Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

04-04-2021 Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego Wielkiej Nocy oraz liturgii Wielkanocnej. Chcemy podziękować: służbie kościelnej, tym, którzy zadbali o oprawę muzyczną i za wszelkie zaangażowanie Służbie Liturgicznej. Wdzięczni jesteśmy również naszym pasterzom: bp Piotrowi Gregerowi

2. Dziękujemy także wolontariuszom Caritas pod przewodnictwem siostry miłosierdzia Wiesławy. Drodzy parafianie dzięki Waszej ofiarności ponad 160 potrzebujących rodzin i osób samotnych otrzymało paczki wielkanocne.

3. Dzisiaj i jutro na terenie naszej parafii Msze Święte tak jak w każdą niedziele roku. A o 17.30 uroczyste nieszpory kończące Triduum Paschalne.

4. Z racji planowanej przebudowy schodów prowadzących do kościoła Przemienienia Pańskiego w najbliższy czwartek i piątek nie będziemy mogli odprawiać pogrzebów. Przepraszamy za utrudnienia.

5. W piątek z racji Oktawy Wielkiej Nocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

6. W związku z trudną sytuacją epidemiczną przypominamy aby w kościele obowiązkowo nosić maseczki zakrywające usta i nos oraz zachować dystans.

7. W konkatedrze, we wszystkie dni powszednie odmawiamy różaniec o godz. 17.30 w intencji ustania pandemii.

8. Zmarł pan Ryszard Świda który przez długie lata był kościelnym. Opiekował się kościołem Św. Marka wraz ze swoją żoną Małgorzatą. Pogrzeb będzie we wtorek o 14:00 w Radziechowach.

9. Ks. Infuat Władysław Fidelus bardzo dziękuje za wszystkie życzenia i wyrazy troski. Zapewnia o swojej wdzięczności i modlitewnej pamięci.

 

Pragniemy złożyć naszym gościom i parafianom najlepsze życzenia aby z całego serca uwierzyli w to, że te trudne czasy się odmienią i są w stanie również nas przemienić na lepsze. Jest to możliwe z Jezusem, który pokonał śmierć. Błogosławionego świętowania.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:

Ewa Grabowska, Jadwiga Mizia, Kazimierz Siwek, Jerzy Jagła, Maria Itzeli, Stanisław Stokłosiński

Share

1000 Characters left