MARSZ DLA ŻYCIA W ŻYWCU - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

MARSZ DLA ŻYCIA

„W sprawach dotyczących poszanowania ludzkiego życia nie ma miejsca na żadne kompromisy” – podkreślił bp Piotr Greger, rozpoczynając 9 czerwca III Marsz dla Życia i Rodziny w Żywcu. Po modlitwie w świątyni konkatedralnej ulicami miasta nad Sołą i Koszarawą przeszedł rozśpiewany, kolorowy pochód, w którym nie zabrakło przedstawicieli miejscowych wspólnot ewangelizacyjnych, przedstawicieli władz miejskich, samorządowych i mieszkańców Żywca.
Trzeci w historii Żywca Marsz dla Życia i Rodziny, którego organizatorami były wspólnoty z żywieckich parafii – Galilea, Służebnica Ducha, Damaszek, diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, Francesco Team, Talitha Kum i OdNowa Żywiec – rozpoczął się od Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji Piotra Gregera.
Jak zaznaczył na wstępie ks. Grzegorz Gruszecki, proboszcz konkatedralnej parafii, niedzielny marsz ma być przede wszystkim modlitwą. „Tej modlitwy dziś bardzo potrzebujemy” – dodał.
Sygnał do wymarszu dał dźwięk góralskiej trombity. Kilkukilometrową trasę do żywieckiego amfiteatru pokonały liczne rodziny z małymi dziećmi. Rozśpiewany, kolorowy pochód dotarł pod Grojec, gdzie rozpoczął się pełen atrakcji festyn rodzinny, zakończony wspólną modlitwą uwielbienia.

zdjęcia: Krzysztof Niemiec i R. Karp
 tekt: R. Karp