Zakończenie wizytacji kanonicznej - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

   W ostatnich tygodniach w naszej parafii odbyła się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził bp Roman Pindel. Wizytacja ujęta w prawie kanonicznym nakłada na biskupa miejsca obowiązek wizytowania każdej parafii w diecezji co kilka lat.

   Samą obecność biskupa poprzedziły liczne spotkania z pracownikami kurii diecezjalnej, którzy przygotowywali sprawozdania z działalności naszej parafii w wymiarach duszpasterskim, katechetycznym i ekonomicznym.

   W niedzielę 22 maja przeżywaliśmy zakończenie wizytacji. Po uroczystym powitaniu przez proboszcza bp Roman Pindel modlił się za zmarłych parafian i sprawował Eucharystię. Na Mszy św. o 11:15 biskup udzielił specjalnego błogosławieństwa dzieciom i rodzinom. Dokonał też podsumowania przeprowadzonej wizytacji. Eucharystia sprawowana o 12:30 była również dziękczynieniem za 30 lat kapłaństwa ks. proboszcza Grzegorza Gruszeckiego.

 

str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10 copy

Share