Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Ogłoszenia duszpasterskie  31-05-2020   Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

I. Wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii:

1. Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.  Od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w kościele. Wszyscy przebywający w kościele z wyjątkiem sprawujących liturgię muszą mieć maseczki. Nadal nie korzystamy z wody święconej.

2. W poniedziałek będziemy przeżywać świeto NMP Matki Kościoła. Dodatkowa Msza Św. w katedrze będzie o godz. 16.00 w kościele św. Marka o 17.00. w Kocurowie o 17.30.

3. Serdecznie zapraszany wszystkich ministrantów i lektorów do ponownego podjęcia służby ołtarza.

4. Świątynia w ciągu dnia jest otwarta. W kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej trwa adoracja. O godz.15.00 jest odmawiana przez kapłana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Są również odprawiane pozostałe nabożeństwa.

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe które odbywają się w katedrze o godz. 17.45, w kościele św. Krzyża po Mszy św. o godz. 9.00.

6. Otwarta jest nasza kawiarnia i księgarnia "Przystań". Zapraszamy także do zwiedzania wieży Konkatedralnej od wtorku do soboty w godzinach 10:0018:00 w niedzielę  od 13:30 do 16:00. Można wchodzić co pół godziny. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 10 zł, dla studentów, młodzieży i dzieci od 7- 18 roku życia oraz dla emerytów i rencistów  5 zł. Dzieci do 6 lat wejście za darmo. Dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny wstęp dla każdej osoby 5 zł.

7. W sobotę 6 czerwca udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o zapisy w zakrystii, można również zgłaszać chorych telefonicznie. Możemy odwiedzić tylko tych chorych którzy nie są objęci kwarantanną.

8. Cały czas istnieje możliwość spowiedzi w katedrze w tygodniu od 6.15 do 7.30 oraz od 17.30 do 18.15 . W niedzielę 15 minut przed każdą Msza świętą.  W pierwszy piątek będziemy spowiadać od 6.15 do 7.30, a po południu od 14.30 do 20:00. Prosimy pamiętać o zachowaniu dyscypliny sanitarnej.

9. Od poniedziałku wracamy do tradycyjnej formy pogrzebu. Złożenie do grobu będzie po liturgii w kościele. Nie obowiązują limity ale pamiętajmy o zasadach zachowania się podczas epidemii.

10. Również od poniedziałku  będzie otwarta kancelaria parafialna z wyjątkiem soboty.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Osobom, które przekazują środki finansowe na konto naszej parafii. Dzięki nim jesteśmy w stanie opłacić bieżące rachunki i zapewnić utrzymanie naszym pracownikom.

12.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: a. W pierwszy piątek dodatkowa Msza Święta o 16:00, a o 19:30 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie oraz indywidualnym błogosławieństwem. b. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od 6:15 do 7:30, po południu od 14:30 do 18:30 a wieczorem od 19:00 do 20:00. c. Nabożeństwo pierwszosobotnie odbędzie się o 17:00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Przypominamy, że spowiedź i komunia wielkanocna kończy się z dniem 7 czerwca w Uroczystość Najświętszej Trójcy.

II. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Maria Siwacka, Edward Jafernik, Zygmunt Marszałek , Anna Hylińska, Czesław Sarnik.

1000 Characters left