Wydarzenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

WYDARZENIA

ISLANDIA I BAŁKANY - FILM Z WYPRAWY ROWEROWEJ

 

Zapraszamy na projekcję filmu grupy Rozkręć Wiarę z IX Wyprawy Rowerowej na Bałkany i Islandię. Projekcja odbędzie się 10 listopada 2019r. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu o godz. 19.00. Po filmie zostanie zaprezentowany pomysł na X Jubileuszową Wyprawę Rowerową w 2020r. oraz odbędzie się spotkanie z wszystkimi zainteresowanymi przyszłorocznym wyjazdem. Podczas spotkania zapraszamy na kawę, herbatę i ciasto. Będzie możliwość zakupu filmów z poprzednich wyjazdów rowerowych. WSTĘP WOLNY

 

Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej realizuje projekt Ministerstwa Sprawiedliwości dla ofiar przestępstw i świadków przestępstw.

Od 2.102019r. w naszej Diecezji powstał Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Bielsku-Białej oraz trzy lokalne Punkty Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, świadkiem lub osobą im najbliższą, potrzebujesz pomocy, zadzwoń lub odwiedź nasze punkty.

Całodobowy telefon: 667 252 257

W Ośrodku możesz otrzymać następujące formy pomocy:

 • Pomoc prawna, mediacje
 • Pomoc psychologiczna, psychoterapeutyczna i psychiatryczna
 • Pomoc osoby pierwszego kontaktu
 • Pokrywanie kosztów świadczeń zdrowotnych, lekarstw, wyrobów medycznych, przedmiotów ortopedycznych
 • Organizowanie i finansowanie szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe oraz pokrywanie kosztów egzaminów potwierdzających kwalifikacje
 • Pokrywanie kosztów czasowego zakwaterowania
 • Finansowanie okresowych dopłat do bieżących zobowiązań czynszowych i opłat za używane media
 • Usługa dostosowania lokalu do potrzeb osoby pokrzywdzonej
 • Finansowanie przejazdów środkami komunikacji lub pokrywanie kosztów transportu w celu regulowania spraw i odbierania świadczeń
 • Pokrywanie kosztów zakupu żywności lub bonów żywnościowych
 • Krywanie kosztów zakupu odzieży, bielizny, obuwia, środków czystości i higieny osobistej
 • Okrywanie kosztów zorganizowanego wyjazdu dla dzieci
 • Zakup sprzętu i wyposażenia

-------------------------------------------------------------------------

 

Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Bielsku-Białej

 1. ul. S. Wyspiańskiego 33

43-300 Bielsko-Biała

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek 8.00 - 20.00

sobota 8.00 – 15.00

Telefon: 730 101 311

Całodobowy telefon: 667 252 257

 

Lokalne Punkty Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem:

Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Cieszynie

Dom Katechetyczny Parafii Św. Marii Magdaleny

 1. ul. Sejmowa 1, 43-400 Cieszyn

wtorek 17.00 – 20.00, czwartek 16.15 – 19.15

Telefon: 667 254 710

Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Kozach

Parafia ŚŚ. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 1. ul. Kościelna 25, 43-340 Kozy

poniedziałek 16.00 – 19.00, czwartek 16.00 – 19.00

Telefon: 667 254 713

Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Żywcu

Parafia Narodzenia NMP (konkatedra)

 1. ul. Rynek 12, 34-300 Żywiec

poniedziałek 9.00 – 15.00, wtorek 13.00 – 19.00, piątek 9.00 – 15.00

Telefon: 667 254 715

-------------------------------------------------------------------------

PIELGRZYMKA DO RUMUNII, SERBII I BUŁGARII

 

12 copy copy copy copy3 copy copy4 copy copy

Pielgrzymka Rychwałd - Łękawica

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny 

W niedzielę 6 października zapraszamy na pielgrzymkę "Śladami błogosławionego ojca Tomaszka " z Rychwałdu do Łękawicy. W programie nabożeństwo w Bazylice Rychwałdzkiej o godz. 14:00, następnie przejście do kościoła parafialnego w Łękawicy tam Msza o 15.45. Po niej udamy się  do Izby Pamięci w domu rodzinnym błogosławionego. Osoby które nie mogą dotrzeć do Rychwałdu własnym samochodem będą mogły skorzystać z autokaru który wyruszy spod katedry o 13:15. Autokar również po zakończonych uroczystościach przywiezie pielgrzymów z powrotem do Katedry.

70852148 2412659922116967 2484622118126354432 o

PIELGRZYMKA DO LIBANU ZAPROSZENIE

 

Parafia Narodzenia NMP w Żywcu z Saletyńskim Biurem La Salette Travel z Krakowa organizuje pielgrzymkę do grobu św. Charbela w Libanie w dniach 17 - 25 marca 2020 r. W programie także m.in Tyr, Sydon, Bejrut, Park Cedrów Libańskich oraz miejsca świętych Libańskich. Szczegoły i zapisy u ks. Grzegorza Kierpca (501 652 468) lub kawiarence parafialnej. 


PLAN PIELGRZYMKILiban
Śladami libańskich Świętych – Marouna, Charbela, Hardiniego i Rafqi

CENA:
Cena: 850 USD + 1950 PLNDzień 1
Warszawa – Bejrut. Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot bezpośredni do Bejrutu w godzinach nocnych, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2
Annaya – Sanktuarium św. Charbela. Śniadanie, nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni św. Charbela i klasztorze św. Maruna Annaya – grób św. Charbela. Msza św. Powrót do Byblos, wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Sydon – Tyr. Śniadanie, przejazd do Sydonu, zwiedzanie: Zamek Morza (XIII w.), Stare Miasto, targ i fabryka mydła (XV w.) Khan El Franj – karawansaraj (XVII w.). Przejazd do Tyru – nekropolii z czasów rzymskich i bizantyjskich, zwiedzanie: akwedukt i hipodrom (II w n.e.), port i termy rzymskie, starożytne forum. W drodze powrotnej wizyta w Magdouche – sanktuarium Matki Bożej Oczekującej. Msza św. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Bejrut. Śniadanie, wyjazd do Bejrutu, zwiedzanie miasta: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. – dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie między innymi spoczywa Hanka Ordonówna. Msza św. Zwiedzanie Naher Kalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa. Znajdują się tam tzw. Stelle – tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (min. Faraona Ramzesa II). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Dolina Bekaa – Baalbek. Śniadanie, przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Msza św. Przejazd do Kantyny Ksara – słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Jeita Grotto – Harrisa – Bkerke – Ghazire. Śniadanie, wyjazd do Jeita Grotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną – łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów Przejazd do Harissa – Narodowe Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu. Msza św. Ghazire – malownicze górskie miasteczko z zabytkowym klasztorem św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 7
Becharre – Quadish. Śniadanie, przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickiego. Msza św. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Byblos. Śniadanie, przejazd do Byblos – miasta z V w p.n.e. Zwiedzanie min. Kościoła św. Jana Chrzciciela, teatru rzymskiego, zamku krzyżowców, nawiedzenie Sanktuarium Świętej Rafki – patronki cierpiących i Świętego Hardini – mistrza nowicjatu św. Charbela. Ponowna wizyta w Annaya – pożegnanie ze św. Charbelem w Jego Pustelni i klasztorze św. Maruna. Msza św. Powrót do hotelu, pożegnalna obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9
Bejrut – Warszawa. Poczęstunek przed wyjazdem, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, wylot bezpośredni do Warszawy.

Świadczenia:
• bilety lotnicze
• transfer z i na lotnisko
• autokar do dyspozycji na miejscu
8 noclegów w hotelu 3*/4*, w pokojach 2-3 osobowych
• 8 śniadań w formie bufetu i 8 obiadokolacji serwowanych
• opieka pilota/przewodnika w języku polskim
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
• codzienna msza św.
• opieka duchowa kapłana
• ubezpieczenie KL i NNW, bagażu i od chorób przewlekłych
• system Tour Guide

Cena nie obejmuje:
• dopłaty do pokoju 1-osobowego (250 USD)
• napiwków dla obsługi hotelowej oraz przewodników miejscowych (40 USD)
• napojów do obiadokolacji
• wydatków osobistych

Ważne informacje:
• cena wyjazdu zawiera składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
• uczestnicy wyjazdu nie mogą posiadać izraelskich stempli w paszporcie, jeżeli są takie stemple należy wymienić paszport
• paszport jest powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu
• organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów, a także od zaistniałej sytuacji w czasie trwania
koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw

 1. Piesza Pielgrzymka Żywiecka już na Jasnej Górze

Dopełniając tradycji rozpoczętej przez przodków, po raz 408. dotarła na Jasną Górę piesza pielgrzymka z Żywca, wśród pątników były także osoby niepełnosprawne. Kontynuując siedmioletni program o sakramentach, w tym roku pytali „Spotkałeś?”, czyli starali się spotkać Boga tam, gdzie czasem Go trudno ujrzeć – w konfesjonale. Uczyli się, czym jest sakrament pokuty i pojednania. Każdy pielgrzym otrzymał książeczkę o warunkach dobrej spowiedzi i o tym, jak ją właściwie przeżyć.
Reklama

Pielgrzymi zgromadzili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Piotr Greger. Biskup pomocniczy bielsko-żywiecki na kanwie czytanej Ewangelii o weselu w Kanie mówił o potrzebie ewangelicznego dynamizmu. Przekonywał, że Bóg pragnie uczynić ludzi spełnionymi i szczęśliwymi i potrzeba byśmy przynosili mu „stągwie naszych codziennych wysiłków”, bo pragnie ludzi aktywnych. – Nie można nam być biernymi, oczekując objawienia się mocy Bożej. Musimy wykonać ten niezbędny gest będący świadectwem tego, że nam zależy, nawet wtedy gdybyśmy mieli przynieść Bogu nawet pozbawione ducha wody naszego bezbarwnego życia. Potrzebny jest z naszej strony ewangeliczny dynamizm, aby Bo dokonał w nas potrzebnej przemiany – zachęcał kaznodzieja.
Grupa młodzieżowa wyruszyła z Żywca najwcześniej, bo 23 sierpnia, pokonując trasę 170 km w czasie 7 dni. 26 sierpnia wyszli pątnicy z Myszkowa. Grupa myszkowska wędruje szlakiem sanktuariów maryjnych, prowadzona jest przez malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Pielgrzymi przechodzą obok m. in. ruin zamku biskupów krakowskich na Lipowcu, skansenu w Babicach, ruin zamków w Ogrodzieńcu i Olsztynie, goszczą w klasztorach u św. Anny, w Gidlach czy u paulinów w Leśniowie. Oba człony pielgrzymki łączą się w Częstochowie u początków Alei Najświętszej Maryi Panny, aby wspólnie pokłonić się Jasnogórskiej Maryi.
Podział żywieckiej pielgrzymki nawiązuje do czasów zaborów. W latach, gdy z galicyjskiego Żywca nie można było swobodnie przejść do położonej w granicach Królestwa Kongresowego Częstochowy, pielgrzymi z Żywca dojeżdżali koleją do oddalonego od celu pielgrzymki o ok. 30 kilometrów Myszkowa, skąd okrężną drogą szli na Jasną Górę.
Pani Barbara z grupy myszkowskiej opowiadała, ze tradycje takiego pielgrzymowania przejęła od dziadków, którzy z Żywca furmankami udawali się do Myszkowa, a stąd dopiero szli do Częstochowy, sama w tym roku była na pielgrzymce już po raz 31.
Sabina i Adam wędrowali w tym roku jako narzeczeni. Jak potwierdziła młoda pątniczka, „pielgrzymowaniem zaraziła mama”, z kolei Sabina zachęciła narzeczonego. – To radość, że wszczepiłam im coś dobrego – wyznała mama Sabiny. – Na pielgrzymce zawsze jest coś odkrywczego, w tym roku było o spowiedzi, o warunkach dobrej spowiedzi. My jako katolicy musimy się rozwijać – mówiła.
W pielgrzymce żywieckiej tradycyjnie uczestniczyły osoby niepełnosprawne ze Stowarzyszenia Dzieci Serc w Radziechowach.
Pielgrzymka Żywiecka ma długą tradycję. Z zachowanych dokumentów historycznych wynika, że po raz pierwszy pątnicy wyszli na szlak w roku 1611. W roku 1608 powstało w Żywcu Bractwo Różańca Świętego. Trzy lata później wspólnota zorganizowała pierwszą pielgrzymkę do Częstochowy. O początkach Pielgrzymki Żywieckiej wspomniano po raz pierwszy w „Dziejopisie Żywieckim” Andrzeja Komonieckiego. Autor dzieła, który od 1686 był kolejno burmistrzem i wójtem Żywca, sam organizował kolejne pielgrzymki na Jasną Górę.

tekst i zdjęcia: Jasna Góra i Gość Niedzielny

 

ŻYWIECKA PIESZA PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

67979456 3096869177020473 6764530060490702848 n copy copy

Marto, od ilu lat uczestniczysz w pielgrzymce i w jakim charakterze?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Wydaje mi się, iż moja przygoda z pielgrzymowaniem trwa już 17-18 lat. Na początku tworzyłam pielgrzymkę jako „zwykły” pielgrzym. Jednak już w każdej kolejnej starałam się pomagać osobom ją organizującym. Teraz od kilkunastu lat (myślę, ze śmiało mogę powiedzieć, iż to już 13) dbam by pielgrzymka mogła się odbyć.

Wiem, że to Ty jesteś głównym organizatorem pielgrzymki. Na czym polega jej przygotowanie organizacyjne?

Tak, od kilkunastu lat dbam, by wszystko było zorganizowane na czas. Organizowanie pielgrzymki zaczyna się już w marcu, czyli kilka miesięcy przed wyruszeniem na pielgrzymkowy szlak. Wówczas rozpoczynają się przygotowania transportów (zarówno chodzi tu o zorganizowanie powrotu pielgrzymów z Częstochowy do Żywca, o przewóz bagaży, transport dla służb kwatermistrzowskich) – należy wysłać pisma do przewoźników i negocjować z nimi odpowiednią ofertę. To też czas kiedy przygotowuję pism do wszystkich urzędów, od których musimy uzyskać zgodę na pielgrzymowanie wskazanymi przez nas drogami. W momencie, kiedy otrzymujemy kosztorysy na wykonanie usług świadczonych przez firmy przewozowe, mogę strać się przygotować wstępną kalkulację wydatków związanych z pielgrzymką. Należy pamiętać, że opłata jaką uiszczają pielgrzymi zwiera w sobie koszty związane z transportem, z ubezpieczeniem, z lekami, z przygotowaniem plakatów informujących o pielgrzymce, z naprawą lub modernizacją nagłośnienia, itp.

Muszę pamiętać, by przygotować pisma do miejscowości, w których pielgrzymi maja postoje oraz do miejscowości, w których zatrzymujemy się na nocleg. To też wymaga wykonania dużej ilości telefonów i ustalenia wszystkiego osobiście.

Jakie służby biorą udział w pielgrzymce i jakie s ich najważniejsze zadania?

Pielgrzymka, to takie „małe przedsiębiorstwo”, w którym działa kilka wydziałów, grup, a wszystko to po to by pielgrzymi bezpiecznie i jak najlepiej dotarli na Jasną Górę.

Pierwszą grupę tworzą Księża, którzy przez cały czas są do dyspozycji pielgrzymów: wspólne Eucharystie, spowiedź, możliwość rozmowy na tematy z jakimi przychodzą pielgrzymi, itd..

Kolejną grupą jest grupa medyczna. To ludzie, którzy starają się pomagać pielgrzymom w momencie kiedy ci maja jakieś drobne dolegliwości (pęcherze, bóle mięśniowe, otarcia, tzw. alsfaltówki, itp.). Zawsze służą pomocą i radą, poświęcają swój wolny czas, aby nam nieść pomoc.

Grypa muzyczna – przez siedem dni pielgrzymowania dbają o to, by kilometry „uciekały” niepostrzeżenie. Z doświadczenia wiem, że kiedy idziemy i śpiewamy, to nie myślimy o tym ile jeszcze mamy do przejścia. Dodatkowo muzyczni przygotowują pogodne wieczory, nocne modlitwy w kościołach.

Bardzo ważną grupą są ludzie, którzy dbają o noclegi dla pielgrzymów. Kwatermistrze każdego dnia odjeżdżają od pielgrzymki i udają się do miejscowości, w jakiej jest zaplanowany nocleg. Chodzą od domu do domu i pytają, proszą by ludzie zgodzili się na przyjęcie pielgrzymów. To bardzo trudna praca i należy im się za to wielkie uznanie.

Są jeszcze techniczni. To osoby dbające o to by nas było słychać. Są odpowiedzialni za cały sprzęt nagłaśniający, jaki towarzyszy pielgrzymce. To wymaga wcześniejszego sprawdzenia wszystkich urządzeń oraz umiejętności ich naprawiania, gdyby zepsuły się w drodze. Przez cały czas kontrolują wszystkie parametry oraz dbają by pielgrzymi w zwartych kolumnach przemierzali drogę.

Bagażowi – to oni dbają, by po dotarciu do miejscowości w której jest nocleg, pielgrzymi nie musieli zbyt długo czekać na swoje bagaże, a rano sprawnie je pakują na samochód ciężarowy.

O bezpieczeństwo pielgrzymów dba służba drogowa. To osoby posiadające uprawnienia do kierowania ruchem. Ich zadaniem jest bezpieczne przeprowadzenie pielgrzymów. To bardzo odpowiedzialne zadanie, które wymaga niesamowitej koncentracji i odpowiedzialności. I dlatego też ważne jest, by pielgrzymi zawsze bezwzględnie stosowali się do ich uwag.

Najmniejsza grupą jest grupa osób tworzących sekretariat. To osoby odpowiedzialne za prowadzenie zapisów, za wcześniejsze sprawdzenie trasy pielgrzymki (należy ją skontrolować pod względem możliwości przejścia, tzn. czy nie ma objazdów, zakazów ruchu, itp.).

Z tego widać, że pielgrzymkę „obsługuje” naprawdę cała rzesza ludzi, którym za to wszystko bardzo, bardzo dziękuję i mam nadzieję, że w przyszłym roku również będę mogła liczyć na ich bezinteresowną pomoc.

Co jest najtrudniejsze w przygotowaniu pielgrzymki?

Uważam, że najtrudniejszą sprawą jest ustalenie ceny pielgrzymki. Najtrudniej jest przewidzieć ilość osób uczestniczących w pielgrzymce, a co za tym idzie ustalenie ceny, jaką każdy z nas będzie musiał ponieść w momencie zapisywania się.  Trudne jest też na początku zebranie wszystkich służb, ale jak widać, każdego roku wszystko się udaje J.

Jak reagują ludzie, którzy są proszeni o przyjęcie pielgrzymów?

Reakcje ludzi są naprawdę różne. Czasami spotykamy się z odmową, z brakiem chęci otworzenia swoich domów. Na szczęście są tez rodziny, które bardzo chętnie przyjmują pod swój dach pielgrzymów. Często Gospodarze czekają na pielgrzymów, wypatrują swoich „stałych” gości. Dla tych ludzi to wielka radość i szczęście, kiedy mogą podzielić się tym co mają z innymi.

Jednak, to nie tylko gościna w miejscach noclegowych. Jesteśmy też serdecznie przyjmowani w miejscowościach, gzie odpoczywamy w ciągu dnia – ludzie częstują nas kawą, herbatą, ciastami, owocami, zupami. To naprawdę wielki dar ich ser dla pielgrzymów.

Jakie było hasło tegorocznej pielgrzymki?

W tym roku pielgrzymowaliśmy pod hasłem: „Każdy krok krokiem w wierze”. To było nasze świadectwo, nasze wyznanie wiary. Był to czas świadectw, rozważań, pytań i odpowiedzi związanych z wiarą.

Czy możesz podzielić się z nami swoimi przemyśleniami dotyczącymi sensu pielgrzymowania?

Dla mnie pielgrzymka jest niesamowitym przeżyciem. Każdy dzień to czas modlitwy, radości, wzruszeń, czas kiedy naprawdę mogę oderwać się od codzienności, od pędu życia. Piękne jest doświadczenie ciszy, kiedy wchodzimy do kościołów na trasie. Wówczas wszyscy milkną i oddają cześć Panu. Wieczorne modlitwy – to kolejna okazja na wyciszenie się, na swoją osobistą modlitwę. Pielgrzymka, to taki mój wyjątkowy czas. To wyraz odwagi do dawania świadectwa wiary. Tu wszyscy jesteśmy razem i razem dbamy o siebie. Dlatego dziękuję Wszystkim, którzy pielgrzymują z Żywca na Jasną Górę, dziękuję za to że są, bo to dzięki nim pielgrzymka żyje. I widocznie każdy z nas widzi sens pielgrzymowania, bo gdyby go nie było, to pielgrzymka by zanikła.

BOŻE CIAŁO W ŻYWCU

W uroczystość Bożego Ciała mieszkańcy Żywca wzięli udział w procesji Eucharystycznej, która pod przewodnictwem dziekana ks. prał. Stanisława Kozieła i proboszcza konkatedry ks. kan. Grzegorza Gruszeckiego przeszła przez miasto z konkatedry do kościoła św. Floriana w Żywcu-Zabłociu. Wraz z tłumami wiernych w procesji szli członkowie Asysty Żywieckiej i orkiestry w tradycyjnych strojach mieszczan żywieckich, a wśród dziewczynek sypiących kwiaty przed Najświętszym Sakramentem wiele ubranych było w stroje z motywami regionalnymi.

tekst i zdjęcia Alina Świeży Sobel

Gość Niedzielny

 

PIKNIK W PARKU 

 

 

WYPRAWA ROWEROWA ROZPOCZĘTA

Grupa Rozkręć Wiarę wyruszyła 21 czerwca na IX Wyprawę Rowerową. W 12 osobowej grupie jadąc do dwóch miejsc związanych z objawieniami Maryjnymi w Medjugorie i Mariulind na Islandii pokona 4 tyś. kilometrów. W Boże Ciało wieczorem cała grupa otrzymała specjalne błogosławieństwo na czas wyprawy od bp. Piotra Gregera.

 

Zachęcamy do śledzenia relacji z każdego na Facebooku https://www.facebook.com/rozkrecwiare/?ref=bookmarks