CZY JESTEŚ CZŁOWIEKIEM RÓŻAŃCA? - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Kryteria człowieka różańcowego:
1. Różaniec to „wspominanie Jezusa
z Maryją”. Czy odmawiane przeze mnie Zdrowaśki pomagają mi patrzeć na Jezusa?
2. Różaniec to „uczenie się Chrystusa
z Maryją”. Czy mogę powiedzieć, że dzięki modlitwie różańcowej znam Mistrza coraz lepiej? Czy

rozumiem lepiej Jego słowa, gesty, pragnienia?
3. Różaniec to „upodabnianie się do Chrystusa z Maryją”. Czy moje życie zmienia się dzięki różańcowi? Czy pomaga mi on w naśladowaniu Chrystusa?
4. Różaniec to „prosić Chrystusa z Maryją”. Czy na modlitwę zabieram ze sobą sprawy, ludzi i ich problemy? Czy upodabniam się do Matki Bożej, która z „Synem swoim nas jedna, Synowi swojemu nas poleca, Synowi swojemu nas oddaje”?
5. Różaniec to „głoszenie Chrystusa z Maryją”. Modlitwa różańcowa przemienia tych, którzy się nią modlą. Dzięki tej przemianie całe ich życie staje się apostolatem na wzór Maryi – dyskretną, ale skuteczną ewangelizacją świata. Czy tak jest ze mną? Nie muszę być wielkim kaznodzieją, by mówić ludziom wokół siebie: „Uczyńcie, co wam Jezus powie” (J, 2, 5).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pięknie tej kontemplacyjnej modlitwy, to zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Żywego Różańcanaszej parafii – każdy pierwszy poniedziałek miesiąca (z wyjątkiem lipca i sierpnia) po mszy św. wieczornej w auli Domu Katolickiego.