VI PIESZA PIELGRZYMKA DO ŁAGIEWNIK - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Do sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach dotarli 3 maja uczestnicy VI pieszej bielsko-żywieckiej pielgrzymki diecezjalnej, która wyruszyła ze stolicy Podbeskidzia 30 kwietnia. W wędrówce pątniczym szlakiem, liczącym około stu kilometrów, udział wzięło prawie 1800 osób. W tej jedynej tego typu diecezjalnej inicjatywie w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia, pielgrzymi szli pod hasłem „Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu”. Z naszej parafii grupy pielgrzymów prowadzili ks. Jerzy Łukowicz i ks. Paweł Marczyk. Natomiast 1 maja br. z Żywca wyruszyła grupa pielgrzymów na rowerową wersję diecezjalnej pieszej pielgrzymki do Krakowa Łagiewniki. Rowerzyści wyruszyli 1 maja o godzinie 6.30. Trasa wiodła przez Piekary Śląskie – Częstochowę – Ogrodzieniec – Kraków Łagiewniki. Pokonali łącznie 310 km. W pielgrzymce wzięło udział 33 rowerzystów. Na miejsce dotarli 3 maja br. by o godzinie 10.45 połączyć się z pieszą pielgrzymką.
zdj. R. Karp, Alina Świeży-Sobel
Foto Gość