Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

13-10-2019 XXVII Niedziela Zwykła

I. Wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii:

 

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Przed kościołem zbierane są datki, które przyczyniają się do wsparcia funduszu stypendialnego młodzieży potrzebującej pomocy.

2. W poniedziałek otaczamy szczególną modlitwą nauczycieli wychowawców i pracowników oświaty. W piątek polecamy Panu Bogu lekarzy, personel medyczny, pracowników służby zdrowia, dziękując za wytrwałą i ofiarną pracę.

3. Spotkanie Odnowy w Duchu Św. w poniedziałek o 19:00 w auli Domu Katolickiego.

4. Jutro w poniedziałek 14 października, ks. Piotr zaprasza wszystkie róże różańcowe, na wieczór modlitewny, do Kościoła, po Mszy św. wieczornej.

5. 15 października będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Dziecka Utraconego. Rozpoczniemy wspólnym różańcem w intencji rodziców i rodzin tych dzieci o 17.30. W czasie różańca zostaną wyczytane imiona zmarłych dzieci, które można podać wrzucając przed modlitwą  kartkę z imieniem do wystawionego  pod krzyżem na balaskach koszyka. Składka na mszy świętej będzie przeznaczona na budowę na naszym cmentarzu grobu Dziecka Utraconego - jest to inicjatywa, której realizację pragniemy rozpocząć w przyszłym roku.

6. Stowarzyszenie św. Wincentego a Paulo, zostało  przekształcone na Grupę modlitewną św. Wincentego a Paulo. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych, w każdy I czwartek miesiąca, do kaplicy Matki Bożej na adorację i wspólną modlitwę o godz. 14.00.  Grupa Wincentyńska nadal będzie pomagać swoim podopiecznym.

7. Informacja w sprawie bierzmowania: W naszej parafii do sakramentu bierzmowania, przygotowuje się młodzież z klas 8, która należy do naszej parafii. Decyzją księdza biskupa, każdy kandydat musi odbyć przygotowanie, do tego sakramentu, w swojej parafii zamieszkania. 

8. Przygotowaliśmy nową książkę intencji. Osoby które chciałyby zamówić Msze święte prosimy zgłosić się do zakrystii lub kancelarii.

9. W zakrystii i kancelarii można składać wypominki za zmarłych. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będzie w katedrze przed mszami o 7:30, 8:45 i 16:00 w kościele Świętego Krzyża przed mszą o 11:00 a w kościele Przemienienia Pańskiego przed mszą o 12:15.

10. W najbliższą niedzielę w całym Kościele będziemy przeżywać Dzień Misyjny. Tradycyjnie w naszej wspólnocie parafialnej modlitwą i ofiarą chcemy wesprzeć misyjne dzieła Kościoła. W tym roku będzie to dom dziecka w Santa Cruz w Boliwii, gdzie pracują nasze polskie siostry. Zapraszamy również do misyjnej kawiarenki gdzie oprócz ciasta będziemy mogli posłuchać wykładu o prześladowaniu chrześcijan oraz na misyjny kiermasz. Kazania w tym dniu wygłosi ks. Piotr Bączek dyrektor radia Anioł Beskidów.

11. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej realizuje projekt Ministerstwa Sprawiedliwości dla ofiar przestępstw i świadków przestępstw.  Od 2.10. 2019 roku w naszej Diecezji  działa  Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Bielsku-Białej oraz trzy  punkty lokalne w Kozach, Cieszynie i Żywcu. Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, świadkiem lub osobą im najbliższą, potrzebujesz pomocy, zadzwoń lub odwiedź nasze punkty. Całodobowy telefon: 667 252 257. 

 

II. Szczególnie polecane wydarzenia kulturalne w naszej parafii i mieście:

 

1. Dzisiaj dzień wyborów parlamentarnych. Nasz udział w głosowaniu jest wyrazem zaangażowania i troski o naszą Ojczyznę. módlmy się o mądrość wybieranych i roztropność wybierających. 

2. Zapraszamy dziś na godz. 16:00 do MCK-u na koncert laureatów konkursu piosenki religijnej Strefa Chwały. 

3. W najbliższą sobotę 19.10 zaczynamy cykl warsztatów plastycznych. Serdecznie zapraszamy małych i dużych.  Szczegóły i zapisy w Przystani.

4. Regionalny zespół Pieśni i tańca Pilsko z Żywca zaprasza na koncert  20 października na 18:00 do Sali Miejskiego Centrum Kultury. Wstęp wolny. 

5. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Stowarzyszenie "Akademia Nie z Tej  Ziemi" pod patronatem Biskupa Diecezjalnego i Prezydenta Miasta Bielska-Białej zapraszają na koncert charytatywny "Oczy Etiopii" 30 października o 18:00 w Bielskim Centrum Kultury. Wystąpi Magda Anioł wraz z  zespołem i zaprezentuje widowisko muzyczne inspirowane tajemnicami Różańca Świętego i utwory z nowej płyty pt "Odmawiam". Bilety-cegiełki na koncert w cenie 40 zł można nabyć w Bielski Centrum Kultury i biurze Caritas. Koncert ma charakter charytatywny. Uzyskane ze sprzedaży biletów środki i inne darowizny celowe zostaną przekazane na leczenie operacyjne chorób oczu ubogich mieszkańców Etiopii.

 

III. Zapraszamy na wyjazdy:

 

1. Pielgrzymka do Rychwałdu na Nabożeństwo Fatimskie wyruszy dziś sprzed kościoła Przemienienia Pańskiego o 16:30.

2. Nasza parafia z biurem  Beskidvision z Tarnowa  organizuje pielgrzymkę do Rumunii, Bułgarii i Serbii w dniach od 5 do 15 czerwca 2020 r. W programie m.in Belgrad, Monastyr Rylski, Sofia, Nesebyr, Bukareszt, Szczegółowy plan znajduje się w Przystani, Wspólnocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Jerzego Łukowicza.

3. Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do kościoła Świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach (miejsca urodzin św. Jana Kantego) odbędzie się w sobotę, 19 października br. Wyjazd spod katedry o 9.00. Zapisy u ks. Grzegorza Kierpca lub w Przystani. 


W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Aleksander Matosz, Anna Von Steiger, Anna Mentel.

Share

1000 Characters left