Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Ogłoszenia duszpasterskie na każdą niedzielę i Święta

1. Fundacja Save Mariupol z siedzibą w Zaporożu to trzyosobowa grupa wolontariuszy, działających całkowicie non-profit, dostarczających pomoc humanitarną na tereny wyzwolone i przyfrontowe we wschodniej Ukrainie. Busem zakupionym dzięki zbiórkom w Polsce, dowożą m.in. leki, insulinę, żywność, środki higieny, śpiwory, kuchenki gazowe do szpitali, ludności cywilnej i żołnierzy w obwodzie donieckim. Kierownik fundacji Albert Kolesnikov przebywa obecnie na Podbeskidziu. Prosi o pomoc w zebraniu funduszy na paliwo oraz zakup żywności i środków higienicznych dla ludności cywilnej, służb medycznych i wojska. Dzisiaj po Mszach św. będziemy zbierać pieniądze do puszki; pomoc rzeczową wg listy (na plakacie i na stronie internetowej) zbieramy w kawiarni parafialnej Przystań od 18 do 25 lutego. Nr konta Paribas Bank 64160014621890879420000003 Albert Kolesnikov. Relacje z dotychczasowych działań można obserwować na Instagramie (cf.save.mariupol) i Facebooku. Za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania. Lista produktów: Żywność o dłuższym terminie przechowywania (kasze, ryż, makaron, cukier, herbata, kawa, olej, konserwy mięsne, rybne i warzywne, słoiczki dla małych dzieci, słodycze, środki higieny: chusteczki nawilżane, pieluchy rozmiar 4,5,6, szampony, pasty i szczoteczki do zębów, podpaski, pampersy dla dorosłych, latarki, pledy, śpiwory, powerbanki, baterie, karimaty, plecaki, buty sportowe/trekkingowe, płaszcze przeciwdeszczowe, spray przeciwko komarom/insektom, witaminy, leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, przeciwalergiczne.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki w kościele Świętego Krzyża o 9:00, w konkatedrze dla dorosłych o 5:30, dla dzieci o 16:00, dla dorosłych o 17:30, dla młodzieży o 19:00 z komunią świętą. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele Świętego Krzyża w czwartki o 18:00, w konkatedrze w niedzielę o 17:00, w Kocurowie w niedzielę o 15:00.
  3. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana składka przeznaczona na kwiaty do ciemnicy i Bożego grobu.
  4. W najbliższy piątek 23 lutego o godzinie 19:00 w konkatedrze będzie miała miejsce „Droga Krzyżowa wyśpiewana poezją”. W rozważania kolejnych stacji Drogi Krzyżowej wprowadzą nas pieśni napisane do wierszy Lucyny Szubel wykonane przez ich autora Janusza Saługę z zespołem. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.
  5. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na „Kurs Jakub”, który rozpocznie się w piątek o godz. 19:00 w auli Domu Katolickiego i potrwa do niedzieli. Szczegóły na plakatach, w gablocie oraz na stronie internetowej. Kurs ten pomaga na nowo uświadomić wszystkim mężczyznom do jakiej roli zostali stworzeni, jak w pełni zrealizować powołanie w rodzinie, pracy i Kościele. Dzięki niemu można na nowo umocnić swoją męską tożsamość. Plan:

- 23 luty, piątek – rozpoczęcie o 19:00, zakończenie około 21:00

- 24 luty, sobota – rozpoczęcie o 9:00 Mszą w kościele Świętego Krzyża, zakończenie około 21:00

- 25 luty, niedziela – rozpoczęcie o 8:45 Mszą w konkatedrze, zakończenie o 13:00.

1. KIK zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu katechez „Biblia kobiet – kobiety Biblii”. Spotkanie piąte: „Niewiasty walczące” odbędzie się 23 lutego o godz. 19:00 w Przystani. Prowadzi ks. Jacek Pędziwiatr.
  2. Zapraszamy wszystkich potrafiących śpiewać Panów – tenorów i basów, tych mniej i tych bardziej doświadczonych, na próby otwarte chóru Źródło w kolejne najbliższe niedziele 25 lutego, 3 marca o 8:30 do Domu Katolickiego.
  3. Zostały ostatnie bilety na film „Figurant” – będący opowieścią o agencie komunistycznej służby bezpieczeństwa, który przez 20 lat inwigilował Karola Wojtyłę. Seans odbędzie się w kinie Janosik w przyszłą niedzielę 25 lutego o godz. 14:00. Bilety w cenie 13 zł do nabycia w kawiarence Przystań.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Zamościa, Sandomierza i sanktuariów Roztocza w terminie od 18 do 21 kwietnia. Szczegóły na stronie internetowej oraz na plakacie. Zapisy w kawiarence Przystań.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Bronisław Libionka, + Anna Królikowska.