KOMUNIKAT DIECEZJI BIELSKO ŻYWIECKIEJ - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

KOMUNIKAT KURII DIECEZJI BIELSKO ŻYWIECKIEJ

Święta Wielkanocne z powodu pandemii stawiają przed nami, zarówno świeckimi jak i duchownymi, wiele wyzwań. Sytuacja ta jest dla nas wszystkich wezwaniem do troski o zdrowie i życie naszych bliskich i nas samych. Zwiększająca się lawinowo liczba zachorowań powoduje coraz większe braki miejsc w szpitalach i może doprowadzić do ich całkowitego zapełnienia. Nasze odpowiedzialne podejście w wielu przypadkach może uratować drugiemu człowiekowi życie. Dlatego wszystkie podejmowane przez nas wysiłki mają służyć zarówno umocnieniu naszej wiary, poprzez możliwy dziś udział w celebracjach liturgicznych, jak i trosce o zdrowie i życie naszych bliskich i nas samych.

Dlatego zachęcamy, aby w czasie świąt osoby, które nie mogą uczestniczyć w kościele w liturgii, uczestniczyły w niej poprzez media. 

Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa Księdza Biskupa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich osób, które pragną w niej uczestniczyć, ale z powodu obostrzeń, lęku lub wieku nie mogą. Pięknym sposobem na przeżywanie czasu świąt jest wspólna rodzinna modlitwa w domu, do której serdecznie zachęcamy. Pozwala ona nie tylko oddawać cześć Bogu, ale również budować rodzinne więzi. Na czas Świętego Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych niech Pan Bóg nam wszystkim błogosławi. 

W związku z usilną prośba naszych władz jesteśmy zmuszeni by w Wielkim Tygodniu oraz w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny umożliwić przeżywanie liturgii w świątyni tylko ograniczonej liczbie osób nie większej niż limity widniejące na drzwiach kościołów.

Podczas liturgii w kościołach może przebywać 1 osoba na 20 m2 z zachowaniem 1,5 m odległości zasłaniając usta i nos maseczką. W związku z tym w naszych kościołach będą obowiązywać następujące limity:

Konkatedra - 50 osób

Kościół Św. Krzyża - 30 osób

Kościół Św. Marka - 7 osób

Kościół Przemienia Pańskiego -10 osób

Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kocurowie - 20 osób

Share

1000 Characters left