Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na każdą niedzielę i Święta

There is no translation available.

 1. Dzisiaj przypada pierwsza Niedziela Adwentu, rozpoczynamy czas oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy wcielenia oraz przygotowania na moment Paruzji.
 2. Dzisiaj przypada kolejna rocznica objawienia przez Maryję Cudownego Medalika. Gorąco zachęcamy, aby z zakrystii zabrać dla siebie i dla swoich bliskich Medaliki. Są one poświęcone i przekazujemy je bezpłatnie.
 3. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Adwentowych roratach, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku dla dzieci o 18:00 (z wyjątkiem 8 grudnia), dla dorosłych od poniedziałku do soboty o 6:15, również w tych dniach w kościele Świętego Krzyża o godz. 9:00 rano. W tym roku tytuł rorat dla dzieci brzmi "Z narodzeniem Jezusa było tak…" Prosimy wszystkie dzieci, aby przygotowały specjalne roratnie lampiony.
 4. Dzisiaj mamy okazję wesprzeć materialnie Towarzystwo Świętego Brata Alberta, które zajmuje się osobami bezdomnymi. Zbiórka jest przeprowadzona przy wejściach do konkatedry.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o 16:00, a o 19:30 Msza z modlitwą o uzdrowienie oraz indywidualnym błogosławieństwem; Spowiedź pierwszopiątkowa rano od 6:15 do 7:30, po południu od 14:30 do 18:30 a wieczorem od 19:00 do 20:00; Nabożeństwo pierwszosobotnie odbędzie się o 17:00.
 6. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę 17 grudnia. Można dokonywać zapisów w zakrystii i kancelarii.
 7. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w środę o godz. 18:45 w Domu Katolickim.
 8. W najbliższy piątek kancelaria będzie nieczynna.
 9. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Barbary szczególnie modlimy się za górników.
 10. Bardzo prosimy osoby, które chcą podarować parafii świąteczne choinki, aby zgłosiły się w kawiarence Przystań i podały swój nr kontaktowy.
 11. W najnowszym numerze „Wspólnoty” w specjalnym dodatku, publikujemy jeszcze raz zapis wypominków rocznych. Bardzo prosimy zapoznać się z nimi i zgłosić ewentualne błędy. Gazetkę można nabyć, składając dowolną ofiarę w zakrystiach naszych kościołów, przy bocznym wejściu do konkatedry oraz w Przystani. W zakrystii konkatedry można również kupić tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” oraz „Niedzielę".
 12. Zgodnie z tradycją w okresie przedświątecznym pan organista Rafał Lach będzie odwiedzał parafian z opłatkami pobłogosławionymi przez kapłana. Nabywając je mamy okazję wyrazić mu wdzięczność za całoroczną posługę w kościele. Plan roznoszenia opłatków jest umieszczony w gablotkach. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie naszego organisty. Pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas można również otrzymać w zakrystii konkatedry.
 13. Do 15 grudnia Parafia organizuje akcje świątecznej pomocy dla Ukrainy pod nazwa "Paczka pełna nadziei - podziel się dobrem”. Dlatego też zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie tej akcji poprzez wszelkiego rodzaju dary, które przekażemy zaprzyjaźnionym parafiom w Ukrainie m.in. parafii ks. Tolka. Najbardziej potrzebne dary, za które z góry bardzo dziękujemy to: ciepła odzież, buty, koce, śpiwory, kołdry, żywność, środki czystości i higieny, pampersy, latarki, ładowarki, świece i inne. Wszelkie dary można składać w kawiarence Przystań.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Janina Cender, + Danuta Gęga

Zmarła nasza parafianka, + Zofia Jasiewicz, która ponad 20 lat pracowała w parafialnej kuchni.

Pogrzeb odbędzie się w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w miejscowości Hucisko w najbliższy wtorek 29 listopada o godz. 13.00. Dziękujemy Bogu za jej wielką dobroć i ofiarną pracę.