Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

2018-10-14 – 28 Niedziela zwykła

1. Wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii:
    1. Dzisiaj otaczamy szczególną modlitwą nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty, a w czwartek polecamy Panu Bogu lekarzy, personel medyczny, pracowników służby zdrowia, dziękując za wytrwałą i ofiarną pracę.
    2. Różaniec w katedrze o 17:30, w kościele św. Krzyża w dni powszednie po Mszy Św. o 9:00,       a w niedzielę po Mszy Św. o 8:00.
    3. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w poniedziałek o godz. 19:00 w Domu Katolickim.
    1. W poniedziałek będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Dziecka Utraconego. Rozpoczniemy go wspólnym różańcem o 17.30. W czasie Mszy św. zostaną wyczytane imiona zmarłych dzieci, zarówno tych starszych, jak i całkiem maleńkich, a po komunii św. chcemy dokonać aktu ich ofiarowania Panu Bogu. Imiona dzieci można zgłaszać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Przed Eucharystią będzie też można ustawić przy ołtarzu zdjęcia dzieci.
    1. Zapraszamy na Mszę Św. za poległych Legionistów z Ziemi Żywieckiej we wtorek na 18:00. Wcześniej od 11:00 do 15:00 będzie przegląd pieśni patriotycznej w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej, o 16:00 będzie odsłonięcie wyremontowanej pamiątkowej tablicy, umieszczonej na ścianie zabytkowej dzwonnicy, a o 16:30 konferencja naukowa w auli DK.
    2. Spotkanie Rycerstwa i grup Maryjnych w środę po Mszy wieczornej.
    1. Zapraszamy wszystkich katechetów uczących w naszej parafii na spotkanie w Domu Katolickim w piątek 19 października o 19:30.,
    2. Procesja różańcowa ulicami miasta będzie miała miejsce w najbliższą sobotę po Mszy Św.       18:00.
    3. W zakrystii i kancelarii można składać wypominki za zmarłych. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będzie w katedrze przed Mszami o 7:30, 8:45 i 16:00, w kościele św. Krzyża przed Mszą o 11:00, a w kościele Przemienienia Pańskiego przed Mszą o 12:15.
    4. Z okazji Dnia Papieskiego możemy wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia ofiarą do puszki przy stoliku z gazetami lub w zakrystii.
  2. Szczególnie polecane wydarzenia kulturalne w naszej parafii i mieście:
    1. W dniu dzisiejszym o 16:00 odbędzie się koncert finałowy konkursu "Strefa Chwały 2018" w Miejskim Centrum Kultury.
    2. Domowy Kościół zaprasza do kina "Janosik" na film"Dywizjon 303.  Historia prawdziwa", 11 listopada (niedziela) oraz 25 listopada (niedziela), godzina 14.00.  Bilety w cenie 6 zł są do nabycia w kawiarence "Przystań" i w zakrystii kościoła Św. Krzyża.
  3. Powstańmy:
    W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana Krystyna Habdas.

1000 Characters left