Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

2019-02-10 – 5 Niedziela zwykła

I. Wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii:

1. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

2. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, jest to również Światowy Dzień Chorego. Módlmy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem.

3. W czwartek przypada święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

4. Pragniemy powołać Radę Duszpasterską. W związku z tym faktem prosimy o zgłaszanie kandydatów na członków Rady. Prosimy aby nazwiska i imiona kandydatów wraz z uzasadnieniem przekazywać do kancelarii parafialnej, przez najbliższe dwa tygodnie. "Członkiem Rady z wyboru może być praktykujący katolik, mający stałe zamieszkanie w parafii, pełnoletni, odznaczający się roztropnością, wolny od kar kościelnych i cieszący się dobrą opinią wśród parafian." (ze Statutu Parafialnej Rady Duszpasterskiej)

II. Zapraszamy na wyjazdy:

1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Armenii i Gruzji, w terminie od 10 do 20 czerwca b.r. zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Dodatkowe informacje na stronie internetowej parafii, w kawiarence "Przystań", we "Wspólnocie" oraz u ks. Jerzego Łukowicza.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Czesław Kudzia i Eugenia Tyc.

W piątek w nocy zmarł ks. Prałat Stanisław Kuczek. Przeżył prawie 80 lat w tym 46 lat służył jako kapłan. Był przez 37 lat proboszczem w Trzebini, gdzie wybudował kościół. Przez wiele lat pełnił funkcję wicedziekana naszego dekanatu. W poniedziałek będzie o 17:15 wprowadzenie trumny do kościoła w Trzebini a o 18:00 Msza Św.. We wtorek będzie Msza Św. pogrzebowa o 13:00 a następnie odprowadzenie ś.p. ks. Prałata na cmentarz w Trzebini. Dziękując Panu Bogu za wielkie dobro, które czynił w swoim życiu ks. Prałat, módlmy się o wieczną radość w niebie.

ks pralat 01 copy

1000 Characters left