Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Ogłoszenia duszpasterskie

20-06-2021 XII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w ramach akcji Pomoc misjom bez pieniędzy, na parkingu Domu Katolickiego od godz. 7:00 do 19:00 będziemy zbierać: baterie, telefony komórkowe, tablety, złom srebra i złota, zegarki tarczowe. Biorąc udział w tej akcji, pomagamy w budowie studni w Tanzanii i Czadzie oraz wspieramy dom dziecka w Boliwii. Akcje organizuje zakon Sercanów i Wolontariat Misyjny działający przy naszej parafii.

2. Dzisiaj przed kościołem możemy wesprzeć materialnie Siostry Służebniczki Dębickie, które w Skoczowie prowadzą dom opieki dla dzieci specjalnej troski.

3. W piątek będzie zakończenie roku szkolnego. Nauczycieli, rodziców oraz dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na godz. 8:00, ze szkół ponadpodstawowych na godzinę 18:00.

4. Informujemy, że zgodnie z najnowszymi zaleceniami nasze świątynie od przyszłej niedzieli mogą być zajęte w 75%. Nie wliczane są do tej liczby osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19. Dalej obowiązuje noszenie maseczek w kościele. Od tej niedzieli również została zniesiona dyspensa dotycząca obowiązkowego udziału we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane.

5. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w katedrze o godz. 17.30 a w kościele św. Krzyża po Mszy św. o godz. 9.00.

6. Zapraszamy do zwiedzania naszej wieży konkatedralnej i do kawiarenki Przystań

7. Jeszcze do środy będzie można wpisać swoją prośbę do Księgi Intencji znajdującej się w kaplicy MB Częstochowskiej. W czwartek rowerzyści zabiorą ją na XI pielgrzymkę rowerową dookoła Polski wzdłuż granic.

8. Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu oraz Kawiarenka Przystań; zapraszają na wystawę fotograficzną, członka Żywieckiego Klubu Fotograficznego PTTK - Grzegorza SZCZEPANIAKA pt.;KOLORY ŻYWC. Wystawę można będzie oglądać w Kawiarence "Przystań" od dnia od 24 czerwca do 26 sierpnia b.r."  

9. Żywiecka Szkoła Folkloru zaprasza na wystawę z okazji 26-tej rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Żywcu. Wystawa czynna jest do 30.06.2021 od godz. 10:00- 13:00 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej na ulicy Zamkowej 4 w Żywcu.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: +Beta Porwit.

Share

1000 Characters left