Pogrzeb - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Przy dopełnianiu formalności związanych z pogrzebem potrzebne są dokumenty:

• akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego

• zaświadczenie o udzieleniu sakramentu namaszczenia chorych i/lub wiatyku (ostatniej Komunii Świętej), jeśli osoba zmarła przyjęła te sakramenty; jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala); najbliższa rodzina powinna zadbać o to, aby chory przyjął sakrament namaszczenia chorych, kiedy jest tego świadomy.

• jeśli zmarły nie mieszkał na terenie parafii Narodzenia NMP w Żywcu - zgoda proboszcza parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb

Uczestnicy pogrzebu winni zachować modlitewne skupienie, starać się na pogrzebie przystąpić do Komunii Świętej. Przed uroczystością pogrzebową w zakrystii kościoła Przemienienia Pańskiego (na cmentarzu) istnieje możliwość złożenia ofiar na intencje mszalne za zmarłego (część intencji odprawiana jest w parafii, część w intencjach zbiorczych w czwartki o godz. 18.00, część poza parafią). Informacje z terminami Mszy odprawianych w parafii są do odbioru w zakrystii konkatedry (po około 7 dniach od pogrzebu).