Zmarł ks. Tadeusz Krzyżak, były wikariusz naszej parafii - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

bystra 40 163

W wieku 61 lat zmarł ks. kan. Tadeusz Krzyżak, proboszcz parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej. Pochodzący z bielskiego Hałcnowa gorliwy, pełen modlitwy, niezwykle lubiany duchowny odszedł w 34. roku swego kapłańskiego życia.

Ks. Tadeusz Krzyżak urodził się 12 stycznia 1960 roku w Bielsku-Białej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1987 roku. Funkcję proboszcza bystrzańskiej parafii piastował od 2004 roku (od 2002 – administrator), choć z tą wspólnotą był związany pracą duszpasterską jako wikariusz od 1998 roku. Opiekował się diecezjalnym domem rekolekcyjnym “Nazaret” w Bystrej.

Ks. Krzyżak był dekanalnym duszpasterzem rodzin oraz ojcem duchownym kapłanów dekanatu łodygowickiego.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Uroczystości pogrzebowe:

Wtorek, 28 grudnia 2021 roku,, godz. 15.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera, kościół Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej.

Środa, 29 grudnia 2021 roku, godz. 14.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Romana Pindla, bazylika Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie. Po Mszy św. odprowadzenie zmarłego kapłana na cmentarz parafialny w Hałcnowie.