Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

16-06-2019 Uroczystość Najświętszej Trójcy

I. Wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii:

1. W niedzielę członkowie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Bielsku-Białej będą kwestować po każdej Mszy Świętej przed kościołem na rzecz Kuchni Społecznej która wydaje codziennie kilkaset gorących posiłków wraz z chlebem przez 6 dni w tygodniu, dla ludzi bezdomnych, samotnych oraz rodzin wielodzietnych. Działa również Łaźnia publiczna z której potrzebujący może skorzystać. Za każdą ofiarę serdeczne "Bóg zapłać".

2. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które będą w konkatedrze po wieczornych Mszach Św. a w Świętym Krzyżu po Mszy Św. o godz. 9:00 rano.

3. Za tydzień przed kościołem będziemy mieli okazję wesprzeć wspólnotę osób niepełnosprawnych Wiara i Światło. Wasza ofiarność przyczyni się do pomocy w organizacji letniego wypoczynku dla tych osób.

4. Zapraszamy do auli Domu Katolickiego na wystawę poświęconą Św. Janowi Pawłowi II pt: "Pielgrzym" Będzie można ją obejrzeć przez najbliższe niedziele.

5. Mając na uwadze drastyczną podwyżkę cen za niesortowane odpady komunalne, na naszym cmentarzu parafialnym wprowadziliśmy segregację śmieci. Bardzo prosimy, wyrzucając odpadki umieścić je we właściwym kontenerze.

6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na nabożeństwo uwielbieniowe w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.

7. Wspólnota Galilea zaprasza na spotkanie we wtorek o 18:00 do Przystani.

8. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów ze szkoły podstawowej, przedszkoli i ostatniej klasy gimnazjalnej będzie w środę o 8:00 rano. Na godzinę 18:00 zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych.

9. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w konkatedrze o 6:00, 7:30, 8:45, 10:00, 12:30,16:00 i 18:00. W kościele św. Krzyża o 8:00, w Kocurowie o 9:00 i w kościele św. Marka o 9:30. Po Mszy Św. w Konkatedrze o 10:00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, która zakończy się w kościele św. Floriana w Żywcu Zabłociu . Zapraszamy wszystkie delegacje, które tradycyjnie brały udział w tym pięknym wydarzeniu religijnym. Zapraszamy dzieci do sypiania kwiatów.
W miarę możliwości prosimy parkować przy galeriach handlowych, które będą zamknięte w Boże Ciało, dzięki temu unikniemy nadmiernego ruchu pod kościołami.

10. Procesja Oktawy Bożego Ciała z racji remontu wieży będzie tylko w sobotę po wieczornej Mszy Św. i w niedzielę o 17.30 w konkatedrze.

11. W czwartek 27 czerwca będzie zakończenie Oktawy. W kościele św. Krzyża o godz. 17:30 będzie odprawione nabożeństwo, następnie Msza Św. i procesja do czterech ołtarzy.

12. Za tydzień w niedzielę o godz. 12:30 Mszę Świętą będzie celebrował ks. Biskup Roman Pindel z okazji 100-lecia Związku Podhalan.

13. Pragniemy wyrazić radość z faktu przyjęcia w stan Dziewic Konsekrowanych naszej parafianki p. Kingi Kościelniak oraz p. Marty Salamon poprzez posługę ks. biskupa Piotra Gregera. Obrzęd ten dokona się w czasie Mszy Św. o godz. 16:00 w niedzielę.

II. Zapraszamy na wyjazdy:

1. Grupa Rozkręć Wiarę wyruszy już 21 czerwca na IX Wyprawę Rowerową. W 15 osobowej grupie jadąc do dwóch miejsc związanych z objawieniami Maryjnymi w Medjugorie i Mariulind na Islandii pokona 4 tyś. kilometrów. Zachęcamy do wpisania swoich intencji do Księgi, którą rowerzyści zabiorą ze sobą i w których zostaną odprawione dwie Msze Święte. Księga znajduje się w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

2. Zapraszamy na wyjazd do Krakowa na Nabożeństwo do Św. Charbela w dniu 30 czerwca o godz. 14:00. Zapisy w Przystani.

1000 Characters left