Zaproszenie na Studium Teologi Rodziny 2022 - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

STR2022

Studium Teologii Rodziny umożliwia zdobycie wiedzy i formacji dotyczącej całokształtu zagadnień życia małżeńskiego i rodzinnego. Przygotowuje również absolwentów do prowadzenia – w imieniu i pod przewodnictwem Kościoła – nauczania i działalności prorodzinnej, to znaczy poradni rodzinnych, nauk przedślubnych, katechez i spotkań poświęconych problematyce rodziny.

Słuchaczami Studium mogą być przede wszystkim absolwenci wyższych uczelni, studenci kończący studia, nauczyciele, lekarze i pielęgniarki. Zapraszamy szczególnie małżeństwa. W miarę wolnych miejsc na Studium zapraszamy również absolwentów szkół średnich (po maturze) zainteresowanych problematyką rodzinną.

Zajęcia prowadzone na Studium obejmują między innymi etykę ogólną, etykę małżeńską, zagadnienia z biblistyki, antropologii, prawa, psychologii, pedagogiki, socjologii i medycyny.

Zajęcia trwają 2 lata (4 semestry) w Bielsku-Białej. Wykłady i ćwiczenia odbywają się w jedną sobotę każdego miesiąca w godz. od 9.00 do 17.00.

Dla słuchaczy II roku przewidziane są warsztaty m.in. z prawidłowej komunikacji interpersonalnej oraz kurs naturalnej metody rozpoznawania płodności.

Po ukończeniu Studium słuchacze uzyskują dyplom ukończenia, a dla podjęcia katolickiego nauczania i poradnictwa rodzinnego mogą uzyskać misję kanoniczną Biskupa Ordynariusza.

Więcej informacji dla zainteresowanych na temat działalności Studium oraz zasady rekrutacji można znaleźć na stronie studium.rodzina.bielsko.pl

W razie pytań, można dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 734 176 645 bądź pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij