VI Niedziela Wielkanocna - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

 1. Dzisiaj przeżywamy zakończenie wizytacji kanonicznej w naszej parafii. O godzinie 9.45 będzie uroczyste powitanie. Podczas Eucharystii o godz. 10.00. modlitwa za zmarłych. Na Mszy św. o godz. 11:15 ks. biskup Roman Pindel udzieli specjalnego błogosławieństwa dzieciom i rodzinom. Natomiast o godz. 12:30 odprawi Eucharystię, na której dokona podsumowania przeprowadzonej wizytacji. Będzie to również Msza św. dziękczynna za 30 lat kapłaństwa ks. Proboszcza.
 2. Dzisiaj przeżywamy również kolejną rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w naszym mieście.
 3. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwa majowe w konkatedrze o 17:30 a w kościele Świętego Krzyża o 19:00.
 4. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym o 19.00.
 5. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci będzie w środę o godz. 17.00 w Domu Katolickim.
 6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Z tej racji w czasie nabożeństw majowych w konkatedrze i kościele Świętego Krzyża będziemy modlić się o dobre urodzaje, pogodę i błogosławieństwo dla rolników.
 7. W czwartek na nabożeństwach majowych będziemy szczególnie modlić się za nasze mamy. Jest to również dzień urodzin ks. infułata Władysława Fidelusa. Otoczmy Go serdeczną pamięcią modlitewną.
 8. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odprawiać w konkatedrze podczas nabożeństw majowych o 17:30.
 9. Wyjazd na nabożeństwo do Przyłękowa będzie 24 maja we wtorek o 16:00                        z przystanku naprzeciw kościoła. Zapisy w Przystani. Początek uroczystości o 18:00. Pielgrzymując szlakiem do sanktuarium odprawimy Drogę Krzyżową.
 10. Spotkanie młodych na Polach Lednickich, odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2022 r. Organizowany jest dekanalny wyjazd młodzieży na to wydarzenia. Zapisy w Przystani.
 11. Zapraszamy na IV Marsz dla Życia i Rodziny w Żywcu. Odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca 2022 r. Rozpoczniemy Eucharystią w konkatedrze o godz. 12.30. Po Mszy św. przemarsz ulicami miasta. Następnie będzie festyn rodzinny na żywieckim Rynku.
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Krakowa na Nabożeństwo Św. Charbela. Wyjazd w poniedziałek 30 maja o godz. 14.00. Zapisy w Przystani.
 13. Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy w sobotę, 4 czerwca. Wyjazd o 6:00. Zapisy w Przystani.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Zbigniew Jędrzejas,  + Edward Firszt

 

Share