Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Ogłoszenia duszpasterskie na każdą niedzielę i Święta

1. Dzisiaj Młodzież oazowa zaprasza na kiermasz ciast, który odbędzie się po Mszy św. o godzinie 10.00 przed katedrą. Zebrane pieniądze młodzież chce przeznaczyć na wyjazd rekolekcyjny.
  2. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych, którzy potrafią śpiewać i chcieliby służyć swoim głosem innym, na próbę otwartą scholi dzisiaj po Mszy o 10.00.w auli Domu Katolickiego.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w katedrze o 17:30, w kościele Św. Krzyża w dni powszednie po Mszy o 9:00, a w niedzielę po Mszy o 8:00. Jeżeli ktoś nie może dotrzeć do kościoła prosimy aby pomodlił się w domu. Informujemy również że w październiku ze względu na  nabożeństwa różańcowe w kościele Św. Krzyża kancelaria będzie czynna od 10:15.
  4. W zakrystii i kancelarii można składać wypominki za zmarłych. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będzie od poniedziałku w katedrze przed mszami o 7:30, 8:45 i 16:00 w kościele Świętego Krzyża przed mszą o 11:00 a w kościele Przemienienia Pańskiego przed mszą o 12:15.
  5. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym będzie w poniedziałek o godzinie 19:00.
  6. Prosimy osoby, które chciałyby podarować parafii choinki, które rosną w ich domowych ogrodach by zgłosiły się w Przystani podając swój nr kontaktowy.
  7. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci będzie w środę o 17:00 w salce nr 4.
  8. Wielu z nas ma w swoich domach wiele niepotrzebnych monet, które wyszły już z obiegu. Mogą to być monety przedwojenne, monety z PRL-u, lub monety z całego świata. Pojedyncze lub kilka nie stanowią prawie żadnej wartości, natomiast gdy zbierze się ich więcej, można je sprzedawać w pakietach kilkudziesięciu sztuk, lub na kilogramy, a pieniądze z nich uzyskane, przeznaczyć na szlachetne potrzeby. Dlatego w najbliższym tygodniu, będziemy mogli do kawiarenki Przystań przynosić te monety. Dochód ze sprzedaży, zostanie przeznaczony na potrzeby Polskich Misjonarzy z zakonu Karmelitów Bosych w Usolu Syberyjskim w Rosji. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. W poniedziałek 1. listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek uroczystości jest następujący:

W kościele Katedralnym  i Świętego. Krzyża, w kościele Św. Marka, w Kocurowie jak w każda niedzielę.

W kościele Przemienienia Pańskiego – na cmentarzu.

Msze Święte: 800, 900, 1000, 1100 1215, 1500, 1700

Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach przed Mszą o:1215

Nieszpory i procesja żałobna na cmentarzu po Mszy św. o godz. 15.00.

We wtorek 2. listopada  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Porządek uroczystości jest następujący:

W kościele Katedralnym:

Msze Święte: 600, 700, 1600,  o godz. 1800 będzie Msza pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla z nabożeństwem za zmarłych spoczywających w katedrze.

Nabożeństwo z wypominkami:1730

W kościele Świętego Krzyża: Msza Święta: 900

W kościele Przemienienia – na cmentarzu: Msze Święte: 900, 1000, 1100, 1500, 1700

Procesja żałobna z wypominkami po Mszy Św. o 1100

Wypominki za zmarłych będą przyjmowane w dniach 30.10.2021-2.11.2021 przy budynku zarządcy cmentarza oraz w zakrystii.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Anna Kruczek, + Bogdan Kaliszuk, + Aniela Matlakiewicz, + Janina Kłusak, + Irena Klęka.