Wydarzenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

WYDARZENIA

KSIĘGA INTENCJI ROZKRĘĆ WIARĘ POLSKA 2020

W tym roku Grupa Rozkręć Wiarę po raz 10 wyruszy na wyprawę rowerową. Tym razem celem będzie cała Polska. W związku z tym zachęcamy do wpisania swojej intencji do specjalnej Księgi znajdującej się w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w parafii konkatedralnej w Żywcu. 45 uczestników wyprawy będzie modlić się w tych intencjach każdego dnia. Zostaną również odprawione wtych intencjach Msze Święte w Licheniu, Świętej Lipce, Gietrzwałdzie i Częstochowie.

Można również wpisać swoją intencję na adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przed wyjazdem tj. 27 lipca intencje zostaną wydrukowane i wklejone do Księgi Intencji.
Udostępniajmy posta, w ten sposób wszyscy będą mieć możliwość wpisania swojej intencji.

PRZYPOMINAMY, ŻE KAŻDY KTO WPISZE SWOJĄ INTENCJĘ ZOBOWIĄZUJE SIĘ DO MODLITWY (przez czas trwania pielgrzymki/wyprawy) WE WSZYSTKICH INNYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W KSIĘDZE !!!!

REPORTAŻ WYPRAWA ROWEROWA - POLSKA 2020 ROZKRĘĆ WIARĘ

Zachęcamy do obejrzenia reportarzu na temat tegoricznej Jubileuszowej Wyprawy Rowerowej. 

NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE ODWOŁANE

Zapisy na nauki przedmałżeńskie, narzeczeni dokonują w Duszpasterstwie Rodzin w Kurii Bielsko - Żywieckiej. 

Zapisy dokonujemy przez  link:   nauki.rodzina.bielsko.pl.

Od wrzesnia 2020 r. uczestniczyć w wykładach przy parafii konkatedralnej w Żywcu, mogą tylko Ci, którzy zapisali się  wcześniej w Duszpasterstwie Rodzin. Liczba miejsc jest  ograniczona !!! 

W zajęciach może uczestniczyć tylko 15 par

ZMARŁA S. MATEA - SERAFITKA.

We wtorek zmarła w wieku 93 lat siostra Matea- Serafitka, która ponad 20 lat posługiwała w naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w kaplicy na cmentarzu Salwator w Krakowie w najbliższy piątek o godzinie 11:00. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA - SŁOWO KS. PROBOSZCZA

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE - WIELKANOC 2020

JAK UZYSKAĆ ŁASKĘ UŚWIĘCAJĄCĄ. SPOWIEDŹ PRZEZ AKT ŻALU DOSKONAŁEGO - NABOŻEŃSTWO POKUTNE PRZED ŚWIĘTAMI

Konferencja wielkopostna wygłoszona przez ks. prob. Grzegorza Gruszeckiego w parafii konkatedralnej p/w Narodzenia NMP w Żywcu. Nauka rekolekcyjna pomaga przygotować się na przyjęcie Łaski Uświęcającej bez konieczności odbycia spowiedzi w sposób tradycyjny. Przeżyjemy rachunek sumienia oraz dowiemy się również o historii tej praktyki w Kościele Katolickim.

 

DROGA KRZYŻOWA W CZASIE EPIDEMII

Droga Krzyżowa przedstawia sąd, mękę i śmierć Jezusa Chrystusa, dramat Judasza oraz nawrócenie Piłata. Spektakl jest tak skonstruowany, aby każdy mógł się odnaleźć w tym dramacie. Każdy bywa Judaszem, każdy bywa Piłatem. Droga Krzyżowa wymaga mocnego skupienia i przeprowadzenia stosownej refleksji. Nie jest to łatwe, jak niełatwa jest droga Jezusa. Nadzieja płynąca z tej Pasji jest taka, że człowiek nie musi zakończyć jak Judasz, a może zakończyć jak Piłat. Jedna z najbardziej wymownych scen to spowiedź Judasza. Pokazuje ona, że nie można rozmawiać z Szatanem. Choćby nie wiem, jak bardzo tragiczna byłaby twoja moralna sytuacja - idź do Jezusa. Droga Krzyżowa powstała w trudnych warunkach epidemii. Każdy aktor nagrał swoją scenę osobno w studio. Następnie wszystko zostało zmontowane w jedną całość. Wirtualna Droga Krzyżowała powstała z inspiracji Grupy Rozkręć Wiarę, a scenariusz powstał 28 lat temmu. Jego autorami są Piotr Kierpiec i Wacław Front.

W Misterium wykorzystano utwory ze zbiorów: 

Montaż i realizacja: http://www.pryzmat-studio.pl/ 

RELACJA NA ŻYWO 

RELACJA TRANSMITOWANA PRZEZ STUDIO - WYSOKA JAKOŚĆ

KLIKNIJ TUTAJ: https://parafiazywiecka.net/transmisja-on-line-oltarz-glowny/18-transmisje/522-specjalna-transmisja-nabozenstw

 

Plakat Wielki Tydzien 2

WIELKI TYDZIEŃ ONLINE W KONKATEDRZE W ŻYWCU

W Wielkim Tygodniu transmisje na żywo będą dostępne w wysokiej jakości dzięki profesjonalnemu STUDIO PRYZMAT

Plakat Wielki Tydzien