Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

13-10-2019 XXVII Niedziela Zwykła

I. Wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii:

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Przed kościołem zbierane są datki, które przyczyniają się do wsparcia funduszu stypendialnego młodzieży potrzebującej pomocy.

2. W poniedziałek otaczamy szczególną modlitwą nauczycieli wychowawców i pracowników oświaty. W piątek polecamy Panu Bogu lekarzy, personel medyczny, pracowników służby zdrowia, dziękując za wytrwałą i ofiarną pracę.

3. Spotkanie Odnowy w Duchu Św. w poniedziałek o 19:00 w auli Domu Katolickiego.

4. Jutro w poniedziałek 14 października, ks. Piotr zaprasza wszystkie róże różańcowe, na wieczór modlitewny, do Kościoła, po Mszy św. wieczornej.

5. 15 października będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Dziecka Utraconego. Rozpoczniemy wspólnym różańcem w intencji rodziców i rodzin tych dzieci o 17.30. W czasie różańca zostaną wyczytane imiona zmarłych dzieci, które można podać wrzucając przed modlitwą  kartkę z imieniem do wystawionego  pod krzyżem na balaskach koszyka. Składka na mszy świętej będzie przeznaczona na budowę na naszym cmentarzu grobu Dziecka Utraconego - jest to inicjatywa, której realizację pragniemy rozpocząć w przyszłym roku.

6. Stowarzyszenie św. Wincentego a Paulo, zostało  przekształcone na Grupę modlitewną św. Wincentego a Paulo. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych, w każdy I czwartek miesiąca, do kaplicy Matki Bożej na adorację i wspólną modlitwę o godz. 14.00.  Grupa Wincentyńska nadal będzie pomagać swoim podopiecznym.

7. Informacja w sprawie bierzmowania: W naszej parafii do sakramentu bierzmowania, przygotowuje się młodzież z klas 8, która należy do naszej parafii. Decyzją księdza biskupa, każdy kandydat musi odbyć przygotowanie, do tego sakramentu, w swojej parafii zamieszkania.

8. Przygotowaliśmy nową książkę intencji. Osoby które chciałyby zamówić Msze święte prosimy zgłosić się do zakrystii lub kancelarii.

9. W zakrystii i kancelarii można składać wypominki za zmarłych. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będzie w katedrze przed mszami o 7:30, 8:45 i 16:00 w kościele Świętego Krzyża przed mszą o 11:00 a w kościele Przemienienia Pańskiego przed mszą o 12:15.

10. W najbliższą niedzielę w całym Kościele będziemy przeżywać Dzień Misyjny. Tradycyjnie w naszej wspólnocie parafialnej modlitwą i ofiarą chcemy wesprzeć misyjne dzieła Kościoła. W tym roku będzie to dom dziecka w Santa Cruz w Boliwii, gdzie pracują nasze polskie siostry. Zapraszamy również do misyjnej kawiarenki gdzie oprócz ciasta będziemy mogli posłuchać wykładu o prześladowaniu chrześcijan oraz na misyjny kiermasz. Kazania w tym dniu wygłosi ks. Piotr Bączek dyrektor radia Anioł Beskidów.

11. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej realizuje projekt Ministerstwa Sprawiedliwości dla ofiar przestępstw i świadków przestępstw.  Od 2.10. 2019 roku w naszej Diecezji  działa  Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Bielsku-Białej oraz trzy  punkty lokalne w Kozach, Cieszynie i Żywcu. Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, świadkiem lub osobą im najbliższą, potrzebujesz pomocy, zadzwoń lub odwiedź nasze punkty. Całodobowy telefon: 667 252 257.

II. Szczególnie polecane wydarzenia kulturalne w naszej parafii i mieście:

1. Dzisiaj dzień wyborów parlamentarnych. Nasz udział w głosowaniu jest wyrazem zaangażowania i troski o naszą Ojczyznę. módlmy się o mądrość wybieranych i roztropność wybierających.

2. Zapraszamy dziś na godz. 16:00 do MCK-u na koncert laureatów konkursu piosenki religijnej Strefa Chwały.

3. W najbliższą sobotę 19.10 zaczynamy cykl warsztatów plastycznych. Serdecznie zapraszamy małych i dużych.  Szczegóły i zapisy w Przystani.

4. Regionalny zespół Pieśni i tańca Pilsko z Żywca zaprasza na koncert  20 października na 18:00 do Sali Miejskiego Centrum Kultury. Wstęp wolny.

5. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Stowarzyszenie "Akademia Nie z Tej  Ziemi" pod patronatem Biskupa Diecezjalnego i Prezydenta Miasta Bielska-Białej zapraszają na koncert charytatywny "Oczy Etiopii" 30 października o 18:00 w Bielskim Centrum Kultury. Wystąpi Magda Anioł wraz z  zespołem i zaprezentuje widowisko muzyczne inspirowane tajemnicami Różańca Świętego i utwory z nowej płyty pt "Odmawiam". Bilety-cegiełki na koncert w cenie 40 zł można nabyć w Bielski Centrum Kultury i biurze Caritas. Koncert ma charakter charytatywny. Uzyskane ze sprzedaży biletów środki i inne darowizny celowe zostaną przekazane na leczenie operacyjne chorób oczu ubogich mieszkańców Etiopii.

III. Zapraszamy na wyjazdy:

1. Pielgrzymka do Rychwałdu na Nabożeństwo Fatimskie wyruszy dziś sprzed kościoła Przemienienia Pańskiego o 16:30.

2. Nasza parafia z biurem  Beskidvision z Tarnowa  organizuje pielgrzymkę do Rumunii, Bułgarii i Serbii w dniach od 5 do 15 czerwca 2020 r. W programie m.in Belgrad, Monastyr Rylski, Sofia, Nesebyr, Bukareszt, Szczegółowy plan znajduje się w Przystani, Wspólnocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Jerzego Łukowicza.

3. Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do kościoła Świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach (miejsca urodzin św. Jana Kantego) odbędzie się w sobotę, 19 października br. Wyjazd spod katedry o 9.00. Zapisy u ks. Grzegorza Kierpca lub w Przystani.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Aleksander Matosz, Anna Von Steiger, Anna Mentel.

1000 Characters left