Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na każdą niedzielę i Święta

There is no translation available.

1. Dzisiaj przypada pierwsza Niedziela Adwentu, rozpoczynamy czas oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Wcielenia oraz przygotowania na moment Paruzji.

2. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Adwentowych roratach, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o 6:15 dla dorosłych oraz od poniedziałku do piątku o 18:00 dla dzieci. W tym roku tytuł rorat dla dzieci brzmi "Droga do Betlejem". Prosimy wszystkie dzieci, aby przygotowały roratnie lampiony. W kościele św. Krzyża roraty będą odprawiane w sobotę o 9:00 rano.

3. Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi wieloletni wikariusz tej parafii, ks. Piotr Leśniak rozpoczniemy w najbliższą sobotę o 18:00.   Skończymy mszą św. w środę  o godz. 18:00. W niedzielę na godzinę 11:15  szczególnie pragniemy zaprosić rodziny z dziećmi a na 19:30 młodzież.

 

Rekolekcje w Konkatedrze 2021

Sobota 4 XII

18.00- Msza z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

Niedziela 5 XII

Msze jak w każdą niedzielę z nauką rekolekcyjną dla wszystkich:

6.00, 7.30, 8.45, 10.00,

11.15 – szczególnie dla rodzin z dziećmi,

12.30, 16.00, 18.00.

19.30 – Msza dla młodzieży z nauką rekolekcyjną

 Poniedziałek 6 XII

 6.00 – Msza z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

 7.00 – Msza z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

 9.00 Święty Krzyż – Msza z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

18.00 – Msza dla dzieci, po niej nauka rekolekcyjna dla dorosłych

 Wtorek 7 XII

 6.00 – Msza z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

 7.00 – Msza z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

9.00 Święty Krzyż – Msza z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

18.00 – Msza dla dzieci, po niej nauka rekolekcyjna dla dorosłych

 Środa 8 XII

 6.00 – Msza z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

 7.00 – Msza z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

 9.00 Święty Krzyż – Msza z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

16.00- Msza z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

18.00 – Msza dla dzieci, po niej nauka rekolekcyjna dla dorosłych

 

4. Pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas można otrzymać w zakrystii katedry oraz w kawiarence "Przystań". Tam są również do nabycia kartki świąteczne i siano.

5. Przypominamy, że w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczyna się o godz. 17:45.

6. Spotkanie Róż Różańcowych będzie w katedrze w najbliższą środę o godz. 19.00.

7. Zgodnie z tradycją w okresie przedświątecznym pan organista będzie odwiedzał parafian z opłatkami świątecznymi pobłogosławionymi przez kapłana. Nabywając opłatki od pana organisty mamy okazję wyrazić mu wdzięczność za całoroczną posługę w kościele. Plan roznoszenia opłatków jest umieszczony w gablotkach. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie pana organisty.

8. W najbliższy piątek kancelaria będzie nieczynna.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: w pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o 16:00, a o 19:30 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie oraz indywidualnym błogosławieństwem. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od 6:15 do 7:30, po południu od 14:30 do 18:30 a wieczorem od 19:00 do 20:00. Nabożeństwo pierwszosobotnie odbędzie się o 17:00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

10. W sobotę z racji św. Barbary szczególnie modlimy się za górników.

11. Z racji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia z posługą sakramentalną do chorych udamy się za tydzień w sobotę 11 grudnia od 8:00 rano. Można już dokonywać zapisów w zakrystii i kancelarii. Chorych i starszych, którzy mogą w tym dniu przybyć do świątyni zapraszamy na Mszę św. na godzinę 11:30 podczas której udzielimy sakramentu namaszczenia.

12. Na prośbę wielu osób w najnowszym numerze „Wspólnoty” w specjalnym dodatku, publikujemy jeszcze raz zapis wypominków rocznych, które będą czytane od grudnia. Bardzo prosimy zapoznać się z nimi i zgłosić ewentualne błędy. Można go nabyć, składając dowolną ofiarę w zakrystiach naszych kościołów, przy bocznym wejściu do katedry oraz w Przystani. W zakrystii konkatedry można również kupić tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” oraz „Niedzielę”.


W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Marian Błaszcz, + Helena Kwaśna, + Joachim Suchostowski, + Andrzej Koźlik, + Mariola Gaweł-Hajduś, + Bogdan Czoper