ROCZNICE PAPIESKIE - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

ROCZNICE PAPIESKIEDSC 0001 2

Mijający w tym roku miesiąc październik, mimo szerzącej się groźnej dla świata pandemii, jest w naszej wspólnocie kościoła przeżywany z nadzieją jaką niesie ucieczka pod opiekę Matki Bożej Różańcowej, która przy każdym objawianiu się w świecie przekazuje orędzie nawrócenia przez modlitwę, pokutę i czyny miłosierdzia. Jest to jedyna droga, która może uchronić świat przed katastroficznymi skutkami upadku moralnego ludzkości w postaci chorób, wojen i klęsk żywiołowych. W tym miesiącu są dni w których kościół wspomina wielu polskich świętych i błogosławionych, którzy mogą nam świecić przykładem takiego oddania i ufności pokładanej w opiece Matki Bożej. Są wśród nich św. Jan Paweł II (22.X), św. siostra Faustyna (5.X), św. Jadwiga Śląska, św. Jan Kanty, św. Józef Bilczewski (23.X), bł. ks. Jerzy Popiełuszko (19.X), bł. Jan Beyzyma (12.X), bł. Honorat Koźmiński (13.X), bł. Wincenty Kadłubek (9.X), bł. Angela Truszkowska (10.X), bł. Jakub Strzemię (21.X), bł. Wojciech Balicki (24.X). Niemal na każdy dzień mieliśmy naszego orędownika w niebie a szczególnym wyrazem naszego polecania się opiece naszych świętych był dzień 22 października, kiedy ze wspomnieniem św. Jana Pawła II, uczciliśmy rocznicę 100-lecia Jego urodzin jak i 25-lecia Jego obecności w naszym mieście (22.V.1995 r.). Z tej okazji został sprawiony z udziałem Róż Żywego Różańca sztandar o czym relacja z uroczystego poświęcenia jest na naszym portalu. Obecnie pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawca i dobrodziejom którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do upamiętnienia tego wiekopomnego wydarzenia w dziejach naszej ojczyzny, kościoła i naszego miasta jakim był wielki pontyfikat św. Jana Pawła II. Osoby i wspólnoty te zostały (186 nazw) zostały umieszczone na tablicach ozdobnych z wizerunkami Królowej Różańca Świętego i św. Jana Pawła II wystawionymi na ołtarzach bocznych konkatedry. Również zewnętrzny wyraz tych wydarzeń był widoczny na mieście w postaci plakatów. Pragniemy aby obraz tych dni zapadł nam głęboko w sercu a ciągle żywa pamięć tych przeżyć inspirowała wszystkich do refleksji nad własnym świadectwem życia dobrą nowiną (ewangelią) w rodzinie, pracy, wspólnocie narodu i świata.      

DSC 0003

                                                                                           DSC 0285DSC 0285DSC 0285DSC 0285DSC 0285DSC 0285

Share

1000 Characters left