PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

ZIEMIA ŚWIĘTA: Izrael i Palestyna - PIELGRZYMKA 


PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
IZRAEL
SAMOLOTOWO-AUTOKAROWA

 

Koszt: 500 USD+ 1950 PLN

Termin: 14 - 21 styczeń 2020 r. 

pielgrzymka ziemia swieta 02 2019 1024x456 copy

 

PROGRAM RAMOWY


1 dzień: Wyjazd autokarem z parafii na lotnisko, odprawa. Odlot do Tel Awiwu Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

2 dzień: Śniadanie. Przejazd do Mamre – miejsce zawarcia przymierza Abrahama z Jahwe, [jeżeli sytuacja polityczna pozwala przejazd do Hebronu, gdzie znajdują się groby patriarchów oraz grób Abrahama i Sary], przejazd do Herodionu – forteca z czasów Heroda Wielkiego, następnie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

3 dzień: Po śniadaniu wyjazd autokarem do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu [jeżeli pozwala na to sytuacja polityczna], Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

4 dzień: Po śniadaniu wyjazd autokarem do Jerozolimy: zwiedzanie Starego Miasta. Kościół św. Anny, Ecce Homo oraz Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

5 dzień: Po śniadaniu przejazd przez Pustynię Judzką nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Zwiedzanie Masady – twierdzy, będącej symbolem heroicznej walki Izraelitów. Nahal David – wodospady w Parku Narodowym Ein Gedi. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

6 dzień: Po śniadaniu nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, gdzie uczestnicy mogą odnowić śluby małżeńskie. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, wyjazd na Górę Tabor, zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie lub Nazarecie.

7 dzień: Po śniadaniu wyjazd do Cezarei Filipowej: zwiedzanie źródeł rzeki Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, przejazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – dom św. Piotra, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb. Nad jeziorem możliwość zakupienia obiadu – ryby św. Piotra. Rejs po jeziorze. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

8 dzień: Po śniadaniu wyjazd przejazd na lotnisko do Tel Awiwu, odprawa. Przylot. Transfer autokarem do parafii.

 

Informacje dodatkowe:


W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobistą medytację.
W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.
Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

 

Cena pielgrzymki obejmuje:


• Transfer klimatyzowanym autokarem z parafii na lotnisko i z lotniska,
• Przelot samolotem w obie strony,
• 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
• Wyżywienie w postaci śniadań (7), obiadokolacji (7),
• Kawa lub herbata do kolacji,
• Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
• Opieka pilota,
• Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
• Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30.000 EUR – w tym ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe),
• Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,
• Ubezpieczenie BP (bagażu) do kwoty 400 EUR,
• Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 50.000 EUR.

 

Cena pielgrzymki nie obejmuje:


• Biletów wstępu, obowiązkowych zwyczajowych napiwków, sytemu Audio guide (160 USD),
• Koszty fakultatywne: ryba św. Piotra (20 USD).
Dopłata do pokoju jednoosobowego (800 PLN).
Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem.
Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
Paszport nie może zawierać pieczątek libijskich oraz syryjskich.

 

Kontakt: 

ks. Grzegorz Kierpiec
tel. 501 652 468
ORBI
ul. 11 Listopada 60-62 lok. 303 43-300 Bielsko-Biała
Renata Juraszek Tel.: 601 706 984 Marcin Kwaśny Tel.: 603 808 599

 

 

Udostępnij

1000 Characters left