PROPOZYCJE DIECEZJI NA ADWENT 2020 - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

PROPOZYCJE DIECEZJALNE NA ADWENT 2020

 

Adwent 2020
 
Rozpoczynający się Adwent, którym wchodzimy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski przeżywany pod hasłem: Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy, to wezwanie dla nas wszystkich do szczególnej troski o rozwój duchowy powierzonych nam Wiernych. Obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa stają się dziś okazją do szukania nowych sposobów dotarcia z Dobrą Nowiną do każdego człowieka. Dlatego w naszej diecezji przygotowaliśmy klika propozycji rekolekcji adwentowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Prosimy, aby zaprosić parafian do wysłuchania rekolekcji, by w ten sposób lepiej przeżyć czas Adwentu i przygotować się na święta Bożego Narodzenia.


Propozycja dla dzieci i młodzieży:


Co tydzień publikowane będą na naszym diecezjalnym kanale YouTube oraz na stronie diecezjalnej krótkie rozważania dla dzieci i młodzieży. Chcemy, aby zostały one odtworzone podczas lekcji religii przez katechetów. Pierwsze odcinki są już dostępne.


Propozycja dla dorosłych:


Przygotowaliśmy trzy różne serie rekolekcji adwentowych dla dorosłych. Jedne wygłosił ks. Marek Studenski, publikowane będą od 4 do 6 grudnia. Drugie rekolekcje wygłosił ks. Przemysław Sawa, publikowane będą od 11 do 13 grudnia. Jednocześnie już od piątku, 27 listopada można słuchać podcastowej wersji rekolekcji głoszonych wspólnie przez Ks. Piotra Górę i Ks. Mateusza Kierczaka.
Wszystkie nagrania rekolekcyjne będą pojawiały się na stronie Diecezji. Dostęp będzie na bocznym pasku pod zdjęciem Księdza Biskupa: Adwent 2020 - Rekolekcje dla wszystkich.


Spowiedź Bożonarodzeniowa:


W związku z limitami ilości osób w kościele, które do 27 grudnia wynoszą 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, prosimy o rozłożenie spowiedzi na cały czas adwentu i nie organizowanie spowiedzi jednodniowych (w trosce o zdrowie wiernych). Nie zapraszamy również na spowiedź księży z poza parafii. Prosimy, aby spowiedź święta przed wieczorną Mszą Świętą była dłuższa niż zwykle. Warto zaproponować godziny wieczorne, po Mszy Świętej. W czasie spowiedzi cenna będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały okres adwentu.
Limit wiernych obowiązujący do 27 grudnia 2020:
Do 27 grudnia obowiązuje limit 1 osoby na 15 m2. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 listopada, paragraf 26 punkt 9 stanowi:
„Przed wejściem do budynków i innych obiektów kultu religijnego informuje się o limicie osób, o którym mowa w ust. 8 pkt 1, oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie.” Pierwszy raz w dokumentach państwowych pojawia się przepis zobowiązujący w bezpośredni sposób proboszczów i administratrów parafii do przestrzegania nałożonych limitów wiernych.

Share

1000 Characters left