Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Ogłoszenia duszpasterskie 17-01-2021

1.Zapraszamy od poniedziałku do piątku na Msze święte o godz. 18:00 do Konkatedry w intencji rodzin z poszczególnych rejonów kolędowych, na zakończenie Eucharystii przekażemy specjalną modlitwę, wodę święconą, kredę które będzie można zabrać do domu aby go pobłogosławić.

2. W najbliższy piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Burmistrz Żywca, Starosta Żywiecki i oraz Parafia Konkatedralna zapraszają osoby bezdomne i ubogie na gorący posiłek, który będzie wydawany na Placu między Zamkami w żywieckim Parku w dniu od 18 do 22 stycznia w godzinach 13:00-14:00. Dziękujemy właścicielowi restauracja Gawra za wsparcie tego dzieła.

4. Ojciec Andrzej Zając – franciszkanin, wygłosi 19 stycznia w Bazylice Hałcnowskiej katechezę „Franciszku, odbuduj Mój Kościół?” Jest to pierwsza katecheza z cyklu „ODBUDUJ MÓJ KOŚCIÓŁ, ... ODBUDUJ SWOJĄ WIARĘ” Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie Mszą św. o 18.15. Katechezę będzie można wysłuchać także dzięki transmisji internetowej.

5. W przyszła niedziele będziemy obchodzić dzień solidarności z Chorwacją która nawiedziły trzęsienia ziemi. Z tej racji ks. biskup wystosował prośbę o materialne wsparcie poszkodowanych. Po każdej Mszy św. przed kościołem będziemy mogli wesprzeć materialnie ofiary kataklizmu.

6. W konkatedrze we wszystkie dni powszednie odmawiamy różaniec o godz. 17.30 w intencji ustania pandemii.

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:

śp. Krystyna Knapik, Zdzisław Krygiel, Waldemar Nowakowski, Ewa Gołuch,
Zmarł proboszcz z parafii Godziszka ks. Andrzej Wolny. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele parafialnym w poniedziałek i wtorek.

Share

1000 Characters left