PIELGRZYMKA DO OŁOMUŃCA - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

6 czerwca br. Róże różańcowe z naszej parafii, udały się do Republiki Czeskiej  w Ołomuńcu. Pielgrzymka miała na celu, nawiedzić miejsce męczeńskiej śmierci św. Jana Sarkandra,  kapłana pochodzącego ze Skoczowa, który jest patronem rocznikowym ks. Piotra -  naszego opiekuna,  i ks. Marcina, który towarzyszył nam w tejże pielgrzymce. 

Kiedy dotarliśmy do Ołomuńca, udaliśmy się do kościoła ks. Jezuitów, gdzie sprawowaliśmy Mszę św. ks. Piotr przewodniczył Mszy św. a ks. Marcin wygłosił piękne kazanie. 

Po liturgii udaliśmy się na obiad, i krótki czas wolny, podziwiając stare miasto.

Po obiedzie dotarł do nas ojciec Jan, który posługuje w Ołomunieckim Seminarium Duchownym,  oprowadzając  nas po tym przepięknym i urokliwym mieście. Odwiedziliśmy kilka  zabytkowych kościołów, katedrę i co najważniejsze, miejsce kaźni św. Jana Sarkandra. 

Po modlitwie i krótkim odpoczynku, ruszyliśmy w  dalszą drogę do sanktuarium na Svatym Kopeczku. Czas tak szybko leciał, że trzeba już nam  było  wracać do domu. 

Około godz. 20.00 byliśmy już w naszej parafii,  zmęczeni, ale pełni radości i wdzięczności Panu Bogu, za cudowny czas spędzony razem.

 Ks. Piotr kieruje serdeczne podziękowania, wszystkim uczestnikom pielgrzymki, ks. Marcinowi, o. Janowi i ks. Jezuitom. 

Szczególne Bóg zapłać zaś składam ks. Mieczysławowi Augustynowiczowi - naszemu radakowi, który pracuje w Republice Czeskiej, za nieocenioną pomoc, przy organizacji tej pielgrzymki, oraz za ogromną troskę, by wszystko się udało.

 

Udostępnij

1000 Characters left