Pogrzeb - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Przy dopełnianiu formalności związanych z pogrzebem potrzebne są dokumenty:

• akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego

• zaświadczenie o udzieleniu sakramentu namaszczenia chorych i/lub wiatyku (ostatniej Komunii Świętej), jeśli osoba zmarła przyjęła te sakramenty; jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala); najbliższa rodzina powinna zadbać o to, aby chory przyjął sakrament namaszczenia chorych, kiedy jest tego świadomy.

• jeśli zmarły nie mieszkał na terenie parafii Narodzenia NMP w Żywcu - zgoda proboszcza parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb

Uczestnicy pogrzebu winni zachować modlitewne skupienie, starać się na pogrzebie przystąpić do Komunii Świętej. Przed uroczystością pogrzebową w zakrystii kościoła Przemienienia Pańskiego (na cmentarzu) istnieje możliwość złożenia ofiar na intencje mszalne za zmarłego (część intencji odprawiana jest w parafii, część w intencjach zbiorczych w czwartki o godz. 18.00, część poza parafią). Informacje z terminami Mszy odprawianych w parafii są do odbioru w zakrystii konkatedry (po około 7 dniach od pogrzebu).

Share