Pierwsze życiorysy… - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Powiadamiamy, że pojawiły się już pierwsze życiorysy osób pochowanych na Cmentarzu Przemienienia Pańskiego w Żywcu autorstwa żywieckich historyków. Zachęcamy do ich przeczytania.

Lista pierwszeWśród nich znajduje się życiorys Jakuba Śliża, powstańca styczniowego. Niedawno 25 listopada 2023 roku na Cmentarzu Przemienienia Pańskiego miały miejsce uroczystości z okazji odrestaurowania pomnika Jakuba Śliża, zorganizowane przez parafię pw. Narodzenia NMP i Instytut Pamięci Narodowej. W wydarzeniu tym uczestniczyli  przedstawiciele IPN-u, Samorządu, Związku Sybiraków RP, Stowarzyszenia Dzieci Serc, harcerze ZHP, rodziny powstańców, uczniowie szkół żywieckich i mieszkańcy Żywca.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy w przygotowaniu życiorysów i przywracaniu pamięci. Przypominamy, że poniżej jest ankieta do pobrania i wypełnienia. Na podstawie udzielonych przez Państwa informacji powstanie życiorys. Zachęcamy też Państwa do samodzielnego pisania życiorysów. Jeżeli chcą Państwo uzupełnić już istniejący życiorys, to prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..