Środa Popielcowa w parafii konkatedralnej - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

str 6

W Środę Popielcową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane:

Konkatedra:

6:00  7:00  10:00  11:15  15:00  16:00  17:00  18:00

spowiedź 15 minut przed Mszą św.

Kościół św. Krzyża

Kościół św. Marka

Kościół MB NP w Kocurowie

OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Pamiętajmy o trzech posiłkach bezmięsnych w tym tylko jednym do syta. Papież Franciszek prosi, aby w tym roku z racji wojny na Ukrainie, modlić się  i podjąć post w intencji pokoju na świecie. Z tej racji na każdej Mszy św. śpiewamy Suplikacje i odmawiamy Modlitwę o pokój św. Jana Pawła II.
  2. Przeprowadzamy zbiórkę do puszek przed katedrą oraz do koszyków wyłożonych przed ołtarzem w naszych pozostałych kościołach aby pomóc napływającym uchodźcom. Również taka kwesta będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę.
  3. Dzisiaj kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. Zapraszamy gorąco na Mszę św., w intencji pokoju na Ukrainie, którą odprawimy w najbliższy piątek o godzinie 19.30. Po Eucharystii będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem na sposób lourdski.
  5. Biskup ordynariusz Roman Pindel zachęca wszystkich wiernych do udziału w Międzyreligijnym Marszu Solidarności z Ukrainą. Wydarzenie rozpocznie się na placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej w sobotę, 5 marca, o godz. 19:30. Następnie będzie przejście w cichym marszu do katedry św. Mikołaja, w której sprawowana będzie Msza św.

Modlitwa o dar pokoju św. Jana Pawła II

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna (…), która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.

Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne.

Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny.
Amen.