BOŻE CIAŁO W ŻYWCU - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

BOŻE CIAŁO W ŻYWCU

W uroczystość Bożego Ciała mieszkańcy Żywca wzięli udział w procesji Eucharystycznej, która pod przewodnictwem dziekana ks. prał. Stanisława Kozieła i proboszcza konkatedry ks. kan. Grzegorza Gruszeckiego przeszła przez miasto z konkatedry do kościoła św. Floriana w Żywcu-Zabłociu. Wraz z tłumami wiernych w procesji szli członkowie Asysty Żywieckiej i orkiestry w tradycyjnych strojach mieszczan żywieckich, a wśród dziewczynek sypiących kwiaty przed Najświętszym Sakramentem wiele ubranych było w stroje z motywami regionalnymi.

tekst i zdjęcia Alina Świeży Sobel

Gość Niedzielny

 

Share

1000 Characters left