Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Ogłoszenia duszpasterskie na każdą niedzielę i Święta

1. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. w konkatedrze dzieli się z nami swoim świadectwem misji w Kazachstanie rodzina Hanny i Konrada Nycz z Bielska-Białej. Wychodząc z kościoła mamy okazję wesprzeć materialnie dzieła, w które są zaangażowani.
  2. Dzisiaj o 19:00 rozpocznie się w naszej konkatedrze cykl koncertów organowych. Utwory wykona artysta młodego pokolenia, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach Mariusz Wycisk. Dwa następne będą w sierpniu i wrześniu. Zapraszamy.
  3. Msza św. w intencji służb policyjnych z racji ich święta będzie we wtorek o 8:45 w konkatedrze.
  4. Towarzystwo Patriotyczne Żywiecczyzny, Związek Podhalański Oddział Górali Żywieckich i Stowarzyszenie Dzieci Serc organizuje manifestację w obronie ks. Michała Olszewskiego. Wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższy wtorek o 17:00 przed Sądem Rejonowym w Żywcu.
  5. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do udziału w pielgrzymce do Niepokalanowa 27 i 28 lipca. Zapisy i szczegóły w Przystani.
  6. Trwają zapisy na diecezjalną pielgrzymkę z Bielska-Białej na Jasną Górę, szczegóły na stronie Internetowej. Potrwają do 31 lipca Rozpoczęcie pielgrzymki 6 sierpnia Mszą św. o 8:00 w bazylice Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie.
  7. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Żywiecką na Jasną Górę, która wyruszy w 3 gupach: 23, 26 sierpnia i autokarami 29 sierpnia. Zapisy będą w Domu Katolickim od 18 sierpnia po każdej Mszy, 19 do 21 sierpnia po wieczornej Mszy. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymkazywiecka.ploraz na Facebooku i Instagramie pielgrzymki.
  8. Komisja IPN odnalazła koło Nysy szczątki  domniemanego żołnierza oddziału Bartka, Tadeusza Obtułowicza,  zamordowanego przez funkcjonariuszy UB w 1946 r. Według znalezionych dokumentów żołnierz ten urodził się w 1926 r w Żywcu i miał siostrę Janinę. Bardzo prosimy krewnych, tego żołnierza, aby zgłosili się do kancelarii cmentarnej Przemienienia Pańskiego w Żywcu celem uzyskania informacji na temat tej sprawy.
  9. Przepraszamy za utrudnienia w związku z remontem głównego wejścia na nasz cmentarz.
  10. Narzeczeni, którzy zarezerwowali termin ślubu na rok 2025 proszeni są o pilne potwierdzenie wybranego terminu. Można zgłosić się osobiście do kancelarii lub zadzwonić do ks. dyżurnego.
  11. Za tydzień będziemy gościć młodzież wspieraną przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W związku z tym w sobotę o godz. 10:00 w konkatedrze kilkuset młodych ludzi z tej fundacji będzie uczestniczyć we Mszy św. Natomiast w niedzielę w konkatedrze na Mszach św. porannych i południowych kazania będzie głosił ks. Teodor Sawielewicz, znany z prowadzenia kanału internetowego Teobańkologia.
  12. Starostwo Powiatowe w Żywcu i Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu informuje, iż w dniu 16 lipca bieżącego roku w godzinach 8:00-16:00 odcinek ulicy Komonieckiego od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ulicą Jodłową będzie nieprzejezdny dla ruchu pojazdów ze względu na układanie nawierzchni jezdni.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Alojzy Englert, + Dorota Piwowarczyk, + Bogdan Białecki, + Grażyna Ciućka, + Piotr Pryszcz, + Ireneusz Tesla oraz + Genowefa Nieckarz.