BOŻE CIAŁO W ŻYWCU - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

BOŻE CIAŁO W ŻYWCU

W uroczystość Bożego Ciała mieszkańcy Żywca wzięli udział w procesji Eucharystycznej, która pod przewodnictwem dziekana ks. prał. Stanisława Kozieła i proboszcza konkatedry ks. kan. Grzegorza Gruszeckiego przeszła przez miasto z konkatedry do kościoła św. Floriana w Żywcu-Zabłociu. Wraz z tłumami wiernych w procesji szli członkowie Asysty Żywieckiej i orkiestry w tradycyjnych strojach mieszczan żywieckich, a wśród dziewczynek sypiących kwiaty przed Najświętszym Sakramentem wiele ubranych było w stroje z motywami regionalnymi.

tekst i zdjęcia Alina Świeży Sobel