Kamińska, Paweł Szafraniec, Jan Gołuch z ż. Marią i dziećmi, Albina Talik z m. Franciszkiem z synem Józefem, Janina Krakowska z m. Franciszkiem i córką Zofią, Stefania Olkowska, Ryszard Woliszewski, Józef, Katarzyna i Jan Barcik, Maria i Feliks Nowakowscy, Teofil Wiewióra z 2 ż., Karol Piątek z ż., Michał Kastelik z ż., Grażyna Sewiołek z rodziną, Karol Pyclik z rodziną, Szymon Domański z ż., z rodziny Wiewiórów, Rafał Romaniak, Józef i Barbara Nawara, Maria i Władysław Kotarba, Bernadetta Gniewska z m., Czesław Stożek, Irena Fryc, Wojciech Pękala, Wiktor Pietraszko z ż., 3 synami, synową, wnukiem i wnuczką, Kazimierz Błachut z ż., córką i zięciem, Agnieszka Englert, Jerzy Marek, Krystyna Porada, Anna, Eugeniusz i Zbigniew Chwedczuk, Elżbieta i Jan Kałafut, Marianna i Jan Hernas, Pelagia i Kazimierz Chwedczuk, Franciszek, Janina, Zygmunt, Janusz i Łucja Wysoccy, Józef, Helena, Tadeusz, Danuta i Jerzy Marcinkowscy, Zofia i Kazimierz Urbaszewscy, Natalia i Marian Rzeccy, Stefani Skrzyńska, Maria Rzecka, Irena Ścigalska, Erazm Rzecki, Lidia Chmurowicz, Maciej Wójcikowski, Ludwik Zawisza, Andrzej Barędziak z rodz., Stanisława i Tadeusz Wajda z rodz., Maria i Józef Skrzypek z dziećmi, Wanda Barzycka, Józef Skrzypek z ż., Kazimierz Skrzypek, Grażyna Caputa, Andrzej Skrzypek, Halina, Marian Romańczyk, Anna i Karol Zych, Elżbieta Nurminen, Stefan Kruczyński, Sonia Gabryś, Franciszek Skrzypek z ż. Salomeą, Paweł Puzia, Tadeusz i Bożena Strzałka, Józefa i Antoni Pezdek z rodz., rodzeństwem i rodzinami, Monika i Julian Urbaniec z rodz., rodzeństwem i rodzinami, Kazimierz Draganek, Ryszard Chałupnik z rodz., Michał i Stefania Gawron z synami, Joanna i Stanisław Zarówni, Wiktoria i Andrzej Sapeta, Tadeusz i Czesława Nowotarscy, Józef Husar, Karol i Stefania Nowotarscy, Eufemia i Rudolf Górni, Anna i Stanisław Ryba, Tamara i Czesław Worek, Czesław Worek z córką Kasią, Stanisław Suchanek, Stanisław Bednarz, z rodziny Bednarz, Aniela Ponikwia, Jan i Maria Ponikwia z synami, Amalia i Ludwik Porębscy z rodz., ks. Onufry Stankiewicz, Józef i Kazimiera Sekyra, Andrzej i Apolonia Stankiewicz z dziećmi, Jadwiga i Helena Stankiewicz, Maria i Robert Wismair, Maurycy Sekyra, Wanda Frączek, Stanisława Gadt, Iwona Gadt-Chabałowska, Władysława i Jan Panek, Bronisława i Józef Frączek, Bolesław Łapiński z rodziną, Jan Nowak z rodziną, Grzegorz Łapiński, Leszek, Zdzisław, Eugeniusz i Marek Frączek, Stefan i Maria Okopień, Maria i Franciszek Walawscy z rodziną, Aniela i Jan Frączek, Zenon Gadt z rodziną, Władysława i Edmund Gadt, Paweł i Irena Niesporek, Danuta i Edward Hensler z rodziną, Danuta i Kazimierz Seemann z rodziną, Tadeusz i Rafał Kocoń, Aleksander Maślanka z rodziną, Stanisław Dec z rodziną, Maria i Roman Somniccy z rodziną, Roman Jagosz z rodziną, Stanisław Gajewski, Hanna i Zbigniew Herman, Michał Beret, Józef Kos, Danuta Ślusarczyk, Józef Halbin, Janina Zięba, z rodziny Ruszów, Majorów, Knapików, Drogoniów, Rentowskich, Michałowskich, Wronków, Pieniążków, Munków, Karcińskich, Szpaków, Haslingerów, Koczwańskich i Gąsiorków, Rudolf i Małgorzata Niemczyk, Janina Sarnik, Edward i Janina Białek, Jan Karner, Ignacy i Alojza Karner, Wincenty i Tekla Niemczyk, Mariola Szuran, Adam i Jadwiga Mikociak, Stanisława i Maria Białek, Aniela i Józef Wojtyła, Andrzej i Helena Białek, Anna i Jan Wojtyła, Małgorzata Kania, Maria i Piotr Hrdinko, Zofia i Michał Hrdinko, Janina Komuniecka, Olga Caputa, Józefa i Jan Koperniak, Kazimierz i Piotr Koperniak, Ludwika i Antoni Jakubiec, Axel i Birgit Bundt, Maria i Stanisław Kania, Anna Bisztyga, Elly Meyer, Ireneusz Jurczyński, Konstanty Kościelniak z ż. Janiną, synem Stanisławem i rodziną, Janusz Kubaszko, Marian Batko z rodz. i rodzeństwem, Juliusz Jarosz z rodz. i rodzeństwem, Helena Nalepa z m. i córkami: Heleną i Danutą, Jadwiga Rubys, Norbert Drabik, Maria i Józef Augustyn, Katarzyna i Feliks Mazurkiewicz, Hermina Kolber, Ryszard Błaszczyk, Stanisław Błaszczyk z ż. Genowefą, Julian Zgadzaj z ż. Stefanią, Stefan Pindel, Emilia Żydek, Edmund i Krystyna Miodońscy, Maria i Andrzej Miodońscy, Wiesław Cader, Marian i Michalina Kowalczyk, Leszek Barteczko z rodz., Anna Knapek z m. i córką, Ezechiel i Maria Mrowiec, Jan i Genowefa Bojko, Stefania Sikora, Rozalia i Kazimierz Dutka, Adam Pawełek, Alojzy, Anna i Józef Mrowiec, Andrzej Tulkis, Krzysztof Krajewski, Wiesław Sznajdrowicz, Antonina i Leon Sznajdrowicz, Anna i Karol Zych, Aleksander i Maria Olszowscy z rodziną, Stefania Bronisław Białek, Eugenia i Józefa Borowy, Krystyna Namysłowska, Jadwiga i Józef Karkosza, Stefania i Andrzej Janusz, Danuta i Wacław Janusz, Janina i Longin Jankowscy, Joanna Pniak, Joanna Pyrges, Jan Wieczorek z ż. Anną, synem Stanisławem i rodz., Kazimierz i Andrzej Cebula, Władysław i Danuta Barylak, Krzysztof Barylak, Władysława, Karol i Karolina Barylak, Józefa Chrzanowicz z rodz. i rodzeństwem, Franciszek Fabrowicz, Helena i Dionizy Gawlikowscy, Zofia Kostrzewska, Jan i Teresa Kozubowscy, z rodziny Dobrzańskich, Eugeniusz Wrzeszcz, Katarzyna i Tomasz Wrzeszcz, Antoni i Joanna Jeleśniańscy, Wiktoria i Edward Słonka, Roman Tabor, Jan Tomczyk z rodziną, Stanisława i Józef Mrowiec, Eugeniusz i Jan Krauzowicz, Joanna i Władysław Bąk z rodz. i rodzeństwem, Władysław i Janina Szuster, Eugenia Wizmer, Elżbieta, Sławomira, Władysław, Maria, Władysława i Stanisław Szmyt, Mirosław Musiał, Teresa i Józef Piecuch, Stefania Mrowiec z rodz., Leonia i Aleksandra Stachurska, Stanisław Loranc, Jadwiga Oleksiak, Jan i Stefania Witkowscy, Janusz Ignacak, Maria i Jan Czarnota z rodz., Emilia i Florian Krzak, Józef Ścieszka z dziećmi: Kazimierą i Piotrem, Władysława i Józef Czul z synem Stanisławem, z rodziny Wnętrzak, Trzaciak, Chylińskich, Bil, Majcherkiewicz, Dalisiewicz, Cichy i Ziółkowskich, Maria Chorościn, Irena i Czesław Komur, Stanisław i Antonina Rygielscy, Jan Świerczek z ż. Julią, Halina i Karol Stasica, Jadwiga i Franciszek Nowak, Eugenia i Zdzisław Kurkiewicz, Henryk Wolny, Joanna Held, Marek Armatys z rodz., Wiesław i Tadeusz Tomalczyk, Anna Nowak, Józef Korczak, Maria i Michał Rus, Genowefa Kargula, Irena Bebek, Antoni i Bronisława Jakubiec, Eugeniusz Starowicz , Władysław i Franciszka Mrozik, Maria, Anna, Marian i Maria Mrozik, Józef i Stefania Dziki, Szczepan Janik, Marian i Maria Szczygieł, Józef Mrózek, Anna i Jan Szymońscy, Ryszard Kłusak, Aleksy, Henryka i Kazimiera Lewandowscy, Maria Adamczyk, Andrzej Majcher, Włodzimierz Droba, Wiktoria i Leon Białek, Anna i Stanisław Białek, Teresa i Tadeusz Zyzak, Ryszard Studencki, Maria, Eugenia i Michał Droba, Czesława, Stanisław i Maciej Augustyńscy, Jadwiga, Władysław, Bartłomiej i Władysław Rakowscy, Czesław Pająk z rodz. i rodzeństwem, Ewa i Jerzy Pająk, Antoni i Eugenia Czader, Stefan Krzykawa z rodziną, Stanisława i Stanisław Widuch, Karol Howaniec z 3 ż., Krystyna Obarzanowska-Struś z m. Henrykiem, Franciszek surówka, Ewa Pająk z m. Jerzym, Czesław Pająk, Jadwiga Obarzanowska z m. Janem, Józefa Szczepanik z m. Kazimierzem, Rozalia Szczepanik z m. Janem, Helena Popek z m. Zygmuntem, Ludwik gara z ż. i synami, Aniela Iwańska, Ignacy i Maria Kłusek z rodz., Władysław Fabrowicz z rodz., Jan i Maria Kwaczek z rodz., Tomasz Piela z ż., Kazimierz Piela z synem, Michał I Henryk Piela, Czesław Ziajka, Franciszek Ziajka z ż., Henryk Krawczyk z 2 ż., Janina Blecha z m., Mieczysław Mieszczak z ż., Stanisław Spyra z rodz., Karol i Karolina Michalscy, Józef Michalski z 2 ż., Michalina i Bronisław Dyaczyńscy, Antoni i Jan Dyaczyńscy, Anna i Zbigniew Herman, Adelajda i Józef Figura, Jerzy Figura, Maria i Józef Biela, Franciszek Żyrek z ż., Elżbieta i Henryk Steblik, Helena i Władysław Czerwieniec, Antonina Podrecka, Waleria i Paweł Podreccy, Janina i Franciszek Staszkiewicz, Maryla Bodzek, Anna Podrecka, z rodziny Nowotarskich i Staszkiewicz, Kazimiera i Władysław Zyzak, Zofia i Paweł Rodzoń, Teresa i Karol Lach, Maria Myszka, Zofia i Jan Myszka, Ignacy Barabasz z ż. Jadwigą i synem Michałem, z rodziny Masnych, Maria Gąsior, Karol i Otylia Gąsior, Agnieszka i Józef Bednarz, Julian Gąsior z ż. Wiktorią, Ludwik Matlakiewicz z ż. Stanisławą, Karol Matlakiewicz, Aniela Gołuch, Janusz Górski, Zofia i Jan Zeman z synami: Tadeuszem i Jerzym, Antonina i Maria Ostrowscy, Karolina Augustyn, Małgorzata Bednarz, Stanisław Barcik, Jan i Marta Ostrowscy, Bronisław i Marcin Sapeta, Jadwiga i Julian Stokłosa, Halina Sienkowska, Krystyna i Stefan Kozubek, Bronisława Grzegorzek, Weronika i Wojciech Graca, Maria i Stanisław Pluta, Józef Obtułowicz, Kazimierz i Władysław Graca, Anna Marszałek z m. i synami, Krystyna Hernas z m., Edward Romek z ż. i synem, Ludwik Urban z rodz., Czesława Urban z rodz., Zofia Bobak z m., Agnieszka Bodzek z m. i synem, Władysław Kosiec z z. i synem, Marek Jurasz z rodz., Weronika i Marian Szymik, Apolonia i Franciszek Marzec, Grażyna Pawlus, Anna i Franciszek Krzesak, Anna i Karol Szymik, Władysław Krzesak, Adam Dendys, Anna i Adolf Rząsa, Józef Krzesak, Mirosław Puda, Anna, Józef i Kazimierz Stokłosa, Roman Herzyk, Czesława i Albin Kulec, Maria i Marianna Herzyk, Michał i Helena Krysta, Anastazja i Adam Graniak, Józef, Dorota, Halina i Maria i Adamczyk, Czesław Ziajka, Michał Stasica z ż. Joanną i synami: Janem i Teofilem, Jan Łatowski z ż. Heleną i córką Stanisławą, Rudolf Dyczek, Amalia Damek, Karol damek, Anna Dziki, Stanisław Dziki, Ludwika, Paweł, Jan , Henryk, Józef, Szymon Eulalia i Ryszard Starzyńscy, Leokadia i Tadeusz Jeziorni, Mieczysław, Grażyna, Ireneusz i Stanisław Nazaruk, Józefa, Dominik i Józef Żylik, Tekla, Emanuel, Julian Aniela, Emil i Rudolf Barteczko, Józefa i Karol Skrzypek , Stanisława i Włodzimierz Wolak, Maria Biernat, Stefania, Małgorzata Borak, Renata Kalika, Krystyna Porębska, Władysława Jeziorska, Maria Matraszek, Piotr Młocek, Sabina Kwiecień, Martyna Grzegorczyk, Tadeusz Mikus, Janina Rakoczy z mężami, Elżbieta i Eugeniusz Medoń, Stanisław Obrocki, Helena piątek z teściami i rodz., Władysław Gabryś z ż. Genowefą, Andrzej i Antoni Gabryś, Karol Szymik z ż. Anną, Anna Pastor, Anna i Henryk Walaszek, Alojzy Ciurla z ż. i dziećmi, Jan Chyła z ż. i synem Czesławem, Józef i Zofia Kursa, Kazimierz Kaczmarczyk, Karolina Marszałek z m. Franciszkiem, Józef Ciurla, Zdzisław Krzyworzeka, Wojciech Ciurla, Aniela Podchalicz z m., Rozalia Dziki, Maria i Emil Suchoń, Dominika i Mieczysław Kittner, Stanisława i Tadeusz Barcik, Franciszka Wolna, Genowefa i Władysław Barcik, Janina i Henryk Maślanka, Helena i Antoni Maślanka, Emilia, Anastazja i Józefa Nikiel, Wiktoria i Jan Haczek, Maria, Józef i Henryk Marszałek, Leokadia i Władysław Macierzyńscy, Jan Słonka, Krzysztof Pawlus, Emilia i Władysław Pruski z rodz. i rodzeństwem, Apolonia i Czesław Turniewscy, Władysław i Mariola Kantor, Adam Studencki z ż., Ludwika, Józef i Eugeniusz Walaszek, Maria i Szczepan Madej, Ewa Dyduch, Michalina i Władysław Starypan, z rodziny Walaszek, Ewa i Jan Kominek, Edward Prokesz, Barbara Nieuważna, Ireneusz Iwanek, Oktawian Marek, Eugeniusz Hankus, Stanisław Rąbka, Adam Świerkosz, Rudolf i Leni Myler, Heidi Szak, Mariana Bregwolt, Hans Hainrich Rolf z ż., Lindi Wulf, Bronisława i Józef Pindel z ż. Marią, Czesława i Kazimierz Pindel, Lidia Pindel, Michalina i Józef Mieszczak z dziećmi, Teresa i Czesław Kowalscy, Marianna i Stanisław Brodziak z dziećmi: Mieczysławem i Antonim, Janina i Franciszek Brodziak, Piotr Mołdysz, Karolina i Józef Caputa, Józef i Władysław Caputa, Emilia i Józef Caputa, Stanisław Caputa, Zofia Rączka, ks. Prałat Śliwański z rodziny Doroszów i Zugajów, Zofia Barszcz,

 

Święty Krzyż: 11.00

 

Maria i Józef Janoszek, Karol, Franciszka, Stanisław, Zofia i Maria Ciurla, Janina, Franciszek i Jerzy Michnej, Kazimierz Paciecha, Magdalena Brańka z m. i synem Józefem, Jadwiga i Antoni Satława, Wanda, Andrzej Satława, Stanisława Janitek, Aleksandra i Karol Woźniakowie, Maria i Władysław Czarneccy, Joanna i Franciszek Kamińscy, Halina Stanisław Pasztaleniec, Franciszek i Anna Gabzdyl, Władysław Płonka, Anna Piwowarczyk, Maria Malanowska, Helena i Tadeusz Droździk, Elżbieta i Karol Sermak, Karolina i Edward Sermak, Anna, Agnieszka i Paweł Sermak, Mieczysław, Teresa i Marzena Matuszek, Stanisław Obrocki, Tadeusz i Teresa Zyzak, Jan i Bogusława Czul, Wiktoria i Leon Białek z synami: Czesławem i Stanisławem oraz synową Anną, Włodzimierz Droba z rodz., Ryszard Studencki z rodz., Karol i Marianna Zyzak, Wincenty Zyzak z synami: Mirosławem i Piotrem, Aniela i Jakub Kwak, Michalina Kwak z synem Stanisławem, Stanisław Ozaist z 2 ż.: Cecylią i Janiną, Karol i Maria Czul, Karol i Maria Piecuch, Małgorzata Biernat z rodz. i teściami, Hildegarda i Zbigniew Olszowscy z synem Tomaszem, ks. Franciszek Smolarek, Dorota Jeziorska, Henryk i Władysława Augustynowicz z rodz., Maria Siwiec, Jan Legut, Jan i Antonina Flis, Anna Rybova, Eligiusz Czarnota z rodz. i teściami, Maksymilian i Kunegunda Piecuch, Maria, Zofia, Stanisław Piecuch, Karol i Aniela Sermak, Stanisław i Stanisława Sermak, Tadeusz Sermak, Mieczysław i Bronisława Sermak, Małgorzata Borak, Józef Kaprak, Augustyn Sopata z rodz. i teściami, Władysław Mrowiec z ż. Rozalią, teściami i rodz., Anna Motyka z m., Maria Motyka z m., Irena Rupniewska z m., Andrzej Motyka z ż., Józef i Maria Myszka, Henryk i Hilda Zacharias, Józefa Maultz z córką Marią, Idzi Maultz z synem Ireneuszem, Stefan i Albina Maultz z synem Leonem, Michał Gola z Anną i Katarzyną, Jadwiga i Jan Myszka z synem Władysławem, Melchior i Anna Golasik z synem Karolem, Henryk i Bronisława Kwaśniewscy, Zofia Zerling , Józef i Karolina Rypień, Kazimierz i Olga Caputa z rodz., Jan i Leona Fijak z dziećmi, Maria i Józef Latasz, Maria i Marian Kurek, Zofia i Julian Reimschussel, z rodziny Bielewicz, Kęsek, Fojtuch, Jarosińskich, Rozalia Gawron, Czesława Łukańko, Teresa i Karol Lach, Zofia i Jan Myszka, Maria, jeży i Barbara Myszka, Mieczysław i Teresa Ciślik, Aniela, Marian i Stanisław Ciślik, Zuzanna Karetta z rodz. i bratem, Maria i Józef Gałuszka z dziećmi i rodz., Katarzyna, Ludwik, Mikołaj i Jan Wiktor, z rodziny Odziomków, Stanisław Zytek z ż. Augustyną, córką Ewą, synem Stanisławem i siostrą Albiną, Antoni i Magdalena Paciecha, Józef i Ludwika Bodzek, Antoni i Jan Bodzek, Stanisław, Franciszek i Czesława Bodzek, Stanisława Woch, Józef Małysiak, Leon i Katarzyna Pieczara, Władysława Kudzia, Władysław i Judyta Woch z synem Krzysztofem, Stefania Kubień, Weronika i Stefan Małysiak, Franciszka Kubień, Bronisława Sapeta, Jadwiga Stokłosa, Rozalia, Wanda i Grzegorz Skawińscy z rodz., Regina Porębska z mężami, Maria, Joanna, Jan, Włodzimierz i Aleksy Banaś, , Aniela, Bronisława Łukańko z dziećmi, rodz. i wnukami, Joanna Łukańko z ciotkami i dziadkami, Genowefa Kaszycka z m., Irena i Emanuel Łukańko, Julia i Franciszek Łukańko, Janina i Czesław Łukańko, Jan Świerczek, Józef Chowaniec z synową, Anna Pastor z synami, Czesław Cader z synem, Julia i Edward Jucha z rodziną, Michalina Makula z m., Jan Banaś z rodziną, Monika i Antoni Gaweł z córką, Stanisława i Leon Steblik z synem, Bronisław Słonka, Wanda i Stanisław Rus, Antoni i Wiktoria Rus, Lidia i Józef Lach, Adam Lach, Agnieszka i Halina Starowicz, Maria i Józef Talik, Anna i Franciszek Pszczółka z rodziną, Lech Zmudczyński z rodziną, Leon i Kunegunda Marszałek, Marian Wiszniewski z rodz., Maria i Jan Pasek, Bronisław Pasko z ż., Władysław Jurasz z rodz., Teresa i Józef Harężlak z rodz., Aniela Ficek z m., Maria Suchoń z m., Maria Janeczko z m., Halina Sapińska z m., Piotr i Zdzisław Sapińscy, Anna Białek z 2 m., Stefania Dzika, Wiesław Pawełek, Teofil Błecha , Jerzy Mrok, Maria Jurasz z m., Maria Płaza z rodz., Otylia Jurasz z m., Michał Widzyk z rodz., Antonina i Ludwik Pryszcz z synami i zięciami, Irena i Emil Uniwersał, Włodzimierz, Stefania i Rudolf Mrowiec, Amalia i Kazimierz Gabryel, Graff z ż., Maria Widuch z m., Leopold, Amalia i Stanisław Stasica, Maria i Jerzy Olszowscy, Henryk Walaszek, Leon i Jan Fijak, Stanisława, Czesław, Andrzej Maryan, Helena i Antoni Kiser, Danuta, Krystyna Kiser, Stanisława i Emilian Lempart, Stanisława Kaczor, Rozalia Wolny, Stanisław Pietraszko, Katarzyna Jodłowska z córką Zofią, Michał Pietraszko z synami: Andrzejem i Lesławem, z rodziny Szynbeinów, Maria, Ewa, Adam i Zbigniew Rachwalscy, Józef, Leszek Kuryś z rodz., Monika, Pelagia Sapor, Józefa, Stanisław, Maria, Jan i Stanisław Sapor, Katarzyna, Franciszek i Kazimierz Sapor, Klementyna, Władysław, Ryszard Jóźwiak, Ludwik Kudzia z rodz. i rodzeństwem, Agnes, Adam, Marcin, Anna i Julian Kuryś, Helena, Walenty Andrzejewscy z dziećmi, Maria i Antoni Moskwa, Jakub Kuryś z żonami, Leonarda Szumińska z rodz., Maria i Nikodem Daleszyńscy, Mieczysław i Roman Maćkowiak, Wiktoria Szymańska z rodziną, Janina Rymarczyk, Maria Jankowska, Wanda Kreczko, Halina Szypke z rodz., Jadwiga Piec z m., Rozalia i Leon Kupka, Janina i Roman Zachariasiewicz, Zofia Sincinger, Maksymilian Szlachta z ż. Heleną, Antoni Michalski z ż. Walerią, Augustyn Fijak z ż. Eugenią, Stefan Suchonek z ż. Marią, Karol Keiser z ż. Anielą, Józef Suchonek z ż. Anną, Jan Suchonek, Józef Szlachta, ks. Stanisław Szlachta, Józef Suchonek, Ewa Majchrowska, Grażyna Prusinowska, Wiesław Gajny, Marek Dybczak, Władysław Bułka z ż. Wandą, Antoni Sowa, Lesław Biel, Zdzisław Borys, Jurek Pawluszkiewicz, Henryk Fijak, Krzysztof Glanc, Tadeusz Sawicki, Józef Gołąbek z ż. Wandą, Andrzej Sarapata, Czesław i Lucjan Adamczyk, Kazimiera i Jan Seweryn, Anna, Józef, Ludwika i Stanisław Stokłosa, Emilia, Franciszek i Jarosław Sygut, Maria Komoniecka, Marcin i Helena Binda z córkami: Ewą i Stefanią oraz synami: Adamem i Władysławem z ż. Kazimierą, Bronisława Nowak, Wiesław Szumlas, Barbara Siwek z wnukiem Patrykiem, z rodziny Bąków, Kłusaków, Musiałów i Mikuszewskich, Henryk Granica z ż. Stanisławą, Maria Urbaniec, Cecylia Biel z m., Zbigniew Masalski, Andrzej Rainda z 2 ż., Stefania Biegun, Wincenty Walaszek, Karolina Duda z m., Maria Mrowiec z m. i córką Stefanią, Ludwika Walaszek z m. i synem, Aniela Kliś z córką Marią, Tadeusz Mrowiec z ż. i jej siostrą, Adam Mrowiec z ż., Maria Walaszek, Sylwester Podgórski z synami: Janem i Czesławem, Jak Ciurla z ż., rod. i teściami, Agnieszka Słowiak z rodz. i rodzeństwem, Ewa Dyduch, z rodziny Masnych, Tadeusz Kramarczyk, Helena I Stefan Mrózek, Tadeusz Nieuważny, Stefania i Tadeusz Marcak, Adam Gąsiorek, Krystyna Socha, Stanisław Marcak, Zofia i Janusz Stańczyk, Anna Talik, Kordula Sokołowska, Czesława Wandzel, Władysław i Helena Ceglarz, Ryszard Biernat, Marek Stanisławski, Hanna Wawoczna, Paweł i Leona Ficoń, Rozalia i Wojciech Meres, Karol Jóra, Maria Urbaś, z rodziny Ficoń, Józef i Anastazja Gąsiorek z córką Lucyną, Salomea, Władysław, Zygmunt, Józefa, Józef i Gertruda Kapała, Józefa, Jan Micor, z rodziny Wątroba, Helena, Edmund, Zbigniew, Regina, s. Maria Marcinkowska z rodz., Barbara Wasik, Maria Brzuśnian, Stanisława i Stanisław Szymczyk, Małgorzata Korczak z rodz., braćmi i teściami, Ludwika i Józef Suchanek, Józef Suchanek, Wiktoria i Szczepan Kubiesa, Małgorzata Suchanek, Katarzyna Widzyk z synem Władysławem, Czesław Socha z ż. Władysławą, Adam Binda z rodziną, Henryk Granica z rodziną, Kazimierz Wajdziak z rodz., Krystyna, Adam Kubień, Helena Łubińska, Józef Suchanek, Teresa, Leopoldyna, Stanisław i Helena Jurasz, Wiktoria Szczygieł, Leon, Aniela i Roman Błaszcz, Michalina i Tomasz Tomaszek, Katarzyna i Wojciech Janczy, marian Tomaszek z synem Damianem, Czesław Prochownik z zięciem Markiem i Wiktorią Janik, Stefania i Józef Wawrzyczek, Andrzej Sroka z rodz.: Bolesławem i Bronisławą oraz bratem Wojciechem, Wanda Kozieł z mężami, synem i rodz., Bronisława Steczek, Janina Wojdyła z m., Józef Mieszczak, Józef Gołąbek z ż. Teresą i synami: Tadeuszem i Stanisławem, Edward Pawlus z ż. Haliną, Maria i Karol Wojciechowscy, Jan Wojciechowski, Maria i Wacław Furmaniak, Józef Michalski z ż. Ireną, Tadeusz Stawowczyk z siostrą i rodz., Aleksy Ryba z rodz., Jan Dendys, Adam Gorczyński z ż. Bertą, Zuzanna Kopal, Karol i Wanda Pietrzyk z synem Ryszardem, Ludwik i Helena Książek z synem Józefem, Wanda Zuziak, Franciszek Zuziak z ż. Anną i Antoniną, Wiesław Zuziak, Władysława i Kazimierz Hopkała, Kazimiera i Karol Ciślak, Aniela Biel, Helena i Wojciech Jędrysko, Józef i Katarzyna z rodz. i rodzeństwem, Zofia i Franciszek Lach z synami: Andrzejem i Markiem, Czesław Hilbrycht z rodz., Zofia i Włodzimierz Wandzel, z rodziny Gawron, Ludwik i Helena Kubica, Stanisław i Maria Czul, Anna i Władysław Tomaszek, Stanisława i Józef Kost z rodz. i rodzeństwem, Gizela Wójcik, Maria i Marian Fabrowicz z synami: Markiem i Kazimierzem, Franciszka i Władysław Fabrowicz, Zofia i Franciszek Chrapkiewicz z dziećmi, wnukami i prawnukami, Apolonia i Andrzej Stankiewicz z dziećmi, wnukami i prawnukami, Kazimiera i Józef Sekyra, Maria i Robert Wismair z rodziną, Adam Lewandowski z rodz., ż. Ireną i wnuczką Ewą, Anna i Jerzy Habdas, Maria i Stanisław Miodońscy, Marianna i Józef Gibas, Rozalia i Jan Gibas, Helena i Wojciech Wrężel, Józef i Władysław Porabik, Maria i Stanisław Porabik, Antonina i Karol Grudzień, Rozalia Jasiński, Maria Porabik, Karolina i Józef Piegza, Maria Sawa, Helena Mirek, Janina i Tadeusz Babral, Wiktoria i Władysław Grzegorzek, Alojzy i Michalina Wrężel, Aniela Caputa, Karol Halama, Jan Śleziak, z rodziny Gibasów, Wrężlów, Grudniów i Porabików, Stanisława i Florian Kasińscy z synem Aleksandrem, Wanda Sowa z córką Anną, Danusia, Dominik i Kinga Sowa, Jan, Ludwik i Stefania Dziewit, Jan i Agnieszka Englert, Maria Filipiak, Maria Zuziak, Jan Zuziak z ż. Domicelą, Emilia Kania, Leszek Jakubik, Bolesław i Czesława Fojcik, Henryka i Stanisława Obtułowicz, Kamila Bok z synem Waldemarem i Walentym, Janina i Marcin Knopek, Zofia Pindel, Kazimiera i Wincenty Löb, Halina Knopek, Jadwiga i Janina Fojtuch, Szymon Mrowiec, Stanisław Knopek, Julia i Jan Knopek, Rozalia Gawron, Stanisława Suchońska, Kazimiera i Wincenty Löb, Janina i Marcin Knapek, Waleria i Stanisław Śliż, Maria, Feliks i Piotr Kwiatek, Maria Löb, Maria Białek, Helena Olszowska, Szczepan Olszowski, Agnieszka Wiśniowska, Julianna i Mieczysław Janosz z córkami: Olgą i Marią, Olga i Edward Janoszek, Helena i Ferdynand Dziki, Zygfryd Mazur, Dariusz Sumara, Franciszka i Stanisław Bieniek z córką Barbarą, Anna, Józef Cender z córką Marysią, Jan Pagacz z synem i rodz., Maria i Józef Marszalek, Krystyna i Zbigniew Marszałek, Maria i Tomasz Pryszcz, Pelagia i Ludwik Pawełek z córkami, Janina Knap z córką i rodz., Maria i Sylwester Knap z zięciem, Antoni Rączka, Helena i Jan Rączka z rodz. i dziećmi, Joanna i Szczepan Łatanik z rodz., Józef i Władysław Żak, Stanisław Kosiński, Maria i Stanisław Kalemba, Fryderyka Bytomska, Alojzy i Anna Krzywanek, Adam i Zenobia Krzywanek, ks. Konstanty Krzywanek, Jadwiga, Kazimierz i Mieczysław Gaj, Ludwik Muś z rodz. i siostrami, Jan Koziara z ż. Zofią z synem i córkami, Jan Jafernik z ż. Anną i rodz., z rodziny Zdynowskich, Firsztów i Siwców, Aniela i Antoni Kotarzewscy, Franciszek Gagatek, Leonard i Teodozja Zyzak, ks. Grzegorz Zyzak, Leon i Maria Zyzak, Wincenty, Emilia, Dorota i Zofia Kościelniak, Stanisław Golonka z rodz.: Janem i Anną, Wacław, Edward i Jan Kuczyńscy z rodz.: Romanem i Agatą, Halina i Grzegorz Kuczyńscy, Anna Dzierżawa, Wanda i Tadeusz Bednarczyk, Józef Sewera, Jadwiga, Józef i Jacek Zyzak, Florian i Maria Micherdzińscy, Zofia Dendys z matką, Maria Kasperek z m., Anna i Józef Stokłosa z synem Kazimierzem, Leon i Janina Urbańscy z córką Zofią, Mieczysław Fabrowicz z rodz.: Joanną i Bronisławem, Genowefa Hudomel z rodz.: Zofią i Adolfem, Maria Ozaist z m. Józefem i synem Adamem, Maria i Michał Piątek z synem Władysławem, Zofia i Julian Jurasz z synem Krzysztofem, Karolina i Adam Kucharscy, Maria i Józef Augustynowicz, Andrzej Augustynowicz, Stefania i Jan Chałupnik, Jacek Chruścielewicz, Helena i Gotfryd Gemza z synem, Rozalia i Antonina Golonko, Jan Grzegorczyk, Florian Kasiński z synem, Maria i Józef Krupińscy z dziećmi, Jerzy Krupiński, Ireneusz Leciak, Maria i Franciszek Nawroccy, Tadeusz Niemczyk z córką, Tadeusz i Halina Radda, Maria i Zbigniew Sanetra, Wanda Sowa z Anną i Danusią, Dominik i Kinga Sowa, Julia, Wiktor, Janina i Marta Surówka, Bronisława i Franciszek Zając, Franciszek Zając z ż. Łucją, ks. Zbigniew Delimat, ks. Bogdan Kolinek, Jerzy, Krystyna i Stanisława Królikowscy, Stanisława i Stanisław Stępień z synami, rodz. i dziadkami, Jan Oleś z synami, rodz. i dziadkami, Teresa Szymusiak z 2 m., rodz. i dziadkami, Franciszka i Józef Stolarek z rodz., Wanda Jaglińska z synem i rodz., Lothar Ungerechts, Beata Lańczyk, Anna i Henryk Pindel, Stanisław Pindel, Maria i Franciszek Strzałka, Jan i Maria Błasiak, Maria Sanetra, Maria i Czesław Zeman, Stanisław Zeman, Mieczysław Kłusak, Krzysztof Micherdziński, Władysław i Krystyna Kłusak, Amelia Szczerbowska, Emilia i Wincenty Kościelniak, Zofia i Dorota Kościelniak, Teodozja i Leonard Zyzak, Józef Sewera z rodz., ks. Grzegorz Zyzak, ks. Józef Wdowiak, Antoni Czulak z wnukami, Michalina Syposz z m. i synem, Helena i Jan Studenccy z synem Pawłem, Gizela i Gertruda Staszkiewicz z rodzeństwem, Maria i Szczepan Staszkiewicz, Maria i Karol Studenccy z dziećmi, Danuta i Mieczysław Kowal z rodz. i rodzeństwem, Cecylia i Piotr Czerwicz, Halina i Kazimierz Sapińscy z synami, Franciszek i Aniela Bylica, Anna i Eugeniusz Guzdek, Helena i Ludwik Koźbiał, Józef, Maria, Urszula, Franciszka i Jan, Stanisław i Maria, Tadeusz i Antoni, Teresa Bylica, Stanisław i Helena Dutka, Maria i Walenty Dutka, Anna i Franciszek Bulanda, Stefan, Mieczysław, Anna i Stanisław Lis, Stanisław Binda, Andrzej Mikołajczyk, Zofia Wojcieszczak, Stanisława Biernat, Danuta Piątek, Aniela Biedroń, Aleksander Mrożek, Helena i Michał Bukowscy, Grzegorz, Stanisław i Władysław Bukowscy, Antonina i Mikołaj Wcisło, Katarzyna i Wojciech Dziados, Zofia Dziados, Anna i Kazimierz Dziados, Marianna i Paweł Godzwon, Marian Jarzyna z rodz., z rodziny Bukowskich, Dziadosów, Wcisło i Godzwonów, Walentyna Godlewska, Mikołaj Ługanenko, Józef Ostrowski, Władysław i Franciszka Ostrowscy, Walentyna Beliak, Wiera i Bogdan z rodz., Oleh i Irena, Aurika i Grzegorz z rodz., Olga i Jan, Stefan, Walery, Filemon, Józefa, Aniela, Stefania, Zofia, z rodziny Pyszniuk i Rusnak, Ryszard Serafinowicz z rodz. i bratem, Ewa Smoter, Anna i Jan Dunasowie, s. Natalia, Janina Gajdamowicz, Janina i Franciszek Tokarczyk z rodziną, Józefa i Czesław Skwarczyński, Piotr Agnieszka, Władysław, Stanisława, Katarzyna, Zofia, s. Anna Tłusty, Aleksander, Damazy, Stanisław, Maria Błaszczak, Mariusz Matysiak, Stanisław Białkowski, Maria Kozak, Józef Drąg, Marcin i Wiktoria Białkowscy, Antoni i Eugenia Kluska, Wanda Babik, Antoni, Helena, Józef, Jan i Amelia Lechwar, Zofia, Kazimierz, Jan Mach, Stanisław, Maria Józef, Lesław, Franciszek, Adam, Wanda Stasiowscy, Teresa i Tadeusz Wyderka, Stefania Kwaśny, Stefania Cichy, Bronisław, Aniela i Jakub Plucińscy, Maria i Jakub Plucińscy, Maria i Michał Mucharscy, z rodziny Mróz, Stanisław, Władysława, Janusz i Jerzy Malec, Jerzy Blidy, Tadeusz Suchoń z rodziną, Wanda Semik z rodziną, Kazimierz Szpak z ż. Anną i synami: Janem i Józefem, Tadeusz Jurewicz z ż. Marią, synem i synową, Wanda i Ludwik Kudzia, Józef i Filip Kuryś, Bronisława i Zygmunt Jagła, Katarzyna Szumlas z 2 m., Apolonia i Tadeusz Dudzińscy, Karolina, Stefania i Józef Kaperek, Halina i Jan Bartoszko, Janina Ficek, , Helena i Józef Lach, Paweł Muś, Józef Lach, Zbigniew Guga, Karol Ficek, Tadeusz Błaszczyk, Krystyna i Władysław Kubielas, Stefania Arendarska, Bolesław Steczek, Ewa Tomiczek, Michał i Aniela Owsionka, Anna i Julian Filbrycht, Czesław i Jerzy Filbrycht, Leokadia i Franciszek Mentel, Ryszard Piątek, Waleria, Zofia, Józef, Stanisław i Zofia Flisek, Anna i Ludwika Kaczor, Witold Gawlikowski, Michalina i Stanisław Zacharias, z rodziny Zachariasów, Hylińskich, Matuszków, Obtułowiczów, Maszlochów, Mołdyszów, Oszajców i Zemczaków, Jan, Anna, Mieczysław i Bogdan Wiewióra, Salomea Machnik, Adam, Stanisława, Urszula, Waleria, Anna, Beata, Stanisław, Henryk, Maria i Bogusław Fabrowicz, Jan, Joanna i Stanisław Hutyra, Ludwika i Antoni Jakubiec, Henryk Kastelik, Jan, Anna, Mieczysław i Bogdan Wiewióra, Genowefa, Eryk i Danuta Mańczykowie, Józefa Mańczyk, Henryka Zuziak, Salomea Machnik Bronisława i Stanisław Szymańscy, Mieczysław Wyrwalski, Gerard i Elżbieta Kubiccy, Tadeusz i Maria Wrężlewicz, Władysław Dutka z synem Bogdanem, Karol Rączka z ż. Stefanią, synami i córką Emilią, Helena Śleziak, Michał i Stefania Micherda, Elżbieta i Jan Siwowscy, Tadeusz Kostka z ż., Józef i Maria Pytel, Anna i Stanisław Siwowscy, Emilia i Kazimierz Gut, Halina i Antoni Piórkowscy, Krystyna i Ludwik Kruczyńscy, Jan Kruczyński, Wanda Łuszczkiewicz, Damian Macura, Katarzyna Szklarska, Małgorzata Kruczyńska, Aniela i Franciszek, Aniela i Tadeusz Czanieccy, Irena i Antoni Herężlak, Roman Maślanka, Stanisław Rus z rodz., Maria i Marian Bakuń z synem Zygmuntem, Waleria i Alfred Hübner, ks. Henryk Hübner, Antoni i Piotr Hübner, Stefan i Danuta Hibner, Jadwiga Mojższeszek, Alfreda i Jan Kriber, Franciszek Kriber, Zbigniew Kubielas, Marzena Matuszek, Bożena i Bolesław Ziemba, Czesława Drachal, Piotr, Paweł, Jadwiga i Bronisław Andryszczak, Rozalia, Wincenty, Stanisław, Małgorzata i Piotr Porębscy, Wiesław Kliś, Magdalena Jonkisz, z rodziny Włodarskich, Olszowskich i Michalskich, Maria i Karol Noga, Anna i Stanisław Noga, Karol Mizia z żonami i synem, Michał Mucharski z ż. Anną, Jan Bielewicz z ż. Honoratą, Eugeniusz i Zofia Siwiec z córką Barbarą i zięciem Stanisławem, Władysław i Stefania Pająk z synami: Franciszkiem i Janem, Elżbieta Kołodziejczyk, Stanisław, Wiktoria i Marian Matlakiewicz, Kazimierz Tracz, Janina Paciorek, Wojciech, Tadeusz Kalewski, Kinga Sanetra, Julia, Zuzanna Stasica, Mateusz, Ryszard Łukańko, Oliwia, Krystyna Szemiczek, Franciszek Bąk z ż. Janiną, Antoni Cieślak z ż. Heleną, Feliks Furtak z synem Ryszardem, Maria Letkowska, Genowefa Wrona, Ryszard Ponikwia, Zofia i Jan Ponikwia, Rozalia i Władysław Sanetra, Jan Stasica, Teofila i Jan Surzyn, Halina Szypke, Janina i Jan Biel, Józef i Helena Studenccy, Anna Iwanek z m., Antoni Studencki, Maria Studencka z m., Józefa Pindel z m., Elżbieta i Paweł Urbaniec, Krystyna i Jan Tomala, Maria i Teofil Barcik, Józef i Kazimierz Urbaniec, Czesław Zwardoń, Stefania i Wincenty Caderek z synem Janem, Helena i Józef Zabielny, Wanda i Stanisław Ostrowscy z córką Anną, Janina i Józef Matuła z zięciem, Emilia i Józef Góra z dziećmi, Agata i Jan Matuła z dziećmi, Stefania i Władysław Gibas z 2 córkami i zięciem, Anna i Jan Gibas z dziećmi, Helena i Wawrzyniec Gieleciak z dziećmi, Marianna i Józef Gąsiorek z synem i Zięciem, Maria i Karol Smoczek z 2 synami, Zofia Ormaniec, Katarzyna i Józef Pyka, Jan Barcik, Stanisław, Aniela, Jan i Tadeusz Wierzba, Józef Piecuch, Józef Jureczko, Mieczysław Wolny, Helena i Stanisław Muś, Józef Byrtek z ż. Anną, córkami: Joanną i Stefanią, synami: Stefanem, Bronisławem i Stanisławem, Edward Kuchejda, Magdalena Caputa, Jan Caputa z rodz., teściami i dziadkami,

Cmentarz Przemienienia Pańskiego: 12.15

 

Franciszek Ciućka, Jan Talik z rodz. i rodzeństwem, Danuta Dobosz-Piątek z tatą Wiesławem, Zdzisław Dobosz z ojcem Kazimierzem, Sandra Turczyn, Karol i Józefa Piątek, Julian i Helena Piątek, Tomasz i Helena Wandzel z córkami i synami, Ignacy Tanistra, Stanisław Kempys, Ziemowit Lukas z rodz., Bogusław Janik, Henryk i Helena Szafran, Henryk Hankus, Andrzej Kaszowski, Tadeusz Mikus z ż., koleżanki i koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 2, sąsiadów, kolegów z pracy, z rodziny Oleksińskich, Ćwiertnia, Firlejczyk, Siec, Adamus, Kliś, Paweł Moc, Józefa Stanik, Maria i Franciszek Habdas, Irena i Emanuel Łukańko, Klara i Fryderyk Prokop, Henryka Rutkowska, Helena, Franciszek i Matylda Kupczak, Janina i Karol Piecuch, Kazimierz Piecuch, Dariusz Haczek z dziadkami, Kazimiera i Eugeniusz Gajda z rodziną, Stanisława Rusiecka, Maria Marczyńska, Agnieszka i Ludwik Wantuch z rodziną, Andrzej Andrusiewicz, Zofia Cent z rodziną, Paweł Duraj z rodz., Józefa Kumorek, Rozalia i Karol Kumorek, Tadeusz, Henryka Kumorek, Maria i Antoni Wojtas, Augustyn Sopata z rodz. i teściami,
Władysław Mrowiec z ż. Rozalią, rodz. i teściami, Edward Piecha, Antoni Itzeli, Julia, Czesław, Władysław i Stanisław Itzeli, Aniela i Adam Micherdzińscy, Franciszka i Franciszek Gałuszka, Czesława i Stanisław Kaliccy z wnukiem Krzysiem, Radosława i Piotr Buczyńscy z synem Zygmuntem i synową, Stanisław i Michalina Kłusak, Eugeniusz Kłusak, Józef Kastelik, Sławomir Spratek, Józefa i Józef Kubaszko z 2 synami, Maria i Władysław Kufel, Józef Krzyżaniak, Anna i Stefan Chłosta, Czesława Wolt, Jakub Majdak, Leokadia i Stefan Stokłosa, Julia Wnętrzak, Józef Wojtyła, Bogusław Włoch, Stanisława i Albin Marszałek, Krystyna Zyzak, Katarzyna Tatara, Zofia Wróbel, Helena Wołek, Stanisław i Rozalia Błachut, Antoni Czarnota z rodz., Kazimierz Dziki z rodz., Sylwester Barabasz z ż. Amalią, Stanisława Szatanik z rodziną, Janusz Stokłosa z ojcem Władysławem, Józef Stasica z rodz., Helena i Franciszek Stasica z dziećmi, Stanisław Szymik z ż. Anną, Anna Lach z 2 m., Jan Jasiński z rodz. i dziadkami, Wiktoria i Władysław Stokłosa z dziećmi, Franciszka Ostrowska, Stanisław Słonka, Maria i Karol Studenccy, Franciszka i Jan Obtułowicz, Antoni Ostrowski z rodziną, Helena Studencka, Jadwiga Gałuch z rodziną, Franciszka i Bronisław Słonka, Janina studencka, Helena Rodakowska, Antoni i Emilia Czarnota, Józef i Helena Stokłosa, Stefania i Jan Kamińscy, Tadeusz Sporek z rodz., Jan i Alojza Gawron z synem Janem, Karol i Helena Kubica z synem Tadeuszem, Jan i Maria Gawron, Tadeusz i Teresa Mrózek, Stanisław, Leonard, Helena, Jadwiga i Zdzisław Pęcikiewicz, Leokadia Buława, Erwin i Natalia Romanek, Jan i Anna Buława, Karol i Władysław, Anna Mrózek, Tadeusz i Stanisława Cebrat, Maria Bednarz, Aleksandra Łyczak, Józef Łyczak, Leokadia Mrózek, Stanisław, Janina, Jerzy i Tadeusz Więckowscy, Zbigniew Mrózek, Barbara Siwek, Andrzej Łapiński, Aniela i Jan Kuźnik z synem Michałem, dziadkowie Pykowie, Zofia i Emil Smolik, Ewa i Adam Lach z rodz. i rodzeństwem, Maria, Michał i Antoni Hylińscy, Franciszka, Antoni i Maria Hylińscy, Wiktoria, Jan Hylińscy, Helena Hylińska z synem, Maria Saraż, Władysława Kuźma z m. i synem, Jan i Cecylia Mrowiec, Agata Mrowiec, Weronika i Bernard Krzywiccy, Katarzyna i Franciszek Mrowiec, Regina i Marcin Firlejczyk, Jan i Stefania Jureczko, Halina Kotarba, Krzysztof Gołuch, Ludwika i Czesław Kotarba, Edmund Kotarba, Kazimierz i Aleksander Paradowski, Władysław, Joanna i Stefan Janota, Agnieszka Wajdeczko, Karolina i Franciszek Gowin, Henryka i Kazimierz Gowin, Janina i Karol Namysłowscy, Maria i Jan Olma z synami: Tadeuszem i Janem, s. Julia Wrzeszcz, Władysław Janiszewski z synem Ryszardem, Janina i Czesław Duraj, Krystyna i Mladen Iwadowie, Władysława i Stanisław Kaleta, Józef Gózdek, Wiktoria Kamieńska, Józef Słowik, Emilia i Adam Siwek, Maria, Wincenty i Stanisław Słonka, Katarzyna i Ignacy Siwek, Stanisław Pasierbek z ż. Anną, Władysław Dybczak, Zofia i Stanisław Lach, Janusz Lach z bratem i synem, Anna Tonderska, Halina i Eugeniusz Biernat, Bronisław Dudek, Anna i Franciszek Łatanik, Jan i Helena Pawejnis, Tadeusz i Marian Łatanik, Helena Socha, Antonina Majewska, Zdzisław Chodacki, Krystyna Weidlich, Jadwiga, Józef i Barbara Tomaszek, Helena, Aniela i Antoni Kolanko, Jan i Helena Tomaszek, Józef Stec, Anna i Michał Dziki, Janina i Helena Głowacka, Elżbieta Ponikwia, Krystyna Zyzak, Stefan i Anna Tomaszek, Rudolf Paneth z rodz., Władysław i Bronisława Raczek, Stanisław Lorczyk z ż. Marią i synami: Eugeniuszem, Bronisławem, Józefem, Stanisławem i Tomaszem oraz córkami: Marią i Stanisławą, Jan Stwora z ż. Joanną z synem Władysławem z ż. Walerią, córką Marią z m. Janem, synem Andrzejem, Jan Kocoń z ż. Joanną, Longina i Antoni Kwiecińscy, Danuta Rom, Kazimierz Plauszkiewicz, Stanisław Bargieł, Eugeniusz Ryszka, Józef i Joanna Pokusa z rodz., Michał i Zofia Kurowscy z rodz., Edward i Wiktoria Mrózek z rodz., Józefa Ponikwia z rodziną, Adela, Jan i Aleksander Czerneccy, Andrzej Wydra z rodz., Michał Sowiński z rodz., Maria i Kazimierz Pawlik, Zofia i Eugeniusz Gałuszka Jan Michulec z synem Tadeuszem, Ewa Szczotka, Maria i Wojciech Szczotka, Wiktoria Duc, Stefania Czerwieniec, Jan Mijewski, Marian i Jadwiga Ostrowscy, Wincenty i Leonarda Broda z córką Marią i synem Władysławem, Jan i Julia Ostrowscy z synem Bronisławem, Maria i Leonard Miodońscy z synami i wnukiem Romanem, Katarzyna i Marcin Wojtyła z synem Władysławem i wnukiem Leonardem, Otylia i Bronisław Janota, Wiktoria i Marcin Janota z synem Jerzym, Aniela i Gustaw Śpiewak, Rozalia Mrózek z m. Józefem i 2 synami: Marianem i Edwardem, Józef Górniak, Seweryn, Jacek Łapczyński, Jan Gibas z rodz. Rozalią i Janem, bratem Józefem i siostrą Marią Bogucką z m. Andrzejem, Wiesław Lewandowski, Eugeniusz Bańczyk z rodz.: Agnieszką i Józefem, Franciszek Gałuszka, Agnieszka Studencka, Antoni i Anna Rosner, Andrzej i Rozalia Jasińscy, Antoni Studencki, Leszek Kowalik, Piotr Krasny z 2 ż., Bronisław Krasny z ż., Franciszek Bąk z bratem Janem i rodz., Jan Kania z ż. Bronisławą i synem Janem, Józef Godziński, Kazimiera Kukuś z m., Maria Żyrek z m., Roman Lalik, Stefania Czulak, Józef Drożdż z rodz.: Michałem i Anielą oraz teściami: Emilem Zofią Kwaśniewskimi z synem Władysławem, Jerzy Bryksy z rodz., Kazimierz Baron, Stanisław i Tekla Talik, Zdzisław i Kazimierz Dobosz, Zdzisław Barzyczak, Franciszek Bąk, Wanda Firlej, Maria i Władysław Kuźlik, Stanisława, Józef i Władysław Deras, Kazimiera Chwierut, Kazimierz, Regina, Zenon i Zygmunt Rumienieccy, Stefania i Stanisław Pauli, Maria Kowalik, Janina i Stanisław Pawełek z synami: Adamem i Piotrem, Julian Herzyk, Anna i Stanisław Herzyk z synem Zdzisławem, Michał Danko, Jan i Salomea Danko, Marcin i Józefa Mrowiec, Michał i Piotr Plekaniec, Stanisław Danek, Maria Janiec, Maria i Stanisław Szopa, Krzysztof Gawliński, Ludwika i Wojciech Jurasz, Maria i Antoni Szopa, Matylda i Stanisław Gawlińscy, Zofia i Julian Jurasz z synem Krzysztofem, Aleksandra i Danuta Babińska, Irena Ostrowska, Józef Waluś, Julia i Jan Ostrowscy, Michalina i Jan Babińscy, Irena Nowak, Maria Libionka z rodz., Ludwika i Alojzy Żurek z synem Czesławem, Anna Górniak, Irena Oczko z rodz., Anna Oczko, Małgorzata Wrońska z 2 m.: Janem i Jerzym, Maria Kwaśnik-Delfs z mężami, Maria i Józef Bodzek, Jadwiga i Rudolf Adamiec, Janina Wróbel, Maria i Teodor Wróbel, Stefan Motyka, Jadwiga i Zbigniew Motyka, Teodor Wróbel, z rodziny Czulak, Katarzyna i Józef Pytko, Alicja i Franciszek Pytko, ks. Zygmunt Kuźma, Janusz Twardowski, Karolina Klimczak z rodz. i rodzeństwem, Stefan Komuniecki z rodz. i rodzeństwem, Franciszek Skrzypek z ż. Salomeą, Helena i Andrzej Dzierżawa, Michalina, Marian, Bożena, Tadeusz Barcik, Edward Furtak z córką Anną i synem Marianem, Anna i Władysław Szymiczek, Alojzy Pawlus, Wojciech Kula z rodz., Janina Wieczorek z m., Maria i Jan Klimas z synami, Włodzimierz Wandzel z rodz. i dziadkami, Wacław Banaś, Andrzej Gansel, Henryk i Helena Stasica, Maria Magdziak, Stanisław Suchanek, Irena i Emil Uniwersał, Jan Salachna, Stefania i Rudolf Mrowiec, Barbara Sporek, ks. Proboszcz Sojka, Krzysztof Gołuch, Leokadia Mrózek, Barbara i Jerzy Myszka, Zofia i Jan Myszka, Waleria, Wiesława, Marian i Wacław Smolik, Monika i Franciszek Owsionka, Rozalia, Marian, Franciszek i Grażyna Klimek, Anna Baran, Stanisław, Adam i Maria Haczek, Wanda Wolna, Anna Marszałek, Józef i Aniela Plekaniec, Ludwik Stasica, Roman i Anna Szymiczek, Wiktoria, Michał i Zdzisław Plekaniec, Aniela Biel z m., Józefa Flisek z m. i synami: Stanisławem, Stefanem, Józefem i Janem, Jacek Pitry z siostrą Barbarą i rodz., Emilia i Antoni Laszczak z rodz. i rodzeństwem, Antonina Staszkiewicz, Franciszek, Maria i Janina Stolarzewicz, Stanisława i Marian Habdas, Jan Rodak, Zofia i Michał Kurowscy z rodz. i rodzeństwem, przewodnicy górscy i GOPRowcy, Beata Lańczyk, Urszula Januła, Łukasz Szupieńko Leszek Caputa, Władysława i Bronisław Wróbel, Alicja Płonka, Roman i Antonina Gorlińscy, Tadeusz i Lidia Gorlińscy, Tomasz i Zofia Płonka, Mieczysław i Teresa Pająk, Zbigniew i Zdzisław Płonka, Jan Okrzesik z rodziną, Julia Okrzesik z rodziną, z rodziny Ostrowskich: Zofia, Leon, Antoni, Jan i Jadwiga, Rozalia i Jan Maciejny z synem i córkami, Honorata i Jan Majdak z synem, Władysława Majdak, Rozalia i Franciszek Łukańko, Bronisław Marszałek, Władysław Tomiczek, Olga i Zenon Stasica, Maria i Kazimierz Ochrymowicz z córką Ireną, Weronika i Bronisław Marszałek z córką Olgą i Mirosławą oraz synem Bronisławem, Bronisław Marszałek, Olga i Piotr Peczerski, Michał Wojtusiak z ż. Karoliną, córkami, synami i ich małżonkami, Anna Studzińska, Stefania i Michał Micherda, Kazimiera i Teofil Błachut, Helena i Ludwik Kubica, Tadeusz Wyroba, Tadeusz Kaszubowski, Maria i Antoni Mucharscy, Karolina i Edward Sermak, Maria i Jan Dybek, Rozalia i Józef Kubica z synem Władysławem, córkami: Marią i Elżbietą, Janina Wrężel z synem Grzegorzem, Michał Zygmunt, Andrzej Szpila, Józef Gołuch z ojcem Franciszkiem i teściem Stanisławem, Barbara Nieuważna z rodz., Stanisława i Józef Włoch z synem Włodzimierzem, Janusz Grajcarz, Irena i Tadeusz Cichoń, Aneta i Zbigniew Cichoń, Piotr i Zofia Wiącek, Józef Sikora, Jadwiga i Stanisław Konopka, Maria i Alojzy Widuch, Stanisława i Stanisław Widuch, Bogumiła i Zdzisław Kudzio, Józef Dziedzic, Grzegorz Guga, Zofia i Bolesław Gąsiorek z córkami i synami, Rozalia i Michał stokłosa z bratem Karolem, Józef Szczotka z rodz., Ignacy i Lucyna Stokłosa, Leokadia i Alojzy Czaja, Maria Goryl, Michał i Marianna Stokłosa, Piotr Galica, Maria Galica z m., córkami i synami, Jan i Krystyna Galica, Danuta i Stefan Jagosz, Stanisław Obrocki z synem Stanisławem, Jan i Maria Chudyk, Jan Borowski, Maria i Władysław Tomiczek, Anna i Franciszek Jasek, Sylwester Mrowiec z rodz., Karol i Zofia Gołuch, Bronisława i Władysław Kręcichwost, Maria i Jan Kłusak, Antonina i Michał Kłusak, Edward Migdałek, Karolina i Franciszek Groner, Zuzanna Markiewicz, Zofia i Józef Tyka, Eleonora i Józef Pszczółka, Piotr Mołdysz, Antoni i Julia Trzop, Teresa Dzika, Andrzej i Bolesław Dziki, Władysław Kupczak, Agnieszka i Franciszek Łagowscy, Sylwester Gowin, Mieczysław Blecha, Halina i Ryszard Filip, Kazimiera i Władysław Filip, Maria, Stanisław i Janusz Olejnik, Kazimierz Matlakiewicz z rodz. i teściami, Teresa i Wojciech Białek, Jerzy Matusik, Adam Matuszek z rodz. i teściami, Maria i Tadeusz Nejfeld, Anna Gawron, Tadeusz i Zofia Piecha, Jarosław i Maria Moszczak z rodz. i rodzeństwem, Józef i Aniela Widzyk z rodz. i rodzeństwem, Maria i Józef Gowin, Rozalia i Józef Pal, Adam Słowik, z rodziny Wróbel, Janik, Ciślak, Rudolf Chowaniec, Halina Nosalik-Romanowska, Marek Romanowski, Teofila i Marian Berneccy, Florian i Stefania Haczek, Tomasz, Józefa i Janina Chorobik, Bronisława i Franciszek Siatkowscy z dziećmi, Stanisława i Maria Skrzyp z rodziną, Bronisław i Marta Szumańscy z synem Witoldem, Andrzej i Janina Derwich z córką Ireną, Maria Saługa, Maria i Józef Żyrek, Edward Kuliński, Dariusz Sanetra, Julian Żur, Maria i Franciszek Chałupnik, Maria Chałupnik, Grażyna Kocoń, Barbara i Zygmunt Zamęta, Zofia, Antoni i Władysław Kłusak, Franciszek Janiga, Iwona Muś, Edmund Czul z rodz., Franciszek Kręcichwost, Barbara Kubasiewicz, Alojza, Ferdynand i Błażej Wnętrzak, Krystyna Kotarba, Irena Batko, Anna Kozłowska, Antoni Węglorz z ż. Haliną, Władysław Gablas z ż. Joanną, Franciszek Gablas z ż., Michał Kliś z ż. Julią, Władysław Stokłosa z ż. Anną, Karol Szczygieł z ż. Wiktorią, Józef Miodoński z córką i 2 ż., Zofia i Franciszek Tomiczek, Jan Janeczko z ż. Stefanią, Łucja, Edward i Bożena Brawańscy, Władysław Gołuch, Marian, Zbigniew, Andrzej Obuchowicz, Tadeusz Śliwa, Maria Cedzich, Justyna Bogusz, Anna i Paweł Śliwa, Wiktoria i Maciej Masny, Józef i Aniela Gołuch, Andrzej Tulkis, Antoni Wysopal, Jan i Maria Kurzeja, Karol i Rozalia Leszko, Halina Molenda, Władysława Szymiczek, Bogdan Molenda, Danuta Kubla, Władysław Tyrlik, Stanisław Siwek, Maria i Antoni Siwek, Irena i Franciszek Tyrlik, Maria i Jan Tyrlik, Bronisław Ciućka, Ludwik i Stefania Habdas, Józefa i Jan Chyła, Karol Mizia z ż. Emilią, Stanisław Wysmołek z rodz., Bolesław Kopka, Helena i Czesław Zych, Czesław Zemczak, Władysław Łatek, Maria Dobija, Władysława i Franciszka Stasica, Maria i Władysław Gach, Józef i Tadeusz Gach, Antoni i Jadwiga Sroka, Wiktoria, Augustyn, Helena i Józef Olear, Zygmunt i Jerzy, Maria i Ignacy Sroka, Irena i Michal Waligóra, Anna i Zbigniew Bargiel, Maria i Wacław Szafrańscy, Maria i Jan Marszałek, Teodozja Stana, Franciszek Techmański, Aniela i Wincenty Dyrcz, Julia i Małgorzata Dyrcz, Bogusława Lejawka, Jan Bąk, Małgorzata i Leopold Szczerba, Jan Caderek, Stefania i Wincenty Caderek, Maria Wnętrzak, Józef i Krzysztof Walaszek, Ewa Oleś, Józef Leśniak, Maria, Józef, Krzysztof Jeziorscy, Krystyna i Franciszek Molenda, Kazimierz Czarnuchowski, Zofia i Jacek, Wanda i Kazimierz Brasse, Maria i Karol Mazgaj z synem Romanem i Edwardem, Maria i Henryk Ściera z córką Urszulą i synem Maciejem, Marianna i Edward Mazurek, Wiktoria i Stanisław Gabryel, Barbara i Szymon Jasek, Augustyn Duc z ż. Weroniką i synem Stanisławem, Agnieszka i Józef Łatanik, Jan Biernat, Stefania i Tadeusz Motyka, Stanisław Kurzyk, Anna i Jan Suchoń, Jan i Maria Wala, Otylia Janota, Bronisław, Marcin, Wiktoria i Jerzy Janota, Julian Krajcarz, Franciszek i Zofia Kułaccy, Wanda i Władysław Czul, Maria Łukańko, Maria Mrowiec, Halina i Tadeusz Kamińscy, Władysław i Stanisława Lejawka, Tadeusz Binda, Andrzej Pastor, Wiesław Cader, Stanisław Małysiak, Teresa Zając, Marian Ostrowski, Roman Pawełek, Ryszard Hudomel, Helena Śleziak, Ewa i Bronisław Nowak, Wiktoria i Michał Plekaniec, Helena Kwak z m. i synami: Marianem i Stanisławem, Krzysztof Studziński, Józef Habdas z ż. i synem, Janina, Bruno i Bernard Fojcik, Tadeusz i Elżbieta Wieczorek, Łucja Mucha, Kazimiera i Tadeusz Wilk, Wojciech Staromłyński, Maciej i Małgorzata Sroka, Roman Hańczak, Jerzy Chałupski, z rodziny Chałupskich i Zyzaków, Kazimierz i Janina Miodońscy, Katarzyna Staszkiewicz, Maria i Adam Kamińscy, Barbara Radosz z synem Mirosławem i bratem, Helena i Franciszek Buczyło z rodziną, Czesław Englert, Stanisław i Maria Tyc, Bronisław i Anna Marszałek, Wiktoria i Karol Marszałek z dziećmi, Marian, Helena, Maria, Bronisław i Stanisław Marszałek, Bolesław Skrzypek, Witold Szumański, Paweł Duraj, Małgorzata i Sylwester Konraus, Jan Konraus, Janina Mazur, Leonard Miodoński, Wanda Miodońska z rodz., ks. Władysław Chrapla, Krystyna i Andrzej Andrusiewicz, Maria i Jan Staszkiewicz, Józef Siwek z ż. Marią i synem Janem, Józef Mołdysz z ż. Marią, Stefania i Adam Maciuszek, Gertruda Biela, Tomasz Elżbieciak, Aniela Słowik z synem, Stanisław Elżbieciak, Janusz i Tadeusz Rutkowscy, Jerzy Baczyński z ż., Wiktor Semik ż. Wiktorią, Józef Paciecha z ż. i synem, Kazimierz Kozioł, Julia, Karolina i Janina Miodońska, Julian Kurz, Helena i Stanisław Ryczek, Rozalia i Franciszek Klimala, Józef, Józefa, Krystyna i Henryk Klimala, Jerzy Fiedor, Jan, Henryk Marszałek, Władysław Łatak, Maria Dobija, Antoni i Maria Chrobakiewicz, Tadeusz Zaczek, Genowefa i Maria Obrocka, Stanisław Obrocki z synem Stanisławem, Karolina i Józef Jankowscy, Jerzy Majka, Julia Zaczek, Julia i Kazimierz Zaczek z synem Marianem, Wanda i Stanisław Zaczek, Edward Drebszok, Tadeusz i Jan Michulec, Jan Krzysztofek z ż. Władysławą, Mieczysław Waligóra, Maria Paryło z m., Janina Supernak, Janina i Kazimierz Rybarscy, Maria Siezieniewska, Michał i Maria Kastelik, Maria i Stanisław Baca z synem Marcinem, Adam Ścieszka z córeczką, Michał, Stefania i Gabriel Gawron, Stanisława i Roman Prochownik, Zbigniew Rusnarczyk, Józef i Barbara Bitka, Rozalia i Aniela Smoczek, Maria, Karol, Bronisław i Antoni Smoczek, Helena i Wawrzyniec Gieleciak, Stefania i Władysław Gibas, Stanisław Kastelik z rodziną, Irena Gibas z rodziną, z rodziny Gąsiorek i Pyka, Janina i Henryk Bomba, Bronisław Bomba z ż., Mieczysław Rajnakowski z rodziną, Franciszek Rodak, Zbigniew Dąbrowski z rodziną, Jerzy Bomba, z rodziny Pękalskich i Łęckich, Karolina Żurek z wnukami, Władysław Żurek, Józef Żurek z ż., Władysław Żurek, Joanna Gawlas z m. Władysławem, Julia Suchonek z synami, Alojzy Kliś z ż. Anną, Marian Fabrowicz z ż. Marią i synami: Kazimierzem i Markiem, Władysław Fabrowicz z ż. Franciszką, córka Renatą i synem Kazimierzem, Henryk Fabrowicz z ż. Stanisławą, Roch Mieczkowski z ż. Stefanią, Franciszek Chrapkiewicz z ż. Zofią, córka Heleną i Stanisławem, Władysław Sarna z ż. Józefą, siostra Julią i Antoniną, Stanisław, Barbara i Julia Białek, Franciszek i Józefa Wyderka, Jan Oleksa, Władysława i Stefan Kubera z rodz. i rodzeństwem, Andrzej Zabrzeski, Fryderyk Myszka z 2 ż., z rodziny Zabrzeskich, Anna i Michał z rodziną, Władysław i Anna Goryl z synem Edwardem, marian i Karolina Caputa z synem Lechem, Stanisława i Wiktor Drożdż, Barbara i Michał Kulec z rodz., Stanisława i Kazimierz Wanke z synem i rodz., z rodziny Książów i Ptaków, Ludwik i Teresa Copija z córkami i zięciami, Jan Sewera, Maria Sewera z 2 m., Zofia i Wojciech Grzegorzek, Anna i Franciszek Kościelniak, Katarzyna i Jakub Witkowie, Józefa i Franciszek Pindel z rodz., Jan Goły z rodz.: Janiną i Józefem, Jadwiga i Józef Nijak, Bożena Stanclik, Anna i Franciszek Mleczko, Alicja Nijak, Maria i Michał Hylińscy z synem Antonim i rodz., Eleonora i Władysław Łukańko z córką Zuzanną i rodz.,

 

Módlmy się:
Boże, Ty sprawiłeś, że Twój Syn zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, daj Twoim zmarłym sługom udział w Jego zwycięstwie nad śmiercią, aby mogli na wieki oglądać Ciebie, swojego Stwórcę i Odkupiciela. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Módlmy się:
Boże, Stwórco i Odkupicielu wszystkich wiernych, udziel duszom sług i służebnic Twoich odpuszczenia wszystkich grzechów; niech przez pokorne prośby nasze dostąpią zbawienia, którego zawsze pragnęły. Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Módlmy się:
Boże, Ty raczyłeś nam zostawić znaki Twej Męki na świętym całunie, którym zostało owinięte przez Józefa z Arymatei Twoje Ciało Przenajświętsze zdjęte z krzyża, spraw łaskawie, abyśmy przez śmierć i pogrzeb Twój zostali doprowadzeni do chwalebnego zmartwychwstania. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen

 

 

 

 

 

Zabytkowe okazałe grobowce i proste krzyże sąsiadują tu ze sobą od ponad trzystu lat. Pierwsi mieszkańcy Żywca spoczęli tu już na początku XVIII wieku. Są tu i symboliczne płyty, upamiętniające pomordowanych w Katyniu, Miednoje, Auschwitz i poległych na polach bitew. Tablice na murach kościoła Przemienienia Pańskiego przypominają dawnych żywieckich proboszczów... Cmentarz z każdej strony przypomina nam o śmierci i jej nieuchronności. Jednak wiara podpowiada nam, że od chwili zmartwychwstania Jezusa, nasze cmentarze są ziemią zasianą ziarnem, które obumierając wydają plon. Paradoks cmentarza to jego eksplozja życia. 

W Dzień Zaduszny Mszę św. w intencji zmarłych pochowanych w żywieckiej katedrze oraz wokół niej odprawił biskup Roman Pindel. Po Eucharystii przy krypcie Habsburgów odbyło się specjalne nabożeństwo za dusze zmarłych, które celebrował biskup ordynariusz. W tej krypcie spoczywają Habsburgowie, jest to miejsce pochówku śp. księżnej Marii Krystyny Habsburg.

45294733 1675209702582954 4449073613093470208 n

 

Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych, którzy czekają na chwałę nieba. Przy tej okazji przypominamy jak można pomóc naszym bliskim. 

 

Jakie są warunki uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych w dniach 1-8 listopada?

 

1. Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną lub półpubliczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.

2. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.



Warunki uzyskania odpustu są następujące:


1. Wykonanie powyższych czynności obdarzonych odpustem.
2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak pełnej dyspozycji wykluczenia upodobania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy)
3. Spełnienie trzech warunków: - spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej - przyjęcie Komunii Świętej - odmówienie Ojcze nasz.... Wierzę... i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.


WAŻNE:

Trzy warunki: spowiedź, Komunia św. i modlitwy mogą być dopełnione w ciągu wielu dni przed lub po wypełnieniu danej czynności nagradzanej otrzymaniem odpustu, ale musi być między nimi łączność. Po jednej spowiedzi sakramentalnej można uzyskać wiele odpustów zupełnych, a po jednej Komunii św. i jednej modlitwie można uzyskać tylko jeden odpust zupełny.

 

 

zdj. A. Świeży-Sobel

Jesienne rekolekcje niepełnosprawnych ze wspólnoty „Wiary i Światła”

Od piątku do niedzieli (26 – 28.10.18) odbyły się rekolekcje wspólnoty osób niepełnosprawnych Wiary i Światła: podopiecznych, ich rodziców oraz wolontariuszy-opiekunów. Tym razem wszyscy członkowie wspólnoty Wiary i Światła byli w Zembrzycach, gdzie znajduje się ośrodek edukacyjno-rekolekcyjny „Totus Tuus”. Piękne miejsce otoczone lasem, gdzie można było nieco wyciszyć się a przede wszystkim nacieszyć obecnością Boga i na nowo doświadczyć obecności drugiego człowieka, aby jeszcze lepiej razem budować wspólnotę! Szczególną patronką na te dni rekolekcji była św. Matka Teresa z Kalkuty a hasłem rekolekcji stało się zdanie wypowiedziane kiedyś przez tą Świętą: „Być może nie jesteś w stanie dać innym wiele, ale zawsze możemy podzielić się radością, która wypływa z serca zakochanego w Bogu”.

Rekolekcje Wiary i Światła były dla osób niepełnosprawnych czasem modlitwy – wspólnej Eucharystii, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, modlitwy różańcowej. Był to również czas warsztatów artystycznych na których przygotowywano prace plastyczne oraz czas śpiewu – m.in. pieśni patriotycznych z okazji 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny. Był czas na wspólnie obejrzany film o obecności Anioła Stróża w życiu każdego z nas i o potrzebie budowania wzajemnych relacji, aby być zawsze blisko siebie, aby nie odchodzić od drugiego, lecz zawsze pragnąć spotkania i rozmowy.

Rekolekcje były także czasem na wspólny spacer i zabawę. Odbyły się również spotkania z konferencją dla rodziców osób niepełnosprawnych oraz dla opiekunów-wolontariuszy. Cały ten wspólnie przeżywany czas rekolekcji – na pewno był to Boży Czas!

Niech Bóg będzie uwielbiony, że znowu mogliśmy być razem, cieszyć się sobą i doświadczać tak wiele dobra od osób niepełnosprawnych i dzielić się wzajemnie talentami a przede wszystkim radością! Bo przecież: „Być może nie jesteś w stanie dać innym wiele, ale zawsze możemy podzielić się radością, która wypływa z serca zakochanego w Bogu.”

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają swoją modlitwą i materialnym datkiem wspólnotę „Wiara i Światło”!!! Zapraszamy do udziału w comiesięcznych Mszach, które są w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15:00 w kościele Świętego Krzyża w Żywcu.

Zapraszamy wszystkich do „śledzenia nas” J na facebook’u:   Wiara i Światło - Żywiec

 

W naszej parafii, po raz kolejny odbyła się Niedziela Misyjna. Kazania głosił opiekun dzieł misyjnych w diecezji ks. Janusz Talik. Tym razem mieliśmy okazję otoczyć pomocą materialną Dom Dziecka "Nadzieja" z Boliwii prowadzony przez naszą krajankę, siostrę Bonawenturę Barcik - Serafitkę pochodzącą z  Łękawicy.
Młodzieżowy Wolontariat Misyjny przygotował Kawiarenką Misyjną,  gdzie na wszystkich czekało pyszne ciasto, kawa i herbata.
Po każdej Mszy św. była możliwość adopcji na odległość, dzieci z Domu dziecka  w Santa Cruuz oraz nabyć torby wykonane przez starsze dzieci z Domu

.

Z okazji XXX-lecia Domowego Kościoła w Konkatedrze w Żywcu w kinie „Janosik” został zorganizowany Koncert Muzyki Filmowej. Nie sposób wyobrazić sobie fenomenu niektórych filmów bez furory, jakie zrobiła w nich ścieżka dźwiękowa, która porywa słuchaczy w miejsca dostępne jedynie emocjom i wyobraźni. Koncert miał miejsce w niedzielę 14 października,  a wykonującym największe kinowe przeboje był Beskid Quartet w składzie:

I skrzypce – Wojciech Maciejowski,

II skrzypce – Krzysztof  Lindert,

altówka – Agnieszka Cendrzak,

wiolonczela – Joanna Pawlik.

Licznie przybyli goście, którzy zostali przywitani przez reprezentującego Domowy Kościół Emila Pawlika, m.in. ks. dr Franciszek Płonka (długoletni duszpasterz Rodzin w Diecezji Bielsko - Żywieckiej), ks. Paweł Marczak (opiekun kręgu DK), Siostry Zakonne z Żywca, z Trzebini i Międzybrodzia Bialskiego oraz Parafianie i członkowie Domowego Kościoła z Powiatu Żywieckiego, mogli delektować się melodiami z filmów Janosik, Misja, Romeo i Julia, Zapach kobiety, Ojciec chrzestny, Gwiezdne wojny, Hobbit, Titanic. Uczestnicy Koncertu mogli również posłuchać interesujących faktów dotyczących okoliczności powstania ścieżek dźwiękowych, ciekawostek na temat ich kompozytorów w fachowej konferansjerce Joanny Pawlik.

 

Emil Pawlik

 

Osoby niepełnosprawne ze wspólnoty „Wiary i Światła” z Żywca

w ziemi kłodzkiej na wakacyjnym obozie!

Bogu niech będą dzięki za kolejny, piękny obóz wakacyjny osób niepełnosprawnych ze wspólnoty „Wiary i Światła” - działającej przy naszej parafii, który odbył się w miesiącu sierpniu!

Tym razem byliśmy w ziemi kłodzkiej – w maleńkiej miejscowości o uroczej nazwie Pasterka, gdzie znajduje się ośrodek wypoczynkowo – rekolekcyjny Caritasu, na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych a dokładniej – w pobliżu Szczelińca Wielkiego, czyli najwyższego szczytu Gór Stołowych i jednej z największych atrakcji turystycznych Sudetów.

Ośrodek Caritasu w Pasterce był dla nas miejscem szczególnej kontemplacji piękna natury: niezwykłych skalnych rzeźb i zachwycających swym widokiem lasów i polan. Idealne miejsce do wypoczynku, do wyciszenia, do umocnienia więzi naszej wspólnoty „Wiary i Światła”! J

Dla niepełnosprawnych pobyt w Pasterce był czasem wspólnych rozmów, gier zespołowych i zabaw, śpiewu przy ognisku i tańca przy ulubionej muzyce… Oczywiście był to czas modlitwy – rekolekcji – codziennych spotkań z Panem Jezusem na Eucharystii!

Wakacyjny obóz był też okazją do wspólnych wyjazdów-wycieczek: zwiedzania podziemnej trasy Turystycznej Kopalni Węgla w Nowej Rudzie; zwiedzania muzeum zabawek w Kudowie-Zdroju, gdzie odbyły się warsztaty dla osób niepełnosprawnych, na których samodzielnie wykonywali drewniane zabawki; zwiedzanie Muzeum Papierni w Dusznikach-Zdroju, gdzie sami czerpali papier, wykonując na zajęciach pamiątkowe kartki; zwiedzanie ogrodu japońskiego w Jarkowie.

Wspaniałym duchowym przeżyciem było nawiedzenie słynnej Kaplicy Czaszek w Kudowie – Czermnej a przede wszystkim Bazyliki Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach – w wyjątkowym czasie, gdyż Bazylika w Wambierzycach w tym roku świętuje swoje 800-lecie! Tym bardziej byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy tam modlić się za naszą wspólnotę „Wiarę i Światło” – za niepełnosprawnych i ich rodziny oraz za wszystkich naszych dobroczyńców i darczyńców! J

Dziękujemy wszystkim, zarówno instytucjom naszego miasta jak i osobom indywidualnym, którzy pomogli nam w dofinansowaniu wyjazdu osób niepełnosprawnych na wakacyjny obóz. Dziękujemy za wrażliwe serca i za hojność okazaną przy zbiórkach pieniężnych – szczególnie w czasie kiermaszów przedświątecznych.

Bogu niech będą dzięki za każde dobro i życzliwość dzięki którym może działać nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat w Żywcu wspólnota osób niepełnosprawnych „Wiary i Światła”! 

 

Uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia NMP przeżywaliśmy w sobotę 8 września. Uroczystą sumę odpustową o godz. 18.00 odprawił nasz rodak ks. prof. Wojciech Zyzak, który obchodzi w tym roku 25-lecie kapłaństwa. A oto, krótka fotorelacja z tego uroczystego wydarzenia.

 

 

W okresie wakacyjnym tego lata mieliśmy okazje spotkać ks. Sebastiana Kosa spędzającego swój urlop w rodzinnym Żywcu, który od początku swojego kapłaństwa pracuje w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W wywiadzie, którego udzielił dla „Wspólnoty” przybliżył nam charakterystyczne dla tego kraju warunki pracy duszpasterskiej odpowiadając na nasze pytania.

Red. Na jakim terenie ksiądz prowadzi pracę duszpasterską i jakie są charakterystyczne cechy tego środowiska?

Ks. Sebastian

Dwa lata wcześniej byłem na parafii połączonych dwóch kościołów: Marii Amerykańskiej i św. Jadwigi Polskiej. Te kościoły w zeszłym roku w ramach reformy zostały zamknięte, by stworzone większe jednostki organizacyjne łatwiejsze były do zarządzania w obliczu spadającej liczby powołań.

Zostało to wszystko przyłączone do Św. Franciszka  w tym samym mieście, który był oryginalnym pierwszym kościołem. A więc w tej chwili kościół ma wspólnotę bardziej zróżnicowaną, ponieważ są w nim nie tylko Amerykanie i Polacy, lecz także Amerykanie pochodzący z różnych kultur, pochodzenia portugalskiej, irlandzkiej czy włoskiej. Nasze miasteczko nazywa się Naugatuck i jest trochę mniejsze od Żywca. Były w nim 4 parafie a teraz po reformie zostały 2 parafie. Należymy do archidiecezji Hartford w stanie Connecticut.

Red. Jakie są  relacje katolików z chrześcijanami innych kościołów protestanckich?

Ks. Sebastian

Spotykamy się raz w roku na modlitwie ekumenicznej. Zwykle organizują je miasta, które nas goszczą. Chodzi o to, że urząd danego miasta bierze w tym udział. Również współpracujemy na polu socjalnym . Mamy w naszym miasteczku bank żywności, który wspólnie ze społecznościami protestanckimi zaopatrujemy dla potrzebujących takiej pomocy. My katolicy zaopatrujemy ten bank przez dwa miesiące a w pozostałe miesiące danego roku czynią to społeczności protestanckie.

Red. Jak dużo różni się praktykowanie chrześcijańskich zasad życia u nas a wśród tamtych wspólnot amerykańskich?

Ks. Sebastian

Są pewne różnice. Są to społeczności bardziej zżyte z sobą, ponieważ katolicy przychodzący na ziemie amerykańskie, zaczynali osiedlanie od budowy kościołów następnie szkół dla swoich dzieci, potem własnych domów. I czynili to wszystko wspólnie. I teraz przy każdym kościele jest sala parafialna, w której oni się spotykają przy różnych okazjach organizowanych festynach czy bazarach. Raz w miesiącu organizują sobie po Mszy św. spotkanie przy kawie i ciastku, gdzie schodzą się , rozmawiają poznają swoje problemy i próbują im zaradzać. Ponadto jest tam w zwyczaju, że księża katoliccy po zakończonej Eucharystii, stoją przy drzwiach wyjściowych z kościoła , żegnają się  i pozdrawiają swoich parafian w ten sposób poznając ich bliżej.

Red. Jaka jest droga do dojrzałości chrześcijańskiej wśród tamtej społeczności katolickiej?

Ks. Sebastian

Po II–gim Soborze Watykańskim  nastąpiło pewne niezrozumienie nauki Soboru i dokonała się trochę taka dewastacja kościoła w Ameryce. Teraz próbujemy to przywrócić do kształtu kościoła powszechnego. Prowadzimy edukację chrześcijańską nie tylko na poziomie dziecka, lecz musimy też wielu katolików średniego wieku reewangelizować , gdyż ich edukacja w pewnym momencie skończyła się na poziomie drugiej klasy szkoły podstawowej – Pan Bóg Cię kocha – i tyle. Musimy  teraz wszyscy wspólnie podnieść ten problem. Dlatego też przy parafiach działają kręgi biblijne, gdzie te rzeczy tłumaczymy , przypominamy i w pewnym sensie odnawiamy prawdy wiary i treść nauki  kościoła. Jeśli chodzi o dochodzeniu do dojrzałości od dziecka to są dwie drogi.

Pierwsza to są przy parafialne szkoły katolickie, gdzie te dzieci się uczą, mają religie codziennie. Każdy dzień zaczynają i kończą  modlitwą. Organizują przeróżne religijne olimpiady i konkursy. Natomiast drugą drogą idą dzieci, które uczęszczają do szkół publicznych. Przywożone są przez rodziców na katechizację głównie w niedzielę lub w poniedziałek wieczorem po zajęciach szkolnych.

Red. Jak żyją amerykanie, czy mentalnie dominuje hedonizm w ich stylu życia ?

Ks. Sebastiana

Ameryka jest pełna kontrastów. Jeśli ktoś jest katolikiem praktykującym i wierzącym to jest nim od początku do końca. Jest niestety grupa ludzi, właśnie wśród średniego pokolenia, która gdzieś tam od kościoła odeszła i teraz my staramy się ich kościołowi przywrócić. Nie zawsze jest to łatwe. Na przykład różne imprezy sportowe organizowane przez miasta czy stany nie ułatwiają nam tego, gdyż są właśnie organizowane w niedziele rano. My z tym walczymy i próbujemy pogodzić, żeby nie było takich sytuacji, kiedy rodzice zamiast do kościoła, zabierają dziecko na imprezę  sportową.  Natomiast jest grupa ludzi, którzy bardzo sobie cenią przynależność do kościoła i są bardzo zaangażowani i oddani kościołowi, swojej wierze i praktyce religijnej. Są jednak i tacy, którzy to czynią od czasu do czasu. Więc trudno powiedzieć o takim ogólnie wpływającym na ich styl życia hedonizmie.

Red. Jak jest z powołaniami do stanu duchownego wśród młodych ludzi w Ameryce?

Ks. Sebastian

Tu trzeba rozgraniczyć obszar Stanów, są stany mocniej zakorzenione w tradycji Kościoła, gdzie seminaria oferują młodemu człowiekowi coś innego co oferuje mu świat. Czyli są to tradycyjne seminaria rządzące się starymi sprawdzonymi metodami formacji do stanu duchownego. I tego ludzie szukają, również jeśli chodzi o zakony męskie i żeńskie. I te miejsca i te grupy społeczności amerykańskiej mają powołania. A tam gdzie dokonała się pewna liberalizacja chociażby w regułach rządzących zakonnymi zgromadzeniami czy seminariami, tam coraz mniej jest powołań. Dlatego, że młodzi ludzie jeżeli nie otrzymują w seminariach czy murach zakonnych czegoś innego co oferuje świat, to nie widzą sensu trwania w tym stanie. Dlatego tu trzeba pamiętać o tym, że my choć ze świata pochodzimy i do świata w pewnym sensie należymy to jednak nasz stan duchowny jakby zabiera nas ze świata, pozornie zresztą, a pozwala nam wejść w przestrzeń Boga, modlitwy i medytacji, będąc jednocześnie łącznikiem społeczeństwa z Bogiem.

 

Red. Jak duża jest przewaga chrześcijan kościołów protestanckich w USA oraz czy ich spontanicznie wyrażane formy ewangelizacyjne są w jakimś stopniu przez katolików przyswajane?

Ks. Sebastian

Te wpływy są, lecz musimy na to uważać, ponieważ to co takie wybuchowe, spontaniczne, bardzo często się szybko wypala. Mówiąc zaś o przewadze społeczności protestanckiej to widoczna jest ona w Nowej Anglii czyli na wschodnim wybrzeżu USA. Natomiast przewaga katolików jest widoczna w południowych stanach, głównie w Arizonie, Teksasie, Nowym Meksyku. Tutaj też mają bardzo mocny wpływ ludzie pochodzenia latynoskiego. Natomiast jeśli chodzi o sposób ewangelizacji, to tak, to co jest dobre, to z tego korzystamy.

Red. Na koniec naszej rozmowy, może ksiądz skieruje słowa zachęty do młodych ludzi pragnących poświęcić swe życie na szerzenie ewangelii w świecie.

Ks. Sebastiana

Myślę , że rzecz polega na tym, żeby przede wszystkim uwierzyć  i zdać sobie sprawę z tego, że w kościele kariery się nie robi. Karierą w kościele jest radość z tego że możemy kogoś przyciągnąć do Chrystusa. I czasem bywa tak, że człowiek ma wątpliwości, zaczyna być zmęczony, piętrzą się różne trudności, chociażby administracyjne, co nieraz mocno nas przytłacza w Stanach , czy nawet proboszczów w Polsce. Są jednak takie momenty, w których tę nadzieje i entuzjazm z naszej pracy odzyskujemy, chociażby w konfesjonale to jest raz, a przede wszystkim przy łóżku ludzi chorych, umierających, kiedy przyjmują sakramenty. Miałem na przykład takie sytuacje, w których dana osoba była nieprzytomna, nie otwierała oczu przez klika dni może tydzień, a podczas udzielania sakramentu namaszczenia, otwarła oczy, gdzieś popłynęła łza i rodzina też zrozumiała, że sakrament ma swoją moc i Bóg jest w nim obecny. I bywa tak, że ludzie konający długo na to pojednanie z Bogiem czekają i dlatego staramy się przede wszystkim kapelanom lub diakonom szpitalnym, którymi nierzadko są osoby świeckie stale udzielać naszych form bezpośredniego kontaktu, żeby uniknąć sytuacji, w której człowiek czeka i nie otrzymuje sakramentu pojednania na koniec swojego życia. I tu właśnie płynie radość z chrześcijaństwa i satysfakcja z tego, że można człowieka do Boga na powrót przyprowadzić, że można człowieka podnieść, przede wszystkim w konfesjonale przez sakrament pojednania człowieka z Bogiem i przez Ofiarę Chrystusa, każdego dnia na nowo. To jest przepiękne, to jest radość, która wypełnia nasze kapłaństwo.

Red. Dziękuję za obszerny wywiad i życzę w imieniu naszej wspólnoty obfitych owoców na niwie pracy duszpasterskiej i tej radości, którą ona daje. Szczęść Boże.

 

                                                                       Józef Smolicki