Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Ogłoszenia duszpasterskie

19-05-2019 - V Niedziela Wielkanocna

I. Wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii:

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość pierwszokomunijną. Ponad 70 dzieci wczoraj po raz pierwszy przystąpiło do spowiedzi, a dzisiaj będą w pełni już uczestniczyć w Eucharystii na Mszy Świętej o godz.12:00. Dziękujemy rodzicom za współpracę w przygotowaniu do uroczystości. Jesteśmy im wdzięczni za dar materialny jakim są nowe szaty liturgiczne. Dziękujemy również księżom Mateuszowi i Jackowi za całoroczny trud przygotowania dzieci do tych ważnych chwil.

2. Informujemy, że dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyć od poniedziałku do soboty w nabożeństwach majowych w konkatedrze o godz. 17:30 a następnie będą przeżywać Mszę Św. 

3. Z okazji Rocznicy I Komunii Świętej Msza Święta zostanie odprawiona 20 maja o godz. 18.00 w Kościele Świętego Krzyża. Również z tej okazji zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej 6 czerwca. Zapisy i szczegóły wyjazdu w Przystani.

4. Domowy Kościół zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji rodzin naszej parafi w poniedziałek 20 maja na nabożeństwo majowe i mszę św. Chcemy powierzać Panu Bogu wszystkie sprawy, które dotykają naszych bliskich, w sposób szczególny do udziału zapraszamy rodziny rozdarte przez emigrację zarobkową - tych, którzy pozostali w kraju przez modlitwę w kościele, tych poza granicami do modlitwy za pośrednictwem transmicji internetowej.

5. Domowy Kościół zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji rodzin naszej parafi w poniedziałek 20 maja na nabożeństwo majowe i mszę św. Chcemy powierzać Panu Bogu wszystkie sprawy, które dotykają naszych bliskich, w sposób szczególny do udziału zapraszamy rodziny rozdarte przez emigrację zarobkową - tych, którzy pozostali w kraju przez modlitwę w kościele, tych poza granicami do modlitwy za pośrednictwem transmisji internetowej.

6. Próba przed bierzmowaniem będzie w poniedziałek 20 maja o 19:00 i w czwartek 23 maja o 18.45.

7. Biskup  Roman Pindel ordynariusz naszej diecezji udzieli sakramentu  Bierzmowania młodzieży naszej parafii w piątek 24 maja o godz. 17:00. Dziękujemy ks. Piotrowi za przygotowanie kandydatów do tego ważnego wydarzenia. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00.

8. W niedzielę 26 maja po Mszy Św. o godz. 18:00 koncert zespołu Lutnia z okazji Dnia Matki.

9. W sobotę, 25 maja o godz. 10:00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji, wśród których są nasi parafianie diakon Michał Byrtek i diakon Piotr Iwanek, święceń kapłańskich.
Diakon Michał odprawi Mszę św. prymicyjną za tydzień w niedzielę o godz. 12.30. Diakon Piotr za dwa tygodnie w niedziele 2 czerwca również o godz. 12.30. Polecajmy w modlitwie wszystkich przeżywających rekolekcje przed święceniami prezbiteratu.

10. Grupa Rozkręć Wiarę wyruszy 21 czerwca na IX Wyprawę Rowerową. W 15 osobowej grupie jadąc do dwóch miejsc związanych z objawieniami Maryjnymi w Medjugorie i Mariulind na Islandii pokona 4 tyś. kilometrów. Zachęcamy do wpisania swoich intencji do Księgi, którą rowerzyści zabiorą ze sobą i w których zostaną odprawione dwie Msze Święte. Księga znajduje się w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

II. Szczególnie polecane wydarzenia kulturalne w naszej parafii i mieście:

1. Zapraszamy na wydarzenie ewangelizacyjne pod tytułem "Duchowa rEwolucja"  zorganizaowane dla młodych ale nie tylko. Spotkanie rozpoczniemy 29 maja o 9:00 w żywieckim amfiteatrze. W programie: świadectwo Łukasza Bęsia, nawróconego rapera byłego narkomana, słowo ks. Jakuba Bartczaka, Adoracja Najświętszego Sakramentu, występ zespołu Let Him Run.

2. W czwartek – 30 maja b.r.  o godzinie 19:00 w "Przystani" odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Jakuba Nowaka pt. „Moje Tatrzańskie Powroty”. Jakub Nowak – jest Wiceprezesem Zarządu Głównego PTTK oraz Prezesem Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu. Jest również członkiem Żywieckiego Klubu Fotograficznego PTTK Można się więc spodziewać bardzo ciekawej i wyjątkowej wystawy fotograficznej. Wystawa potrwa od 30 maja do 26 czerwca 2019 r.

3. W sobotę 25 maja Przystań zaprasza na warsztaty plastyczne. Start o godzinie 10.00, ilość miejsc ograniczona.

4. Zapraszamy na rodzinny "Piknik w Parku", który odbędzie się 26 maja. Początek imprezy o14:00. Szczegóły na plakacie.

5. Zapraszamy na XXV Jubileuszowy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Rozpoczyna się uroczystą Mszą Św. w środę  22 maja o godz.18:00. Wcześniej w Auli DK o godz. 17:00 będzie otwarcie wystawy poświęconej Św. Janowi Pawłowi II. Będzie można ją obejrzeć przez najbliższe niedziele. Prosimy o zainteresowanie się bogatą ofertą tygodnia kultury. Szczegóły na plakacie.

6. W ramach TKCH zapraszamy do Konkatedry na koncert muzyki organowej w wykonaniu Prof. Juliana Gembalskiego w sobotę o 19:00.

7. Organizujemy czwarty Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczynamy Mszą św. której przewodniczył będzie  biskup Piotr Greger o godz. 12:30 w niedzielę 9 czerwca 2019r. Następnie przemarsz do amfiteatru, gdzie odbędzie się festyn rodzinny i koncert uwielbienia.

III.      Zapraszamy na wyjazdy:

1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę z siostrami zakonnymi do Leżajska w dniach od 14 do 16 czerwca. Zapisy w Przystani.

2. W dniach 27.05-04.06 br Franciszkanie z Rychwałdu organizują pielgrzymkę do Medjugorie. Koszt wyjazdu to 390 zł 150 euro. Informacje i zapisy w Domu Rekolekcyjnym w Rychwałdzie do 20 maja pod nr telefonu 33 862 21 49 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00.

 

IV. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Katarzyna Hansel, Michał Podgórski

Share

1000 Characters left