Wydarzenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Zobacz film zapowiadajcy najnowszą wyprawę rowerową Grupy Rozkręć Wiarę

CODZIENNE RELACJE Z WYPRAWY NA STRONIE WWW.ROZKRECWIARE.COM ORAZ NA FACEBOOKU https://www.facebook.com/rozkrecwiare/ - ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA I DO WSPÓLNEJ MODLITWY

Już po raz ósmy Grupa Rozkręć Wiarę wyrusza na Wyprawę Rowerową. W tym roku w 11 osobowym składzie zamierza dotrzeć – wyruszając z Żywca – do sanktuarium La Salette we Francji i Rzymu pokonując siedem przełęczy Alpejskich.

Tą wyprawą chce wesprzeć remont 100 letniego klasztoru sióstr Klarysek od wiecznej adoracji w Kętach. W związku z tym zachęcamy do wpisania swojej intencji do Księgi Intencji znajdującej się w kaplicy MB Częstochowskiej. W tych intencjach zostaną odprawione cztery Msze Święte na najwyższych przełęczach i sanktuariach, ponadto będą one treścią codziennych modlitw pielgrzymów rowerzystów. Każda ofiara złożona zostanie przekazana siostrom Klaryskom.

Młodzieżowy Wolontariat Misyjny serdecznie zaprasza do włączenia się w pomoc misjonarzom naszej diecezji pracującym w Tanzanii.
W niedzielę 24 czerwca gościć będziemy w naszej parafii ks. Piotra Koszyka, który przedstawi nam problemy swoich tanzańskich parafian.
Po każdej Mszy świętej będzie można wesprzeć misje w Tanzanii. Zapraszamy również na Kiermasz Misyjny,a Dzieciaki do misyjnej zabawy.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi lobortis malesuada tristique. Quisque id elit aliquet, tempus felis id, efficitur lacus.

Siostry klaryski od Wieczystej Adoracji w Kętach na Podbeskidziu apelują o pomoc w zebraniu funduszy potrzebnych na remont klasztoru i przylegającego do niego dziedzińca. Budynek, w którym od ponad 107 lat trwa adoracja Jezusa Eucharystycznego, wymaga pilnych, kosztowanych prac.
O materialne wsparcie dla sióstr zaapelował bp Roman Pindel. Z pomocą kęckim klaryskom ruszyło wiele parafii diecezji bielsko-żywieckiej, które zorganizowały zbiórki wśród wiernych. Także pielgrzymi niedawnej diecezjalnej pieszej pielgrzymki z Bielska-Białej do Łagiewnik okazali swą ofiarność i na wieść o tym, że stary budynek klasztorny wymaga remontu i modernizacji zebrali ok. 15 tys. złotych. Kwotę tę przekazali już siostrom.
„Za każdą ofiarę na ten cel jesteśmy bardzo wdzięczne. Zapewniamy o naszej modlitwie za naszych darczyńców” – podkreślają klaryski, które w specjalnie nakręconym filmie umieszczonym na stronach wspólnoty zakonnej, zdecydowały się naocznie pokazać, w jakim stanie jest ich zabytkowy klasztor. Oprowadzając po pomieszczeniach za klauzurą, wskazują na pękające, pokryte grzybem mury, niefunkcjonalne okna czy przestarzałe urządzenia w kuchni, pralni i kotłowni.Ks. kan. Jacek Gracz, który z ramienia kurii odwiedził siostry w klasztorze, przyznał, że skala potrzeb jest ogromna. „Ten klasztor to cenna cząstka dziedzictwa wiary w naszej diecezji i tym bardziej w roku jubileuszu powinny móc liczyć na pomoc” – zachęcił. „Warto zatroszczyć się, aby to miejsce w naszej diecezji oraz siostry, aby nadal mogły posługiwać swoją modlitwą i życiem ukrytym” – dodał.
Osoby gotowe wspomóc kęcki klasztor mogą przesłać swą ofiarę na konto:
Bank Polska Kasa Opieki
43-300 Bielsko-Biała, Polska
ul. Grunwaldzka 40 a
Numer: PL 73124011701111000024091064
Kod BIC Banku Pekao SA: PKOPPLPW
Zakon Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji (OCPA) powstał w połowie XIX wieku we Francji. Do jego powstania przyczyniło się dwoje fundatorów: ks. Jan Chrzciciel Heurlaut i Matka Maria od św. Klary (Wiktoria Józefina Bouillevaux). W 1866 r. do wspólnoty w Troyes wstąpiła Polka – Ludwika Morawska. W 1871 przeszczepiła ona zakon Franciszkanek Najświętszego Sakramentu na ziemie polskie.
Początkowo siostry próbowały założyć klasztor w Granowie, a następnie w Gnieźnie. Na skutek germanizacji i kulturkampfu musiały opuścić Wielkopolskę i osiedliły się we Lwowie. Stamtąd wyszły kolejne fundacje. Obecnie na całym świecie istnieje 29 autonomicznych domów Klarysek od Wieczystej Adoracji – m.in. we Francji, w Niemczech, w Austrii, Stanach Zjednoczonych, Indiach i Bangladeszu. W Polsce jest osiem takich domów: w Bydgoszczy, Elblągu, Hajnówce, Kętach, Kłodzku, Pniewach, Słupsku i Ząbkowicach Śląskich.
Do Kęt siostry przybyły w 1910 r., dzięki swej fundatorce, służebnicy Bożej matce Marii Walentynie Łempickiej. 6 lutego 1910 bp Anatol Nowak dokonał w kęckim klasztorze uroczystego wystawienia Najświętszego Sakramentu. W 1999 roku bp Tadeusz Rakoczy ogłosił to miejsce lokalnym sanktuarium Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Wspólnota, licząca obecnie 26 sióstr, modli się nieustannie przed Jezusem Eucharystycznym w intencjach przynoszonych przez parafian, pielgrzymów i tych, którzy przysyłają prośby za pomocą internetu. W klasztorze funkcjonuje jeden z najbardziej obleganych konfesjonałów stałych na terenie diecezji bielsko-żywieckiej.

Zapraszamy i mocno zachęcamy każdego kto ma możliwości do wzięcia udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.