Pielgrzymka Róż Różańcowych - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

W dniu 22 października, we wspomnienie świętego Jana Pawła II, wspólnota Róż Żywego Różańca udała się na pielgrzymkę do Ludźmierza i Zakopanego. Ten dzień był dla nas szczególnie ważny, bo odwiedziliśmy miejsca szczególnie bliskie naszemu Papieżowi. Najpierw pojechaliśmy do Ludźmierza,

gdzie pokłoniliśmy się Gaździnie Podhala
i powierzyliśmy nasze intencje odmawiając różaniec święty.

Kolejnym celem naszej wędrówki była Bachledówka, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Ksiądz Łukasz w kazaniu podkreślił, że to miejsce często odwiedzali sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński i Karol Wojtyła, wielcy czciciele Matki Bożej.

Następnie pojechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. ,,Polska Fatima”, jak bywa nazywane to miejsce, stanowi najsłynniejszy ośrodek kultu fatimskiego w Polsce,
a powstało jako wotum za ocalenie życia Jana Pawła II z zamachu 13 maja 1981 roku.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Makowie Podhalańskim, w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin. W miejscu tym znajduje się przepiękna kaplica poświęcona świętemu Janowi Pawłowi II. Tu uczciliśmy relikwie świętego.

Mimo niesprzyjającej aury ( padał deszcz ze śniegiem) to z gorącymi sercami, w przyjemnej atmosferze, umocnieni w wierze wróciliśmy do Żywca, planując już kolejny wyjazd.