Pogrzeb śp. Biskupa Janusza Zimniaka - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Bp Janusz.jpeg

24 maja 2024 r. w szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej zmarł biskup pomocniczy senior diecezji bielsko-żywieckiej Janusz Zimniak. Przeżył 90 lat, w tym 68 jako kapłan. Był biskupem pomocniczym katowickim w latach 1980-1992, a w latach 1992-2010 pełnił funkcję biskupa pomocniczego bielsko-żywieckiego.

Uroczystości pogrzebowe świętej pamięci Biskupa Janusza Zimniaka odbędą się w piątek 31 maja 2024 r. w Katedrze Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej:

godzina 10:00 – wprowadzenie do Katedry i czuwanie
godzina 12:00 – Msza Święta Pogrzebowa

Po Mszy Świętej przejście w kondukcie na Cmentarz Katedralny przy ulicy Grunwaldzkiej (1 kilometr) i złożenie do grobu zasłużonych kapłanów zgodnie z wolą Zmarłego.

Kondukt pogrzebowy

Po zakończeniu Mszy Świętej rozpoczną się obrzędy ostatniego pożegnania i wyruszy kondukt pogrzebowy. Księża, którzy nie będą brać w nim udziału pozostają w ławkach i z Katedry wychodzą po wyjściu Konduktu. Za Krzyżem pójdą Poczty Sztandarowe, Siostry Zakonne, Orkiestra, Klerycy i Służba Liturgiczna, Kapłani i Księża Biskupi.

Bardzo prosimy wszystkie delegacje z Pocztami Sztandarowymi o dotarcie do Katedry do godziny 11:45. W głównym wejściu Klerycy wskażą miejsce – wzdłuż ławek przy ścianie Katedry po obu stronach.

Zapraszamy do udziału wszystkich wiernych. W Katedrze miejsca dla wiernych są przygotowane w nawach bocznych. Przed Katedrą będzie rozstawiony telebim oraz ławki dla wiernych.

Msza Święta Pogrzebowa będzie transmitowana on-line na stronie Katedry: 

https://www.youtube.com/watch?v=PuirdbZuyfA

oraz na głównej stronie Diecezji Bielsko-Żywieckiej: 

https://diecezja.bielsko.pl

Share