Zakończenie wizytacji kanonicznej - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

W ostatnich tygodniach w naszej parafii odbyła się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził bp Roman Pindel. Wizytacja ujęta w prawie kanonicznym nakłada na biskupa miejsca obowiązek wizytowania każdej parafii w diecezji co kilka lat.

Samą obecność biskupa poprzedziły liczne spotkania z pracownikami kurii diecezjalnej, którzy przygotowywali sprawozdania z działalności naszej parafii w wymiarach duszpasterskim, katechetycznym i ekonomicznym.

W niedzielę 22 maja przeżywaliśmy zakończenie wizytacji. Po uroczystym powitaniu przez proboszcza bp Roman Pindel modlił się za zmarłych parafian i sprawował Eucharystię. Na Mszy św. o 11:15 biskup udzielił specjalnego błogosławieństwa dzieciom i rodzinom. Dokonał też podsumowania przeprowadzonej wizytacji. Eucharystia sprawowana o 12:30 była również dziękczynieniem za 30 lat kapłaństwa ks. proboszcza Grzegorza Gruszeckiego.

str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10str 5 6 10 copy