Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na każdą niedzielę i Święta

There is no translation available.

 1. Dzisiaj grupa teatralna z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu serdecznie zaprasza na spektakl „Dziady cz. II”. Przedstawienie odbywa się po Mszy świętej o godz. 12:30 w auli Domu Katolickiego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w konkatedrze o godz. 17:30, a w kościele Świętego Krzyża po Mszy św. o godz. 9:00.
 3. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej w sali nr 4.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej w sali nr 10.
 5. W piątek na godz. 8.00. zapraszamy do konkatedry dzieci i młodzież na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego.
 6. W niedzielę 6 lipca 2024 r. w amfiteatrze pod Grojcem, odbędzie się X jubileuszowy koncert Muzyki Filmowej pod batutą ks. Przemysława Pasternaka. Podczas koncertu będzie przeprowadzona zbiórka na potrzeby Żywieckiego Hospicjum św. s. Faustyny Kowalskiej, które obejmuje domową opieką chorych w terminalnym stanie choroby nowotworowej z terenu Żywca i wielu innych miejscowości Żywiecczyzny. Bilety na to wydarzenie można zakupić w kasie Miejskiego Centrum Kultury, a także w naszej parafialnej kawiarence Przystań. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, a tym samym do udzielenia wsparcia wolontariuszom, którzy bezinteresownie służą chorym, cierpiącym i umierającym. Hospicjum, żeby skutecznie pomagać chorym potrzebuje naszej pomocy, a potrzeby są ogromne. Przede wszystkim jeśli chodzi o zakup sprzętu medycznego, środków jednorazowego użytku i opatrunkowych. Zachęcamy do wsparcia tego hospicyjnego dzieła, które jest tak ważne dla naszego społeczeństwa.
 7. W dniach od 14-23 czerwca przy szkole podstawowej nr 5 w Żywcu przy ul. Powstańców Śląskich 4 odbywa się charytatywna zbiórka makulatury p.t. „Makulaturę zbieramy, o zdrowie Krystiana dbamy”. Prosimy o przyniesie wszelkich niepotrzebnych gazet, ulotek, zeszytów, książek, magazynów, katalogów itp. NIE ZBIERAMY TEKTURY ANI KARTONÓW. Makulatura powinna być powiązana sznurkiem w paczki.
 8. Trwają zapisy na diecezjalną pielgrzymkę z Bielska-Białej na Jasną Górę, szczegóły na stronie internetowej. Zapisy do 31 lipca na stronie: https://pielgrzymka.bielsko.pl/. Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia Mszą św. o godzinie 8:00 w bazylice Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie.
 9. Za tydzień w niedzielę ks. Jacek Kocur ze Lwowa będzie głosił kazania podczas Mszy św. w konkatedrze. Wychodząc z kościoła będziemy mieli okazję wesprzeć materialnie wszystkich potrzebujących, którym posługuje.
 10. Komisja IPN odnalazła w Lambinowicach koło Nysy szczątki  domniemanego żołnierza NSZ oddziału Bartka, Tadeusza Obtułowicza  zamordowanego przez funkcjonariuszy UBP w 1946 r. Wg znalezionych dokumentów żołnierz ten urodził się w 1926 r. w Żywcu i miał siostrę Janinę. IPN poszukuje żyjących krewnych Tadeusza Obtułowicza celem przeprowadzenia ekshumacji i identyfikacji pokrewieństwa. Bardzo prosimy żyjącą rodzinę, która z przekazów ustnych wie o żołnierzu NSZ wśród krewnych oraz o jego służbie w czasie II wojny światowej, żeby zgłosiła się do kancelarii cmentarnej Przemienienia Pańskiego w Żywcu celem uzyskania informacji na temat tej sprawy.
 11. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania VI Marszu dla Życia i Rodziny oraz tym, którzy wzięli w nim udział:

Władzom Miasta wraz z Burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem, Pracownikom Miejskiego Centrum Kultury z dyrektorem Markiem Reglem, Panu Andrzejowi Maciejewskiemu, Panu Andrzejowi Widzykowi, Państwu Mojżeszek (Sylwia i Tomasz) oraz zespołowi „PILSKO”, Zespołowi „SZTURM” z Parafii Zabłocie i prowadzącym Monice i Mateuszowi Piecuch, Wspólnocie Uwielbienia „GŁOS PANA”, Wspólnocie Służebnica Ducha z Zabłocia, Wspólnocie ODNOWA z Żywca, Wspólnocie WJ 12 z Żywca, Wspólnocie „DOMOWY KOŚCIÓŁ z Żywca, Wspólnocie DAMASZEK ze Sporysza, Wspólnocie GALILEA, Panu Pawłowi Żyglińskiemu z młodzieżą za zabezpieczenie Marszu, Panu Grzegorzowi Studenckiemu za nagłośnienie, Paniom z HOSPICJUM Św. Faustyny, Pani Jadzi Klimonda – Dzieciom Serc, Pani Małgosi Śleziak za pomoc w prowadzeniu Marszu, Służbom Mundurowym za bezpieczne zabezpieczenie przejścia Marszu (POLICJA, STRAŻ MIEJSKA, STRAŻ POŻARNA) Pogotowie Ratunkowe oraz wszystkim uczestnikom za udział w Marszu, a nade wszystko Państwu Katarzynie i Dariuszowi Bąk za koordynację wszystkich przedsięwzięć związanych z przygotowaniem VI Marszu dla Życia i Rodziny.


W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Wanda Studencka-Dziedzic, + Barbara Stasica, + Józef Barcik, +Antonina Lewandowska, +Czesław Dziergas, +Mariusz Kołodziejczak, Juliusz Miodoński.