Pomoc Ukrainie - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Ukraina

Zbiorka rzeczowa do niedzieli "Ukraina - Winnica". Przyjechali ludzie ranni z Chersonia i Charkowa. Prośba o dary w opakowaniach zbiorczych (dla ułatwienia przeładunków). Brakuje leków przeciwbólowych przecigorączkowych dla dorosłych i dla dzieci, środków opatrunkowych, leków na przeziębienie, katar etc. Brakuje jedzenia: konserwy z samootwieraczami, pasztety, jedzenie tylko do zalania goracą wodą (suche dania gotowe), makarony, sól, mleko, dżemy, chleby o przedłużonej przydatności, sosy gotowe, gotowe dania w puszkach, słoikach, kremy czekoladowe, ryż, kasze, olej, soki dla dzieci, ciastka, batony, naczynia jednorazowe na gorące potrawy, sztucce jednorazowe, papier toaletowy, inne wg uznania. Mogą być również śpiwory, ale nowe czy karimaty. Ale leki i jedzenie najważniejsze.

Winnica jest daleko. Są tam siostry zakonne w tym polska zakonnica - s. Marysia, która wraz z ojcami z klasztoru Kapucynów gotuje codziennie dla kilku tysięcy uciekinierów z Kijowa, Chersonia i innych miast. Winnica jest miejscem przechodnim. Przychodzą, śpią, jedzą i idą/jadą dalej w kierunku granicy. Zwracamy sie z prośbą o wszelkie dary rzeczowe (bez ubrań).

Udało się zorganizować transport TIR-a, który w poniedziałek odjedzie z Bielska z zebranymi darami do Chersonia i do Winnicy. Musimy darami zapełnić do niedzieli TIR-a. Wszelkie dary prosimy składać w kawiarence Przystań

Bóg zapłać za wszystko!