Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

I. Wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii:

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego Wielkiej Nocy oraz liturgii Wielkanocnej. Chcemy podziękować:
a. służbie kościelnej, tym, którzy zadbali o oprawę muzyczną i za wszelkie zaangażowanie Służbie Liturgicznej.
b. wdzięczni jesteśmy również naszym pasterzom: bp. Romanowi Pindlowi i Piotrowi Gregerowi
c. dziękujemy wszystkim grupom parafialnym: dziecięcym, młodzieżowym i dorosłym za ich wielkie zaangażowanie.
2. Dzisiaj i jutro na terenie naszej parafii Msze Święte tak jak w każdą niedziele roku. A o 17.30 uroczyste nieszpory kończące Triduum Paschalne.

3. Serdecznie zapraszamy na muzyczny wieczór uwielbienia pt.: „Żeby radość wasza była pełna”, który odbędzie się 22 kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny o 19.30 w Konkatedrze.
Koncert został przygotowany przez młodzież z Żywca i okolic, będzie połączony z adoracją Pana Jezusa. Podczas koncertu będzie można posłuchać znanych utworów uwielbieniowych w nowoczesnych aranżacjach, a także włączyć się we wspólny śpiew i modlitwę. Wieczór uwielbienia będzie wyrazem naszego dziękczynienia Jezusowi Chrystusowi, który za nas umarł i zmartwychwstał. Nie zatrzymujmy się na smutku, w jakim pogrążamy się w Wielki Piątek, przejdźmy z naszym Zbawcą całą drogę, aż do Jego wspaniałego triumfu nad śmiercią.

IV. Za tydzień w niedzielę, 28 kwietnia, w kościele św. Marka o godz. 11:30 zostanie odprawiona Msza Święta recytowana w tradycyjnym, łacińskim rycie rzymskim.

V. Ze względu na czas oktawy Wielkanocy, przypadająca dnia 23 kwietnia uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, zostaje przeniesiona na pierwszy dzień po oktawie (poniedziałek, 29 kwietnia).

VI. We wtorek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą imieninową ks. Jerzego Łukowicza. Dziękujemy Mu za gorliwą posługę i modlimy się o błogosławieństwo Boże w życiu kapłańskim.

VII. Rozpoczynamy nasze pielgrzymowanie do Przyłękowa. Wyjazd busa będzie w najbliższą środę o godz. 16:30 z przystanku pod Katedrą. Nie trzeba wcześniej rezerwować miejsc.

VIII. Za tydzień w niedzielę będziemy mieli okazję, wychodząc z kościoła, wesprzeć Dom Pomocy Społecznej dla chłopców upośledzonych intelektualnie. Placówka ta prowadzona jest w Skoczowie przez Siostry Służebniczki Dębnickie.

IX. We wtorek po Mszy świętej odbędzie się w auli spotkanie Wspólnoty Galilea.

X. W piątek z racji Oktawy Wielkiej Nocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

II. Szczególnie polecane wydarzenie kulturalne w naszej parafii i mieście:

1. Domowy Kościół zaprasza do kina "Janosik" na piękny film o człowieczeństwie pod tytułem: "Green book". Seanse 12 maja o godzinie 13:30 i 26 maja o14:00. Bilety w cenie 8 zł są do nabycia w "Przystani" i w zakrystii kościoła Św. Krzyża. Film został wyróżniony Oskarami za rok 2018 dla najlepszego filmu, za scenariusz i dla najlepszego aktora drugoplanowego.
    III. Zapraszamy na wyjazdy:
    1. Zapraszamy na XXIII spotkanie młodych w Lednicy. Całkowity koszt to 100 zł. Zapisy i informacje w "Przystani" i u ks. Jerzego Łukowicza.
    2. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 14-21 stycznia 2020. Zapisy u ks. Grzegorza Kierpca.
    IV. Pragniemy złożyć naszym gościom i parafianom najlepsze życzenia Wielkanocne. Niech wiara w Zmartwychwstałego pomoże z nowym entuzjazmem podjąć wszelkie wyzwania. Pięknych spotkań przy świątecznym stole.
    V. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Krzysztof Bielenin, Bożena Łatanik, Jacek Borek

1000 Characters left