Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

25-10-2020 Uroczystość Rocznicy

Poświęcenia Kościoła Własnego

I. Wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii:

1. Dziś ostatnia niedziela października. W naszej świątyni obchodzimy ją jako Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Módlmy się gorąco za tych, wszystkich którzy tę świątynię budowali, służyli jej przez całe życie i troszczyli się o jej piękno.

2. Przed nami ostatnie dni października. Wspólnotowo odmawiamy różaniec codziennie o 17.30 w katedrze, w św. Krzyżu po Mszy Świętej o 9.00 a w niedzielę po 8.00.

3. W przyszłą niedzielę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względów epidemiologicznych bardzo prosimy o odwiedzanie cmentarzy w dni poprzedzające uroczystość jak i po uroczystości. Prosimy także o zrezygnowanie z wyjazdów na cmentarze w innych miejscowościach i o nie organizowanie spotkań rodzinnych.

Porządek obrzędów jest następujący:

W KOŚCIELE KONKATEDRALNYM

MSZE ŚWIĘTE:6.00, 7.30, 8.45, 10.00 11.15, 12.30, 16.00, 18.00

NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH polecanych w wypominkach przed Mszami o: 7.30, 8.45, 16.00 .

SPOWIEDŹ ROZPOCZYNA SIĘ piętnaście minut przed każdą Mszą św.

W KOŚCIELE ŚWIĘTEGO KRZYŻA

MSZE ŚWIĘTE:8.00, 11.00,

NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH polecanych w wypominkach przed Mszą o:1030

W KOŚCIELE PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO w ŻYWCU – na cmentarzu

MSZE ŚWIĘTE:

8.00, 9.00, 10.00, 11.00 12.15, 15.00, 17.00

NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH polecanych w wypominkach przed Mszą o:12.15

Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie modlitwa za zmarłych w kościele. Nie będzie procesji.

4. W poniedziałek 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Porządek uroczystości jest następujący:

W KOŚCIELE KONKATEDRALNYM

MSZE ŚWIĘTE: 6.00, 7.00, 16.00, 1800-

NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE z wypominkami:17.00

SPOWIEDŹ: 6.00 – 7.30 i 17.30 – 18.15

W KOŚCIELE ŚWIĘTEGO KRZYŻA

MSZA ŚWIĘTA: 900

SPOWIEDŹ: 840 – 855

W KOŚCIELE PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO w ŻYWCU – na cmentarzu

MSZE ŚWIĘTE: 9.00, 10.00, 11.00, 15.00, 17.00

5. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii kościołów. W dniach: 30.10.2020 – 2.11.2020 wypominki za zmarłych będą przyjmowane także przy budynku zarządcy cmentarza i przy bramie wychodzącej na parking. Aby uniknąć gromadzenia się większej ilości osób w miejscu ich składania, prosimy by imiona i nazwiska zmarłych wypisać wcześniej na kartkach w domu. Prosimy o wpisywanie zmarłych w mianowniku oraz o ewentualne zaznaczenie godziny do modlitwy.

6. Pragniemy przypomnieć, że nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych.

7. W tych dniach będą dostępne sanitariaty w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza oraz przy środkowym wejściu na cmentarz.

8. W Dzień Zaduszny kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9.W związku z aktualną sytuacją epidemiczną od soboty 17 października 2020 r. obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa sanitarnego. W kościołach może przebywać 1 osoba na 7m2 powierzchni. Ilość osób mogąca przebywać jednocześnie w kościele podana jest na drzwiach wejściowych.

10.Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o ochronę i wsparcie osób starszych w okresie pandemii Koronawirusa uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu.

W ramach ww. akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony pracownikow po- mocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej.

11.Msza święta dla wspólnoty Wiara i Światło w listopadzie będzie sprawowana 8 listopada o godz. 14.oo w Kościele Krzyża Świętego.

12.  Odnowa w Duchu Świętym zaprasza jutro na adoracje do kościoła Sw. Krzyża na godz.19.00

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Janina Leśniak, Bolesław Caputa, Barbara Tetłak

1000 Characters left