KONCERT MUZYKI FILMOWEJ - 30 LECIE DOMOWEGO KOŚCIOŁA W KONKATEDRZE - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Z okazji XXX-lecia Domowego Kościoła w Konkatedrze w Żywcu w kinie „Janosik” został zorganizowany Koncert Muzyki Filmowej. Nie sposób wyobrazić sobie fenomenu niektórych filmów bez furory, jakie zrobiła w nich ścieżka dźwiękowa, która porywa słuchaczy w miejsca dostępne jedynie emocjom i wyobraźni. Koncert miał miejsce w niedzielę 14 października,  a wykonującym największe kinowe przeboje był Beskid Quartet w składzie:

I skrzypce – Wojciech Maciejowski,

II skrzypce – Krzysztof  Lindert,

altówka – Agnieszka Cendrzak,

wiolonczela – Joanna Pawlik.

Licznie przybyli goście, którzy zostali przywitani przez reprezentującego Domowy Kościół Emila Pawlika, m.in. ks. dr Franciszek Płonka (długoletni duszpasterz Rodzin w Diecezji Bielsko - Żywieckiej), ks. Paweł Marczak (opiekun kręgu DK), Siostry Zakonne z Żywca, z Trzebini i Międzybrodzia Bialskiego oraz Parafianie i członkowie Domowego Kościoła z Powiatu Żywieckiego, mogli delektować się melodiami z filmów Janosik, Misja, Romeo i Julia, Zapach kobiety, Ojciec chrzestny, Gwiezdne wojny, Hobbit, Titanic. Uczestnicy Koncertu mogli również posłuchać interesujących faktów dotyczących okoliczności powstania ścieżek dźwiękowych, ciekawostek na temat ich kompozytorów w fachowej konferansjerce Joanny Pawlik.

Emil Pawlik