PILNY KOMUNIKAT DLA PARAFII - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

PILNY KOMUNIKAT DLA PARAFIAN

Drodzy Parafianie!

W związku z pandemią koronawirusa Rząd wprowadził w Polsce stan zagrożenia epidemicznego.

W aktualnej sytuacji zgodnie z zarządzeniem władz państwowych, postępując w duchu największej odpowiedzialności za zdrowie i ludzkie życie, zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa Romana Pindla JESTEŚMY ZOBOWIĄZANI DO KORZYSTANIA z dyspensy i POZOSTANIA w naszych domach aż do odwołania.

W związku z tym:

  • WSZYSTKIE MSZE ŚWIĘTE W NASZEJ PARAFII BĘDĄ ODPRAWIANE BEZ LUDU. Zamówione intencje będą odprawiane planowo aż do wyraźnego odwołania
  • Na Msze Święte zapraszamy TYLKO TE OSOBY I NAJBLIŻSZĄ RODZINĘ, które zamówiły intencje Mszy Świętej (wejście do kościoła dla nich tylko przez zakrystię TYLKO 5 OSÓB). Z wiadomych powodów i oczywistych względów osoby spoza rodziny nie będą mogły skorzystać z tego przywileju!!!
  • Wszystkie spotkania grup formacyjnych oraz wszystkie nabożeństwa zostają odwołane.
  • Chorych w domach odwiedzamy wyłącznie po zgłoszeniu telefonicznym w niebezpieczeństwie zagrożenia życia i tylko poza kwarantanną.
  • Kancelaria parafialna będzie funkcjonować po uzgodnieniu telefonicznym z księdzem dyżurnym wyłącznie w sprawach nagłych.
  • W liturgii pogrzebowej uczestniczy wyłącznie najbliższa Rodzina.

PROSIMY PRZEKAZAĆ TE WAŻNE INFORMACJE SWOIM BLISKIM I OSOBOM STARSZYM W SĄSIEDZTWIE!!!

Prosimy Was o zrozumienie tej nadzwyczajnej sytuacji – mając na uwadze prawo miłości bliźniego. Ufamy, że czas prawdziwego „postu eucharystycznego” stanie się najmocniejszą formą rekolekcji w naszym życiu.

Prosimy również o pozostanie w domu i unikanie wszelkich zbiorowisk ludzkich aż do odwołania. Wasze życie, przeniknięte dobrem, wiarą i modlitwą jest zbyt wielką wartością, by narażać je na niebezpieczeństwo przedwczesnej śmierci.

Jako wasi duszpasterze prosimy, by szczególnie nasze domy stały się teraz kościołami, w których we wspólnocie najbliższych będziemy trwać na modlitwie. Zachęcamy wszystkich do łączności duchowej w modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego każdego dnia o godzinie 15.oo oraz do modlitwy różańcowej, do której wzywają także biskupi, wieczorem o 20.3o. Łączymy się z Wami we wspólnej modlitwie i prosimy Boga przez wstawiennictwo Maryi i świętych o błogosławieństwo dla Świata. Zawierzamy całą naszą Wspólnotę parafialną Miłosierdziu Bożemu i prosimy o dar nawrócenia serc i łaskę wybawienia nas od zarazy. 

POWYŻSZE USTALENIA OBOWIĄZUJĄ WE WSZYSTKICH KOŚCIOŁACH NASZEJ PARAFII

Wasi duszpasterze

Share

1000 Characters left