Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika najlepsze w konkursie biblijnym "Jonasz" - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

DSC03739

W roku szkolnym 2013/14 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu, po raz pierwszy, wzięli udział w eliminacjach do mającego siedemnastoletnią historię konkursu biblijnego Jonasz. W całości zmagań z pytaniami opartymi o tekst  ewangelii świętego Mateusza wzięło udział

prawie dziesięć tysięcy osób. W żywieckim Koperniku swoje testy napisało prawie 60 uczniów.

W ostatni wtorek – 6 maja, w trwającym VI Tygodniu Biblijnym, w siedzibie Kurii bielsko-żywieckiej odbył się finał, który miał rozstrzygnąć ostateczne wyniki konkursu. Cieszymy się radosną wiadomością, że nasza uczennica z klasy II f – Katarzyna Kanik (po ciężkich bojach i dogrywce), straciwszy tylko jeden punkt zdobyła I miejsce, wygrywając XVII MIĘDZYNARODOWYM KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ „JONASZ” 2013/2014 dla szkół średnich.

Kasi Kanik oraz ks. Piotrowi Wróblowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.