LET HIM RUN – muzycznie o Bogu - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

LET HIM RUN – muzycznie o Bogu

Gdy doświadczysz Boga, wiesz, że to najlepsze, co cię w życiu spotkało. Dlatego chcesz się Nim podzielić. „Bo my nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli.” [Dz 4,20]

 

Przyjaźń na lata

Pochodzą z Żywca. Znają się od dawna. Szkolna ławka, wspólne służenie do Mszy Świętej, paczka znajomych, nieskończenie długie rozmowy, wspólne pasje, dużo śmiechu… – po prostu przyjaźń. Muzykowali razem też niejeden raz. Inwestowali w instrumenty, spotykali się po domach, grali w kościele, jeździli na warsztaty i festiwale, nagrywali, intensywnie słuchali rozkwitającej wtedy muzyki chrześcijańskiej, dzielili się inspiracjami, poszukiwali swojego stylu.

 

Po przejściach

Przyszedł czas na rozstania. Rozeszli się w różne strony, skończyli studia, założyli rodziny, urodziły się dzieci. Świat im się zmienił. Przyszło też cierpienie. U każdego inne, ale każdego z nich, jak to się mówi, przeczołgało. Odtąd nic już nie będzie takie samo.

LHR foto1

Świadectwo życia

Oparli się na Bogu. Jego wybrali na fundament. W Nim doświadczyli wolności i w Nim złożyli swoje nadzieje. Jego zapytali, do czego ich wzywa. On natomiast pozwolił im na nowo się spotkać. Już inaczej, dojrzalej, ale wciąż w tej samej przyjaźni i pasji do muzyki.

 

O Bogu i dla Boga

Pozwolili Bogu działać, rozpędzać się w ich życiu. Tak widzą projekt LET HIM RUN i tak go nazwali. Zobaczyli Ojca, który wybiega naprzeciw marnotrawnego syna, aby przytulić go, ubrać w nową szatę i wyprawić ucztę z radości, że się odnalazł. Bóg wybiega człowiekowi na spotkanie i chce go obdarzyć nową godnością. Potrzebna jest tylko (i aż) postawa dziecięcej ufności, skruchy, oddania. O tym jest ta muzyka.

LHR foto4

Muzyka chrześcijańska

Tworzą w gatunku „praise&worship” – ciekawie, rockowo, gitarowo, a zarazem przestrzennie i lekko. Są autentyczni.  Opowiadają o swoim dogłębnym doświadczeniu Boga językiem, który jest im najbliższy. Pierwszy singiel „Czekam” nagrali we trzech: Marcin, Rafał i Dominik. Premiera odbyła się w październiku 2017 roku, a utwór zdobył pierwsze miejsce w dwóch listach przebojów: w 310 notowaniu "Listy z mocą" oraz w 167 notowaniu "Złotej dziesiątki Radia Warszawa". Drugi singiel pt. „W imię Twoje” ukazał się w marcu 2018 roku i również zdobył pierwsze miejsce: w 335 notowaniu “Listy z mocą” oraz czterokrotnie w 869, 870, 871 i 877 notowaniu listy przebojów "Muzyczne Dary". Poza trójką przyjaciół wzięli w nim udział zaproszeni do zespołu Natalia i Mieszko, później dołączył także Marek. Oba utwory wraz z teledyskami są dostępne w serwisie Youtube.

LHR foto2

Debiut Roku 2018

25 listopada 2018 zagrali swój pierwszy koncert, występując na VIII Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie w ramach konkursu “Debiuty”. Decyzją jury i głosami publiczności zespół zdobył dwie nagrody: “Debiut Roku 2018” i “Debiut Publiczności”.

LHR foto3

Pierwsza płyta

Aktualnie zmierzają do wydania pierwszego pełnowymiarowego albumu. Chcą zabrać się do tego profesjonalnie. Materiał jest już gotowy, przyszedł czas na nagrania. Na swoim profilu piszą: „Na płycie znajdą się nasze autorskie utwory, które oparliśmy na tym, co nam najbliższe, muzycznie na mocy i przestrzeni, tekstowo na Słowie Bożym i osobistym doświadczeniu Bożej wolności.” Aby płyta mogła powstać, potrzeba wsparcia modlitewnego – bo tylko dzięki Duchowi Bożemu można świadczyć, że Panem jest Jezus – no i finansowego – bo studio, postprodukcja, grafika i tłoczenie niestety kosztują niemało.

 

Katolik wspiera

Z dużą serdecznością i uznaniem mówią o nich w odległym Radio Warszawa i lokalnym Aniele Beskidów, grają ich single Radio eM Katowice i eM Kielce, piszą o nich serwisy internetowe Deon i Stacja7. Wspierają ich także chrześcijańscy muzycy, wśród nich ks. Andrzej Daniewicz, Gabriela Gąsior, zespół Kadosz. Natomiast niedawno powstały portal „Katolik wspiera” prowadzi zbiórkę środków na debiutancką płytę LET HIM RUN. Każdy, kto chciałby materialnie współtworzyć to przedsięwzięcie, może to uczynić, wchodząc na stronę:

www.katolikwspiera.pl/let-him-run-debiutancka-plyta.html

 - gdzie odnajdzie wyczerpujące informacje o zespole, a także nagrania teledysków i rekomendacje. Po kliknięciu znajdującego się po prawej stronie niebieskiego pola „wesprzyj projekt” serwis przekierowuje do zabezpieczonego formularza, w którym należy wpisać swoje dane oraz deklarowaną kwotę. Kolejny krok umożliwi dokonanie przelewu.

LET HIM RUN

Obecny skład zespołu to: 

Natalia Sołtysek – wokal 

Marcin Pawełek – gitara 

Marek Cendrzak – gitara 

Rafał Hilbrycht – gitara basowa

Dominik Cendrzak – perkusja

LET HIM RUN to świeży powiew w muzyce chrześcijańskiej. Mają to, czego trzeba. Wiarę, pasję, talent, umiejętności i pomysł. Wymagają od siebie, rozwijają się, są otwarci i ufają Panu. Zbierają zarówno fundusze, jak i modlitwy, by wytrwać na dobrej drodze. Warto zatem wesprzeć to Boże dzieło, modlić się razem z nimi, a z ich muzyki czerpać nie tylko przyjemność, ale i siłę świadectwa, która buduje i ożywia wiarę.

[kh]

LHR foto5

Udostępnij

1000 Characters left