Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na każdą niedzielę i Święta

There is no translation available.

  1. Fundacja Save Mariupol z siedzibą w Zaporożu to trzyosobowa grupa wolontariuszy, działających całkowicie non-profit, dostarczających pomoc humanitarną na tereny wyzwolone i przyfrontowe we wschodniej Ukrainie. Busem zakupionym dzięki zbiórkom w Polsce, dowożą m.in. leki, insulinę, żywność, środki higieny, śpiwory, kuchenki gazowe do szpitali, ludności cywilnej i żołnierzy w obwodzie donieckim. Kierownik fundacji Albert Kolesnikov przebywa obecnie na Podbeskidziu. Prosi o pomoc w zebraniu funduszy na paliwo oraz zakup żywności i środków higienicznych dla ludności cywilnej, służb medycznych i wojska. Dzisiaj po Mszach św. będziemy zbierać pieniądze do puszki; pomoc rzeczową wg listy (na plakacie i na stronie internetowej) zbieramy w kawiarni parafialnej Przystań od 18 do 25 lutego. Nr konta Paribas Bank 64160014621890879420000003 Albert Kolesnikov. Relacje z dotychczasowych działań można obserwować na Instagramie (cf.save.mariupol) i Facebooku. Za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania. Lista produktów: Żywność o dłuższym terminie przechowywania (kasze, ryż, makaron, cukier, herbata, kawa, olej, konserwy mięsne, rybne i warzywne, słoiczki dla małych dzieci, słodycze, środki higieny: chusteczki nawilżane, pieluchy rozmiar 4,5,6, szampony, pasty i szczoteczki do zębów, podpaski, pampersy dla dorosłych, latarki, pledy, śpiwory, powerbanki, baterie, karimaty, plecaki, buty sportowe/trekkingowe, płaszcze przeciwdeszczowe, spray przeciwko komarom/insektom, witaminy, leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, przeciwalergiczne.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki w kościele Świętego Krzyża o 9:00, w konkatedrze dla dorosłych o 5:30, dla dzieci o 16:00, dla dorosłych o 17:30, dla młodzieży o 19:00 z komunią świętą. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele Świętego Krzyża w czwartki o 18:00, w konkatedrze w niedzielę o 17:00, w Kocurowie w niedzielę o 15:00.
  3. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana składka przeznaczona na kwiaty do ciemnicy i Bożego grobu.
  4. W najbliższy piątek 23 lutego o godzinie 19:00 w konkatedrze będzie miała miejsce „Droga Krzyżowa wyśpiewana poezją”. W rozważania kolejnych stacji Drogi Krzyżowej wprowadzą nas pieśni napisane do wierszy Lucyny Szubel wykonane przez ich autora Janusza Saługę z zespołem. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.
  5. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na „Kurs Jakub”, który rozpocznie się w piątek o godz. 19:00 w auli Domu Katolickiego i potrwa do niedzieli. Szczegóły na plakatach, w gablocie oraz na stronie internetowej. Kurs ten pomaga na nowo uświadomić wszystkim mężczyznom do jakiej roli zostali stworzeni, jak w pełni zrealizować powołanie w rodzinie, pracy i Kościele. Dzięki niemu można na nowo umocnić swoją męską tożsamość. Plan:

- 23 luty, piątek – rozpoczęcie o 19:00, zakończenie około 21:00

- 24 luty, sobota – rozpoczęcie o 9:00 Mszą w kościele Świętego Krzyża, zakończenie około 21:00

- 25 luty, niedziela – rozpoczęcie o 8:45 Mszą w konkatedrze, zakończenie o 13:00.

  1. KIK zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu katechez „Biblia kobiet – kobiety Biblii”. Spotkanie piąte: „Niewiasty walczące” odbędzie się 23 lutego o godz. 19:00 w Przystani. Prowadzi ks. Jacek Pędziwiatr.
  2. Zapraszamy wszystkich potrafiących śpiewać Panów – tenorów i basów, tych mniej i tych bardziej doświadczonych, na próby otwarte chóru Źródło w kolejne najbliższe niedziele 25 lutego, 3 marca o 8:30 do Domu Katolickiego.
  3. Zostały ostatnie bilety na film „Figurant” – będący opowieścią o agencie komunistycznej służby bezpieczeństwa, który przez 20 lat inwigilował Karola Wojtyłę. Seans odbędzie się w kinie Janosik w przyszłą niedzielę 25 lutego o godz. 14:00. Bilety w cenie 13 zł do nabycia w kawiarence Przystań.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Zamościa, Sandomierza i sanktuariów Roztocza w terminie od 18 do 21 kwietnia. Szczegóły na stronie internetowej oraz na plakacie. Zapisy w kawiarence Przystań.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Bronisław Libionka, + Anna Królikowska.