PROPOZYCJE DIECEZJI NA ADWENT 2020 - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

PROPOZYCJE DIECEZJALNE NA ADWENT 2020

Adwent 2020

Rozpoczynający się Adwent, którym wchodzimy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski przeżywany pod hasłem: Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy, to wezwanie dla nas wszystkich do szczególnej troski o rozwój duchowy powierzonych nam Wiernych. Obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa stają się dziś okazją do szukania nowych sposobów dotarcia z Dobrą Nowiną do każdego człowieka. Dlatego w naszej diecezji przygotowaliśmy klika propozycji rekolekcji adwentowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Prosimy, aby zaprosić parafian do wysłuchania rekolekcji, by w ten sposób lepiej przeżyć czas Adwentu i przygotować się na święta Bożego Narodzenia.

Propozycja dla dzieci i młodzieży:

Co tydzień publikowane będą na naszym diecezjalnym kanale YouTube oraz na stronie diecezjalnej krótkie rozważania dla dzieci i młodzieży. Chcemy, aby zostały one odtworzone podczas lekcji religii przez katechetów. Pierwsze odcinki są już dostępne.

Propozycja dla dorosłych:

Przygotowaliśmy trzy różne serie rekolekcji adwentowych dla dorosłych. Jedne wygłosił ks. Marek Studenski, publikowane będą od 4 do 6 grudnia. Drugie rekolekcje wygłosił ks. Przemysław Sawa, publikowane będą od 11 do 13 grudnia. Jednocześnie już od piątku, 27 listopada można słuchać podcastowej wersji rekolekcji głoszonych wspólnie przez Ks. Piotra Górę i Ks. Mateusza Kierczaka.
Wszystkie nagrania rekolekcyjne będą pojawiały się na stronie Diecezji. Dostęp będzie na bocznym pasku pod zdjęciem Księdza Biskupa: Adwent 2020 - Rekolekcje dla wszystkich.

Spowiedź Bożonarodzeniowa:

W związku z limitami ilości osób w kościele, które do 27 grudnia wynoszą 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, prosimy o rozłożenie spowiedzi na cały czas adwentu i nie organizowanie spowiedzi jednodniowych (w trosce o zdrowie wiernych). Nie zapraszamy również na spowiedź księży z poza parafii. Prosimy, aby spowiedź święta przed wieczorną Mszą Świętą była dłuższa niż zwykle. Warto zaproponować godziny wieczorne, po Mszy Świętej. W czasie spowiedzi cenna będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały okres adwentu.
Limit wiernych obowiązujący do 27 grudnia 2020:
Do 27 grudnia obowiązuje limit 1 osoby na 15 m2. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 listopada, paragraf 26 punkt 9 stanowi:
„Przed wejściem do budynków i innych obiektów kultu religijnego informuje się o limicie osób, o którym mowa w ust. 8 pkt 1, oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie.” Pierwszy raz w dokumentach państwowych pojawia się przepis zobowiązujący w bezpośredni sposób proboszczów i administratrów parafii do przestrzegania nałożonych limitów wiernych.