KOMUNIKAT DIECEZJI BIELSKO ŻYWIECKIEJ - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

KOMUNIKAT KURII DIECEZJI BIELSKO ŻYWIECKIEJ

Święta Wielkanocne z powodu pandemii stawiają przed nami, zarówno świeckimi jak i duchownymi, wiele wyzwań. Sytuacja ta jest dla nas wszystkich wezwaniem do troski o zdrowie i życie naszych bliskich i nas samych. Zwiększająca się lawinowo liczba zachorowań powoduje coraz większe braki miejsc w szpitalach i może doprowadzić do ich całkowitego zapełnienia. Nasze odpowiedzialne podejście w wielu przypadkach może uratować drugiemu człowiekowi życie. Dlatego wszystkie podejmowane przez nas wysiłki mają służyć zarówno umocnieniu naszej wiary, poprzez możliwy dziś udział w celebracjach liturgicznych, jak i trosce o zdrowie i życie naszych bliskich i nas samych.

Dlatego zachęcamy, aby w czasie świąt osoby, które nie mogą uczestniczyć w kościele w liturgii, uczestniczyły w niej poprzez media.

Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa Księdza Biskupa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich osób, które pragną w niej uczestniczyć, ale z powodu obostrzeń, lęku lub wieku nie mogą. Pięknym sposobem na przeżywanie czasu świąt jest wspólna rodzinna modlitwa w domu, do której serdecznie zachęcamy. Pozwala ona nie tylko oddawać cześć Bogu, ale również budować rodzinne więzi. Na czas Świętego Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych niech Pan Bóg nam wszystkim błogosławi.

W związku z usilną prośba naszych władz jesteśmy zmuszeni by w Wielkim Tygodniu oraz w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny umożliwić przeżywanie liturgii w świątyni tylko ograniczonej liczbie osób nie większej niż limity widniejące na drzwiach kościołów.

Podczas liturgii w kościołach może przebywać 1 osoba na 20 m2 z zachowaniem 1,5 m odległości zasłaniając usta i nos maseczką. W związku z tym w naszych kościołach będą obowiązywać następujące limity:

Konkatedra - 50 osób

Kościół Św. Krzyża - 30 osób