WIARA I ŚWIATŁO NA WAKACYJNYM OBOZIE - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Osoby niepełnosprawne ze wspólnoty „Wiary i Światła” z Żywca

w ziemi kłodzkiej na wakacyjnym obozie!

Bogu niech będą dzięki za kolejny, piękny obóz wakacyjny osób niepełnosprawnych ze wspólnoty „Wiary i Światła” - działającej przy naszej parafii, który odbył się w miesiącu sierpniu!

Tym razem byliśmy w ziemi kłodzkiej – w maleńkiej miejscowości o uroczej nazwie Pasterka, gdzie znajduje się ośrodek wypoczynkowo – rekolekcyjny Caritasu, na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych a dokładniej – w pobliżu Szczelińca Wielkiego, czyli najwyższego szczytu Gór Stołowych i jednej z największych atrakcji turystycznych Sudetów.

Ośrodek Caritasu w Pasterce był dla nas miejscem szczególnej kontemplacji piękna natury: niezwykłych skalnych rzeźb i zachwycających swym widokiem lasów i polan. Idealne miejsce do wypoczynku, do wyciszenia, do umocnienia więzi naszej wspólnoty „Wiary i Światła”! J

Dla niepełnosprawnych pobyt w Pasterce był czasem wspólnych rozmów, gier zespołowych i zabaw, śpiewu przy ognisku i tańca przy ulubionej muzyce… Oczywiście był to czas modlitwy – rekolekcji – codziennych spotkań z Panem Jezusem na Eucharystii!

Wakacyjny obóz był też okazją do wspólnych wyjazdów-wycieczek: zwiedzania podziemnej trasy Turystycznej Kopalni Węgla w Nowej Rudzie; zwiedzania muzeum zabawek w Kudowie-Zdroju, gdzie odbyły się warsztaty dla osób niepełnosprawnych, na których samodzielnie wykonywali drewniane zabawki; zwiedzanie Muzeum Papierni w Dusznikach-Zdroju, gdzie sami czerpali papier, wykonując na zajęciach pamiątkowe kartki; zwiedzanie ogrodu japońskiego w Jarkowie.

Wspaniałym duchowym przeżyciem było nawiedzenie słynnej Kaplicy Czaszek w Kudowie – Czermnej a przede wszystkim Bazyliki Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach – w wyjątkowym czasie, gdyż Bazylika w Wambierzycach w tym roku świętuje swoje 800-lecie! Tym bardziej byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy tam modlić się za naszą wspólnotę „Wiarę i Światło” – za niepełnosprawnych i ich rodziny oraz za wszystkich naszych dobroczyńców i darczyńców! J

Dziękujemy wszystkim, zarówno instytucjom naszego miasta jak i osobom indywidualnym, którzy pomogli nam w dofinansowaniu wyjazdu osób niepełnosprawnych na wakacyjny obóz. Dziękujemy za wrażliwe serca i za hojność okazaną przy zbiórkach pieniężnych – szczególnie w czasie kiermaszów przedświątecznych.

Bogu niech będą dzięki za każde dobro i życzliwość dzięki którym może działać nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat w Żywcu wspólnota osób niepełnosprawnych „Wiary i Światła”! 

 

Udostępnij

1000 Characters left