30-lecie Domowego Kościoła w Żywcu - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

DSC 0807

W sobotę  w  święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny obchodziliśmy, w ramach rejonowego Dnia Wspólnoty, jubileusz 30-lecia  Domowego Kościoła w Żywcu.  Z tej to okazji wspólnie z kapłanami  i rodzinami naszego rejonu zaangażowanymi w Ruchu Światło Życie, świętowaliśmy,  wspominając czasy odległe związane z założeniem wspólnoty oraz ubogacając tą część spotkania świadectwami  osób uczestniczących w jej tworzeniu. Pierwszym moderatorem  DK był ks. infułat  Franciszek Kołacz , parą diecezjalną Maria i Tadeusz Woźniak, których to gościliśmy na naszym spotkaniu.

W części formacyjnej, konferencje prowadził ksiądz Ariel  Stąporek, dzieląc się refleksjami  po przeczytaniu książki Opcja Benedykta ,  wskazując 3 ważne kroki  dla wzrostu duchowego opartego na ciągłym pogłębianiu wiary, modlitwie i działaniu.

Najważniejszą częścią naszego świętowania była  Eucharystia o godz. 12 w konkatedrze w Żywcu , którą koncelebrowało 14 kapłanów pod przewodnictwem księdza biskupa Tadeusz Rakoczego. Intencją Mszy św. było dziękczynienie za dar 30 lat  Domowego Kościoła i prośba o błogosławieństwo dla członków tej Wspólnoty. Homilię wygłosił ksiądz biskup Tadeusz Rakoczy, podkreślając znaczenie święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, wspominając własne przeżycia związane z początkami Domowego Kościoła w Diecezji oraz życząc wielu łask za wstawiennictwem Niepokalanej Maryi . Na zakończenie Mszy św. rodziny kręgu pilotowanego z  Żywca,  przyjęły Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

DSC 0811

Po uczcie przy stole Pańskim dalszą część przeżywaliśmy na agapie  w auli parafialnej. Wraz z księdzem biskupem, księdzem infułatem i pozostałymi kapłanami cieszyliśmy się z przeżywanego jubileuszu. Ubogaceni zostaliśmy również świadectwami   przedstawicieli  z 5 kręgów z Żywca. Moderator diecezjalny Domowego Kościoła ks. Jacek Moskal podziękował czcigodnym gościom za udział , a organizatorom za przeprowadzenie uroczystości. Życzenia księdza biskupa i księdza infułata są wielką radością dla naszego dalszego działania w Domowym Kościele .

Grażyna i Jarosław Gwóźdź

DSC 0837