Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

9 grudnia 2018 – 2 Niedziela Adwentu

I. Wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii:

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej franciszkanina pracującego na misjach w Bułgarii o. Ireneusz Mikos. Będzie prowadził rekolekcje adwentowe do najbliższej środy.

• Kazania ogólne będą dzisiaj w katedrze na wszystkich Mszach Świętych. W poniedziałek, wtorek i środę dla dorosłych na Mszach o godz. 6;00 i 7:15 oraz po Mszy Świętej o godz. 18:00. W kościele św. Krzyża od poniedziałku do środy o godz. 9:00.

• Dzieci zapraszamy na naukę podczas rorat o godz. 18:00.

• Młodzież zapraszamy w poniedziałek na 19.30. Wtedy będzie odprawiona Eucharystia z kazaniem skierowanym do młodych.

Zachęcamy wszystkich aby wykorzystali okazję, by jak najlepiej przygotować się dzięki tym spotkaniom na zbliżające się święta. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Rekolekcjoniście.

2. W związki z rekolekcjami Msza Święta w Katedrze będzie przesunięta z 6:15 na 6:00 i nie będzie Mszy Świętej o 6:45 a we środę spowiedź rozpocznie się już od 17.00.

3. W poniedziałek z racji rekolekcji nie ma spotkania Odnowy w Duchu Świętym.

4. Ks. Piotr zaprasza na spotkanie rodziców młodzieży bierzmowanej, z klas 3 gimnazjum i kl. 8 Szkoły Podstawowej. Spotkanie obędzie się w piątek 14 grudnia o godz. 19:00 w Konkatedrze.

5. W sobotę 15 grudnia o 12:00 będzie miała miejsce uroczystość błogosławieństwa nowych lektorów z naszego dekanatu. Cieszymy się, że kolejna grupa młodzieży została przygotowana, pod kierownictwem ks. Pawła, do posługi czytania Słowa Bożego.

6. Zachęcamy, aby zgłaszać chorych, którzy chcą przed świętami przystąpić do sakramentów świętych. Księża odwiedzą ich w najbliższą sobotę od godz. 8:00. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.

7. We Wspólnocie można znaleźć rozpiskę spowiedzi przedświątecznej we wszystkich parafiach naszego dekanatu. W naszej parafii taka spowiedź odbędzie się 22 grudnia, w sobotę, od 6:15 z przerwami do 20:00.

8. Stowarzyszenie św. Wincentego a Paulo, bardzo dziękuje wszystkim darczyńcom, za złożone w ubiegłą niedzielę dary, na rzecz potrzebujących.

9. Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przyczynili się do odnowienia zabytkowego krzyża na rozwidleniu ulic Jaworowej i Topolowej. Krzyż został poświęcony we wtorek 4 grudnia przez naszego rodaka ks. Grzegorza Pala. Przy okazji prosimy parafian, na których posesji znajdują się: krzyże, figury, kapliczki, o troskę i poszanowanie tych poświęconych znaków naszej wiary. Informujemy również, że jeśli te zabytki mają więcej niż sto lat, to trzeba konsultować ich renowację z konserwatorem zabytków nawet jeżeli są położone na prywatnej posesji. Wszelkie inicjatywy z odnawianiem tych pamiątek naszej wiary prosimy również konsultować z parafią.

10. Zgodnie z tradycją w okresie przedświątecznym Pan Organista Rafał Lach będzie odwiedzał rodziny naszej parafii z opłatkami wigilijnymi pobłogosławionymi przez kapłana. Niech będzie to okazją do wyrażenia mu wdzięczności za całoroczną pracę w kościele. Plan roznoszenia opłatków został umieszczony w gablotkach.

11. Pobłogosławione opłatki można również otrzymać w zakrystii katedry. Tam także można nabyć świece Caritas, kartki świąteczne i siano na stół wigilijny. Świece Caritas są również do nabycia w kawiarence "Przystań".

III. Szczególnie polecane wydarzenia kulturalne w naszej parafii i mieście:

1. Od dzisiaj na naszej stronie internetowej będzie dostępna transmisja Mszy Świętych i nabożeństw odprawianych w konkatedrze. Prosimy poinformować o tym osoby, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w liturgii, cieszymy się jak ta wiadomość dotrze do naszych rodaków za granicą.

2. Za tydzień dzieci i młodzież ze świetlicy parafialnej wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami s. Agnieszką Szarytką oraz wikariuszem ks. Pawłem zapraszają na kiermasz świąteczny. Z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem przygotowali własnoręcznie ozdoby świąteczne, nabywając je włączamy się w dzieło wsparcia ich pięknej działalności. Dziękujemy za zainteresowanie. Zgromadzone środki pomogą dzieciom i młodzieży uczęszczającej na świetlicę pokryć część kosztów wyjazdu wakacyjnego.

IV. Powstańmy:

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Aniela Pawełek, Andrzej Ponikwia, Maria Pułko-Bydlińska, Irena Patryas.

1000 Characters left