Słowo Krajowego Moderatora Żywego Różańca - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

sam 0052

KS. SZYMON MUCHA

III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej

różańcowej, dziękując za dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosząc

o beatyfikację sługi Bożej Pauliny Jaricot.
„Skoro Jezus Chrystus nam mówi, że Bóg wysłuchuje modlitw dwóch albo trzech, którzy się zgromadzą w Jego imieniu, czyż nie można mieć nadzieję, że tyle tysięcy dusz, zebranych na różańcu, zostanie wysłuchanych?” – te słowa papieża Grzegorza XVI niech będą dla nas wystarczającym argumentem, aby tego dnia trwać razem na modlitwie różańcowej.

Dzień modlitwy różańcowej jest okazją, aby dziękować Bogu za każdą różę (koło) działającą w naszych parafiach, a szczególnie za te nowo powstałe. Dziękujemy za kapłanów obejmujących troską duszpasterską Żywy Różaniec w diecezjach, dekanatach, parafiach. Dziękujemy za wspaniałą i owocną posługę zelatorek i zelatorów zatroskanych o róże (koła). Ten dzień to wielkie wołanie o wyniesienie na ołtarze naszej założycielki Pauliny Jaricot, aby zajaśniała całemu Kościołowi jako przykład ukochania modlitwy różańcowej i uczynienia jej „modlitwą wszystkich”.
Tego dnia nie może zabraknąć modlitwy o rozwój Żywego Różańca w Polsce, który jest duchowym zapleczem Kościoła, aby zawsze byli ludzie ogarniający codzienną modlitwą różańcową sprawy polecane nam przez Ojca Świętego.

Ten dzień nie przypadkiem jest obchodzony w Tygodniu Misyjnym. Nie możemy zapomnieć o tym, że Żywy Różaniec według zamysłu sługi Bożej Pauliny Jaricot ma być duchowym i materialnym wsparciem dla dzieła misyjnego Kościoła.

W czwartek 23 października jesteśmy razem na modlitwie – członkowie Żywego Różańca w całej Polsce. Przekazujmy to zaproszenie innym. W porozumieniu z kapłanem przygotujmy rozważania do tajemnic różańca świętego, które poprowadźmy w czasie tego nabożeństwa.

Tych, którym zdrowie nie pozwoli być tego dnia w kościele, proszę gorąco o włączenie się w modlitwę
w swoim domu czy szpitalnym łóżku.

„Skoro św. Dominik pokonał albigensów, trzymając w ręku różaniec, kto wie, czy pomimo tego, jacy jesteśmy niegodni, nie uzyskamy od Serca Maryi, by zgubiła bezbożność, uzyskując nawrócenie niewiernych?” – niech ta nadzieja i modlitwa różańcowa przebija niebiosa.