Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Ogłoszenia duszpasterskie na każdą niedzielę i Święta

1. Gościmy dziś młodzież wspieraną przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na Mszach św. w konkatedrze: porannych i południowych kazania głosi ks. Teodor Sawielewicz, znany z prowadzenia kanału internetowego Teobańkologia. Jutro o godz. 17:00 w żywieckim amfiteatrze bp Piotr Greger będzie sprawował Eucharystię dla wszystkich uczestników tego wydarzenia.
  2. We wtorek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się za siostrę Elżbiętę Kubicę – siostrę Dominikankę Misjonarkę Jezusa i Maryi, która obchodzi 55 rocznicę pierwszych ślubów.
  3. Zapraszamy na kolejne czuwanie ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych                             w Przyłękowie. Początek w najbliższą środę o godz. 18:00. Transport we własnym zakresie.
  4. W czwartek z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszach św. pobłogosławimy samochody, inne pojazdy mechaniczne oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami. Bardzo prosimy, aby właściciele  ustawili się przy swoich autach.
  5. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do udziału w pielgrzymce do Niepokalanowa 27 i 28 lipca. Zapisy i szczegóły w Przystani.
  6. Trwają zapisy na diecezjalną pielgrzymkę z Bielska-Białej na Jasną Górę, szczegóły na stronie Internetowej. Potrwają do 31 lipca br. Rozpoczęcie pielgrzymki 6 sierpnia Mszą św. o godzinie 8:00 w bazylice Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie.
  7. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Żywiecką na Jasną Górę, która wyruszy w 3 grupach: 23, 26 sierpnia i autokarami 29 sierpnia. Zapisy będą w Domu Katolickim od 18 sierpnia po każdej Mszy, 19, 20 i 21 sierpnia po wieczornej Mszy św. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymkazywiecka.ploraz na Facebooku i Instagramie pielgrzymki.
  8. Trwają prace remontowe przy głównym wejściu na nasz cmentarz. Przepraszamy za utrudnienia.
  9. Narzeczeni, którzy zarezerwowali termin ślubu na rok 2025 proszeni są o pilne potwierdzenie wybranego terminu. Można zgłosić się osobiście do kancelarii lub zadzwonić do ks. dyżurnego.
  10. Za tydzień, wychodząc z konkatedry będziemy mieli okazję wesprzeć materialnie Towarzystwo Brata Alberta, które zajmuje się pomocą osobom bezdomnym.
  11. Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Kowala – członka  Klubu Fotograficznego PTTK – START w Cieszynie, który odbędzie się w czwartek 25 lipca o godz. 19:00 w Przystani. Wystawa pt. „Cieszyn w obiektywie” potrwa do 24 września.
  12. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc materialną Braciom Albertynom w niedzielę 7 lipca. Podczas kolekty udało się zebrać 8300 zł.
  13. W niedziele 28 lipca w konkatedrze o godz. 12.30 odbędzie się Msza św. z okazji 110 rocznicy wybuchu I wojny światowej w intencji wszystkich synów ziemi żywieckiej walczących na frontach I wojny światowej. Zapraszamy wszystkich krewnych żołnierzy biorących udział w działaniach na frontach Wielkiej Wojny oraz poczty sztandarowe i wszystkich parafian pragnących się pomodlić za tych żołnierzy oraz w intencji pokoju.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Anna Dobosz, + Edyta Giercuszkiewicz, + Andrzej Buriański, + Józef Błaś, + Eugeniusz Jasiewicz, + Janusz Siwacki, + Franciszek Wypukło.