Aktualności - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Aktualności

Serdecznie zapraszamy na muzyczny wieczór uwielbienia pt.: „Aby radość wasza była pełna”, który odbędzie się w poniedziałek wielkanocny, 22 kwietnia o godz. 19.30 w żywieckiej Konkatedrze.

Uwielbienie, przygotowane przez młodzież z Żywca i okolic, połączone będzie z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Podczas koncertu będzie można posłuchać znanych utworów uwielbieniowych w nowoczesnych aranżacjach, a także włączyć się we wspólny śpiew i modlitwę.
Wieczór ten będzie wyrazem naszego dziękczynienia Jezusowi, który za nas umarł i zmartwychwstał.

Nie zatrzymujmy się na smutku, w jakim pogrążamy się w Wielki Piątek. Przejdźmy z Naszym Zbawcą całą drogę, aż do Jego wspaniałego triumfu nad śmiercią. Niech Święta Wielkanocne będą przeżywane przez nas w sposób pełny, a świętowanie niech będzie zwieńczone radością, wspólnym dziękczynieniem i oddaniem czci Chrystusowi Zmartwychwstałemu poprzez radosny śpiew i udział w modlitwie. 

W ubiegły weekend, 22-24. marca 2019 roku, w Rycerce Górnej odbyły się rekolekcje naszej parafialnej wspólnoty oazowej dzieci i młodzieży.

Przewodził nam ks. Mateusz Wojtusiak. Tematem przewodnim stało się dla nas hasło "okulary wiary". Był to niezwykły czas, który z pewnością na długo z nami pozostanie. Uczestniczyliśmy we Mszach świętych, słuchaliśmy niezwykłych kazań, dowiadywaliśmy się jak powinniśmy patrzeć na świat oraz co Bóg ma nam do powiedzenia poprzez drugiego człowieka.

Podczas zabaw integracyjnych oraz spotkań w grupach, mieliśmy okazję do lepszego poznania siebie nawzajem. Oczywiście nie zabrakło uśmiechu na naszych twarzach. W ramach sobotniej wycieczki, poszliśmy w góry, była to trochę męcząca ale i niesamowita podróż. Mieliśmy okazję podziwiać piękno okolicy. Punktem kulminacyjnym naszego wyjścia była Msza Święta w górach. Oczywiście, nie był to koniec sobotnich zajęć. Wieczorem odbyła się Droga Krzyżowa, podczas której ofiarowaliśmy Bogu wszelkie nasze trudności.

W niedzielę wróciliśmy do domu pełni entuzjazmu oraz napełnieni Bożą łaską.

 

Kamila

 

22 marca 2019 r. w parafii konkatedralnej w Żywcu odbył się wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli z Żywiecczyzny. Pedagodzy i wychowawcy spotykają się regularnie w ramach duszpasterstwa nauczycieli z okręgu żywieckiego, radziechowskiego, łodygowickiego i jeleśniańskiego. Tematem przewodnim spotkania była Pascha Starego i Nowego Przymierza. Na początku w kawiarence „Przystań” odbyła się konferencja na temat Paschy Żydowskiej, przygotowana przez duszpasterza okręgowego ks. Grzegorza Kierpca. Następnie sprawowano Eucharystię, podczas której ks. Michał Nowak wygłosił słowo Boże. Wspólna adoracja po Mszy św. i spotkanie przy stole zakończyło dzień skupienia.

 

WYJAZD NA LEDNICE

Wszelkie informacje i zapisy u ks. Jerzego Łukowicza.

na ostatnia copy copy

Zapraszamy na WYPRAWĘ/PIELGRZYMKĘ ROWEROWĄ DO LWOWA w dniach 30.04 - 4.05.2019. Trasa ok 500 km. Termin wygodny ponieważ większość to DŁUGI WEEKEND MAJOWY. Etap ok 3 x 150 km do Lwowa i zakończenie w Przemyślu - 100 km. W programie wiele atrakcji: Dębowiec (Polskie La Salette), Przemyśl, Lwów (zwiedzanie całodniowe z przewodnikiem), zwiedzanie Pałacu Arcybiskupa Lwowskiego i bardzo prawdopodobne spotkanie z sekretarzem dwóch papieży abp Mieczysławem Mokrzyckim, cmantarz na Łyczkowie. Zapewnione noclegi, wyżywienie we Lwowie i transport z Przemyśla do Żywca, ubezpieczenie i przewodnik. CODZIENNA EUCHARYSTIA I KONFERENCJA!!! Liczba miejsc ograniczona: tylko 25. Szczegóły i zapisy u ks. Grzegorza Kierpca. KONIECZNY PASZPORT!

https://www.facebook.com/rozkrecwiare/videos/602169466892920/?t=8

52474363 1213945808762360 9163787036434366464 n

52713793 1213946072095667 244715545625100288 n

PIESZA PIELGRZYMKA DO ŁAGIEWNIK

Adoracja Najświętszego Sakramentu w drodze – to jedna z nowości planowanej na długi weekend na przełomie kwietnia i maja pieszej pielgrzymki diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Zapisy chętnych do udziału w pielgrzymowaniu prawie stukilometrowym pątniczym szlakiem ruszyły 25 lutego 2019 r.
Tegoroczna pielgrzymka – pod hasłem „Ona da ci moc” (Dz. 1489) – organizowana jest po raz siódmy w historii diecezji bielsko-żywieckiej. Tematem rozważań w drodze będzie tym razem Eucharystia. Jak przypomniał główny przewodnik pielgrzymki ks. Tomasz Sroka, Msza św. jest głównym źródłem siły dla człowieka wierzącego. Zapisy na pielgrzymkę potrwają do 31 marca. Współorganiztorka przedsięwzięcia Irena Papla powtórzyła, że, jak co roku, pątnicy iść będą w siedmiu grupach. „Powtarzamy schemat organizacyjny z poprzednich lat. Sprawdził się dotąd bardzo dobrze. Chętnych do wyruszenia na pątniczy szlak jest bardzo wielu. Praktycznie przez cały rok docierają do nas pytania o szczegóły kolejnej edycji pielgrzymki.
Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik rozpocznie się 30 kwietnia, w 19. rocznicę kanonizacji świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Bielsko-żywieccy pielgrzymi wyruszą z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Trasa pielgrzymki będzie prowadzić malowniczymi drogami Małopolski m.in. przez Kęty, Malec, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoką, Radziszów, Przytkowice, Kleczę Dolną, Marcyporębę, Świątniki Górne, Mogilany do Krakowa. Pątnicy dotrą do łagiewnickiego sanktuarium 3 maja br., w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Na pielgrzymkę zapisać się można w następujących miejscach:
– w Bielsku-Białej Lipnik w parafii pw. Narodzenia NMP,
– w Cięcinie w parafii pw. św. Katarzyny,
– w Kętach w księgarni katolickiej, Rynek 25,
– w Andrychowie w parafii pw. św. Macieja,
– w Oświęcimiu w parafii pw. św. Maksymiliana Męczennika,
– w Żywcu w parafii pw. Narodzenia NMP,
– w Cieszynie w parafii pw. św. Jerzego,
a także przez internet.

Na pierwsza copy

W piątek w nocy zmarł ks. Prałat Stanisław Kuczek. Przeżył prawie 80 lat w tym 46 lat służył jako kapłan. Był przez 37 lat proboszczem w Trzebini, gdzie wybudował kościół. Przez wiele lat pełnił funkcję wicedziekana naszego dekanatu. W poniedziałek będzie o 17:15 wprowadzenie trumny do kościoła w Trzebini a o 18:00 Msza Św.. We wtorek będzie Msza Św. pogrzebowa o 13:00 a następnie odprowadzenie ś.p. ks. Prałata na cmentarz w Trzebini. Dziękując Panu Bogu za wielkie dobro, które czynił w swoim życiu ks. Prałat, módlmy się o wieczną radość w niebie.

ks pralat 01

Wspólnota "Wiary i Światła" przygotowały i wystawiły Jasełka, w których brały udział osoby niepełnosprawne. W zeszłą sobotę i niedzielę mieliśmy okazję je zobaczyć. Jasełka i kolędowanie były przede wszystkim wyrazem ich ogromnej wdzięczności za każdą życzliwość i wsparcie materialne dla wspólnoty "Wiary i Światła".