Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na każdą niedzielę i Święta

There is no translation available.

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na wydarzenie inaugurujące XXII Tydzień z Ewangelią, które odbędzie w Amfiteatrze Pod Grojcem w Żywcu. Rozpoczynamy o 15.00 wspólną modlitwą i uwielbieniem. Wydarzenie zakończy koncert zespołu TGD. Wstęp wolny.
 2. Dzisiaj członkowie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Bielsku-Białej kwestują po każdej Mszy św. przed konkatedrą na rzecz kuchni społecznej, która codziennie wydaje ok. 500 gorących posiłków dla ludzi bezdomnych, samotnych oraz rodzin wielodzietnych. Działa również łaźnia publiczna. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś o godz. 14:00 wyjedzie z przystanku spod kościoła bus na ostatnie w tym roku nabożeństwo do Przyłękowa. Zapraszamy chętnych, są jeszcze wolne miejsca.
 4. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci będzie w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej w sali nr 4.
 5. W piątek kancelaria będzie nieczynna.
 6. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej w konkatedrze.
 7. Poszukujemy chętnych kierowców, którzy mogliby w ramach pomocy Caritas dostarczać chleb, osobom ubogim. Osoby, które chcą się włączyć w to dzieło prosimy, aby zapisały się w kawiarence Przystań.
 8. Diecezjalny Dzień Skupienia Róż Różańcowych odbędzie się 4. października w kościele NSPJ w Bielsku-Białej. Wyjazd na to spotkanie o godz. 16.00. Zapisy w kawiarence.
 9. Ks. Jacek wraz ze wspólnotą Domowego Kościoła zapraszają na kolejną edycję kursu dla rodziców dzieci w wieku do 10 lat – „Solidny początek”. Startuje 28. września o godz. 18.00 i obejmuje 5 spotkań. Więcej informacji i formularz do zapisu na naszej stronie internetowej.
 10. 28. września w kawiarence Przystań odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Olgi Staszewskiej „Zima w górach”. Wystawa potrwa do 5. listopada.
 11. Zapraszamy młodzież od klasy 7 szkoły podstawowej wzwyż na spotkania Oazy Młodzieżowej które odbywają się w piątki po wieczornej Mszy świętej w sali nr 3 w Domu Katolickim.
 12. Domowy Kościół zaprasza małżeństwa sakramentalne na spotkanie otwarte w niedzielę 8. października na godz. 14:30 do Domu Katolickiego, w czasie którego będzie można bliżej poznać tę wspólnotę.
 13. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę pod hasłem „Błogosławiona rodzina Ulmów i Podkarpacie”. Wyjazd w dniu 13 października o 4:00, zbiórka na przystanku MZK na przeciwko konkatedry. Spotkanie przed pielgrzymkowe 10 października o godz. 19:00 w Auli Domu Katolickiego. Zapisy w Kawiarence „Przystań”, należy podać dane wymagane do ubezpieczenia oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 300 zł lub wpłacić całą kwotę. Szczegóły pod numerem 504 267 664, proszę dzwonić po 16. Września. Powrót 15 października w godzinach popołudniowych – będzie możliwość wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.

Koszt:  580 zł

Cena zawiera:

przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, dwa noclegi, pięć posiłków, dwie obiadokolacje, dwa śniadania oraz dwudaniowy obiad w dniu wyjazdu, opiekę pilota na całej trasie przejazdu, opłata przewodników lokalnych, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów; składkę do TFG i TFP. Podczas pielgrzymki: codzienna Msza św. oraz oprowadzanie po poszczególnych sanktuariach.

Cena nie zawiera:

Biletu wstępu do Muzeum – Zamku w Łańcucie – fakultatywnie (30 zł – bilet ulgowy; 40 zł normalny). Program może ulec nieznacznej zmianie, w zależności od warunków pogodowych oraz czasu, którym będą dysponować przewodnicy.

Plan pielgrzymki:

Dzień Pierwszy, Piątek – 13 października 2023r.

Wyjazd z Żywca w godzinach wczesno porannych

Przeworsk – kościół OO. Bernardynów z relikwiami papieża Klemensa I; Sanktuarium Grobu Bożego

Leżajsk – Bazylika Zwiastowania NMP i klasztor OO. Bernardynów

przejazd do Jarosławia – obiadokolacja i zakwaterowanie w Jarosławskim Opactwie Po benedyktyńskim

Dzień Drugi, Sobota – 14 października 2023r.

śniadanie

Markowa – Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów (zwiedzanie muzeum, poznanie historii rodziny Ulmów)

Łańcut – zwiedzanie miasta z przewodnikiem; zwiedzanie Muzeum-Zamku w Łańcucie (dla chętnych)

powrót do Jarosławia; obiadokolacja, nocleg

Dzień Trzeci, Niedziela – 15 października 2023r.

śniadanie

zwiedzanie atrakcji Jarosławia – Opactwo Benedyktynek, taras widokowy, cerkiew greckokatolicka z Bramą Miłosierdzia – oryginalna, jedyna ikona na świecie, jarosławski rynek z ratuszem, ulica Grodzka, następnie Sanktuarium Matki bożej Bolesnej

obiad

powrót do Żywca w godzinach popołudniowych

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: + Witold Krajcarz, + Jacek Cyrzyk