Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Ogłoszenia duszpasterskie

24-05-2020  

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

I. Wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii:

1. Serdecznie zapraszany wszystkich ministrantów i lektorów do ponownego podjęcia służby ołtarza. 

2. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Ordynariusza Romana Pindla, dyspensa od niedzielnej Eucharystii została przedłużona do odwołania. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz w katedrze może uczestniczyć w nabożeństwach 80 osób, w kościele św. Krzyża 50 osób, w kościele św. Marka 12 osób,  w Kościele w Kocurowie 25 osób a w kościele Przemieniania Pańskiego 18 osób. By zachować bezpieczną odległość prosimy zajmować miejsca oznaczone  kartkami. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele.

3. Świątynia w ciągu dnia jest otwarta. W kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej trwa adoracja. O godz.15.00 jest odmawiana przez kapłana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Są również odprawiane pozostałe nabożeństwa.

4. Nabożeństwa majowe odbywają się w katedrze o godz. 17.30, w kościele św. Krzyża wyjątkowo w tym roku po Mszy św. o godz. 9.00.

5. W sobotę po Mszy Św. zapraszamy na czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Zapraszamy serdecznie do włączenia się  w modlitwę różańcową poprzez relację internetową którą codziennie o 20:30 odmawiają księża pracujący w parafii w intencji ustania epidemii. 

7. Otwarta jest nasza kawiarnia i księgarnia "Przystań". Zapraszamy także do zwiedzania wieży Konkatedralnej od wtorku do soboty w godzinach 10:00-18:00 w niedzielę  od 13:30 do 16:00. Można wchodzić co pół godziny. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 10 zł, dla studentów, młodzieży i dzieci od 7- 18 roku życia oraz dla emerytów i rencistów  5 zł. Dzieci do 6 lat wejście za darmo. Dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny wstęp dla każdej osoby 5 zł.

8. Za dwa tygodnie w sobotę 6 czerwca udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o zapisy w zakrystii, można również zgłaszać chorych telefonicznie. Możemy odwiedzić tylko tych chorych którzy nie są objęci kwarantanną.

9. Cały czas istnieje możliwość spowiedzi w katedrze w tygodniu od 6.15 do 7.30 oraz od 17.30 do 18.15 . W niedzielę 15 minut przed każdą Msza świętą. Prosimy pamiętać o zachowaniu dyscypliny sanitarnej.

10. Dom Katolicki jest nadal zamknięty. Spotkania grup parafialnych nie odbywają się.

11. W ważnych sprawach kancelaryjnych i wezwania do chorego dzwonić do ks. Dyżurnego (33 861 28 05, 33 861 02 05, 513-338-448) lub na domofon.  

II. Zapraszamy na wyjazdy:

1. Pielgrzymka  róż różańcowych do Wambierzyc i okolic, zostaje wstępnie przeniesiona na 17, 18 i 19 października 2020r. 

III. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Gertruda Kompała, Wiesław Pazura, Łucja Staszkiewicz, Jan Sanetra, Walentyna Wawok, Grzegorz Góreczny. 

Informujemy również, że w tym tygodniu zmarła Siostra Matea Serafitka, która przez wiele lat posługiwała w naszej parafii.

Share

1000 Characters left