XV Niedziela Zwykła - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

 1. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. w konkatedrze dzieli się z nami swoim świadectwem misji w Kazachstanie rodzina Hanny i Konrada Nycz z Bielska-Białej. Wychodząc z kościoła mamy okazję wesprzeć materialnie dzieła, w które są zaangażowani.
 2. Dzisiaj o 19:00 rozpocznie się w naszej konkatedrze cykl koncertów organowych. Utwory wykona artysta młodego pokolenia, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach Mariusz Wycisk. Dwa następne będą w sierpniu i wrześniu. Zapraszamy.
 3. Msza św. w intencji służb policyjnych z racji ich święta będzie we wtorek o 8:45 w konkatedrze.
 4. Towarzystwo Patriotyczne Żywiecczyzny, Związek Podhalański Oddział Górali Żywieckich i Stowarzyszenie Dzieci Serc organizuje manifestację w obronie ks. Michała Olszewskiego. Wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższy wtorek o 17:00 przed Sądem Rejonowym w Żywcu.
 5. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do udziału w pielgrzymce do Niepokalanowa 27 i 28 lipca. Zapisy i szczegóły w Przystani.
 6. Trwają zapisy na diecezjalną pielgrzymkę z Bielska-Białej na Jasną Górę, szczegóły na stronie Internetowej. Potrwają do 31 lipca Rozpoczęcie pielgrzymki 6 sierpnia Mszą św. o 8:00 w bazylice Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie.
 7. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Żywiecką na Jasną Górę, która wyruszy w 3 gupach: 23, 26 sierpnia i autokarami 29 sierpnia. Zapisy będą w Domu Katolickim od 18 sierpnia po każdej Mszy, 19 do 21 sierpnia po wieczornej Mszy. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymkazywiecka.ploraz na Facebooku i Instagramie pielgrzymki. 
 8. Komisja IPN odnalazła koło Nysy szczątki  domniemanego żołnierza oddziału Bartka, Tadeusza Obtułowicza,  zamordowanego przez funkcjonariuszy UB w 1946 r. Według znalezionych dokumentów żołnierz ten urodził się w 1926 r w Żywcu i miał siostrę Janinę. Bardzo prosimy krewnych, tego żołnierza, aby zgłosili się do kancelarii cmentarnej Przemienienia Pańskiego w Żywcu celem uzyskania informacji na temat tej sprawy.
 9. Przepraszamy za utrudnienia w związku z remontem głównego wejścia na nasz cmentarz.
 10. Narzeczeni, którzy zarezerwowali termin ślubu na rok 2025 proszeni są o pilne potwierdzenie wybranego terminu. Można zgłosić się osobiście do kancelarii lub zadzwonić do ks. dyżurnego.
 11. Za tydzień będziemy gościć młodzież wspieraną przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W związku z tym w sobotę o godz. 10:00 w konkatedrze kilkuset młodych ludzi z tej fundacji będzie uczestniczyć we Mszy św. Natomiast w niedzielę w konkatedrze na Mszach św. porannych i południowych kazania będzie głosił ks. Teodor Sawielewicz, znany z prowadzenia kanału internetowego Teobańkologia.
 12. Starostwo Powiatowe w Żywcu i Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu informuje, iż w dniu 16 lipca bieżącego roku w godzinach 8:00-16:00 odcinek ulicy Komonieckiego od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ulicą Jodłową będzie nieprzejezdny dla ruchu pojazdów ze względu na układanie nawierzchni jezdni.


W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Alojzy Englert, + Dorota Piwowarczyk, + Bogdan Białecki, + Grażyna Ciućka, + Piotr Pryszcz, + Ireneusz Tesla oraz + Genowefa Nieckarz.

Share