Rekolekcje w Zembrzycach - Wiara i Świało - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Jesienne rekolekcje niepełnosprawnych ze wspólnoty „Wiary i Światła”

Od piątku do niedzieli (26 – 28.10.18) odbyły się rekolekcje wspólnoty osób niepełnosprawnych Wiary i Światła: podopiecznych, ich rodziców oraz wolontariuszy-opiekunów. Tym razem wszyscy członkowie wspólnoty Wiary i Światła byli w Zembrzycach, gdzie znajduje się ośrodek edukacyjno-rekolekcyjny „Totus Tuus”. Piękne miejsce otoczone lasem, gdzie można było nieco wyciszyć się a przede wszystkim nacieszyć obecnością Boga i na nowo doświadczyć obecności drugiego człowieka, aby jeszcze lepiej razem budować wspólnotę! Szczególną patronką na te dni rekolekcji była św. Matka Teresa z Kalkuty a hasłem rekolekcji stało się zdanie wypowiedziane kiedyś przez tą Świętą: „Być może nie jesteś w stanie dać innym wiele, ale zawsze możemy podzielić się radością, która wypływa z serca zakochanego w Bogu”.

Rekolekcje Wiary i Światła były dla osób niepełnosprawnych czasem modlitwy – wspólnej Eucharystii, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, modlitwy różańcowej. Był to również czas warsztatów artystycznych na których przygotowywano prace plastyczne oraz czas śpiewu – m.in. pieśni patriotycznych z okazji 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny. Był czas na wspólnie obejrzany film o obecności Anioła Stróża w życiu każdego z nas i o potrzebie budowania wzajemnych relacji, aby być zawsze blisko siebie, aby nie odchodzić od drugiego, lecz zawsze pragnąć spotkania i rozmowy.

Rekolekcje były także czasem na wspólny spacer i zabawę. Odbyły się również spotkania z konferencją dla rodziców osób niepełnosprawnych oraz dla opiekunów-wolontariuszy. Cały ten wspólnie przeżywany czas rekolekcji – na pewno był to Boży Czas!

Niech Bóg będzie uwielbiony, że znowu mogliśmy być razem, cieszyć się sobą i doświadczać tak wiele dobra od osób niepełnosprawnych i dzielić się wzajemnie talentami a przede wszystkim radością! Bo przecież: „Być może nie jesteś w stanie dać innym wiele, ale zawsze możemy podzielić się radością, która wypływa z serca zakochanego w Bogu.”

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają swoją modlitwą i materialnym datkiem wspólnotę „Wiara i Światło”!!! Zapraszamy do udziału w comiesięcznych Mszach, które są w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15:00 w kościele Świętego Krzyża w Żywcu.

Zapraszamy wszystkich do „śledzenia nas” J na facebook’u:   Wiara i Światło - Żywiec

 

Udostępnij

1000 Characters left