o. JOSE MANIPARAMBIL W ŻYWIECKIEJ KONKATEDZRZE - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

We wtorek 2 maja o godz: 18.00 odbyła się uroczysta Msza Święta, która zapełniła konkatedrę. Kazanie oraz modlitwę błagalną wygłosił i prowadził ksiądz z Indii. Klikając na poniższy link możesz wysłuchać jego kazania:

Kazanie o. Jose Maniparabile

Ojciec Jose Antonio

Maniparambil urodził się w 1964 roku w Parapukkarze, jako siódmy syn Anthony’ego i Mariyam. Jest księdzem katolickim diecezji Irinjalakuda w stanie Kerala. Uzyskał tytuł doktora nauk biblijnych na Papieskim Instytucie św. Piotra w Bangalore. Obecnie jest profesorem biblistyki w Teras Vidyapeetha w Bangalore, prowadzi seminarium z teologii kontekstualnej i misyjnej.

W ostatnim czasie gościł w Polsce – zapraszany przez parafie i wspólnoty charyzmatyczne do poprowadzenia rekolekcji ewangelizacyjnych lub innych rekolekcji związanych ze Słowem Bożym.

Jako profesor biblistyki pracował w Papieskim Seminarium św. Piotra w Bangalore i Ephrem Theological College w Indiacha, a także Salvatoriańskim Instytucie Filozofii i Teologii w Morogoro w Tanzanii w Afryce wschodniej. Prowadzi różne kursy duchowości biblijnej w Indyjskim Instytucie Duchowości w Bangalore oraz Dhyanasadhana w Mysore, Ryshivana w Mangalore. Niektórzy księża i siostry zakonne prowadzą pod jego kierunkiem badania do prac magisterskich. Ojciec Jose otrzymał nagrodę przyznawaną przez Konferencję Episkopatu Kerali dla wyróżniających się młodych studentów biblistyki oraz nagrody za wybitne opracowanie na temat Ewangelii wg św. Marka.

O. Jose Maniparambil głosi rekolekcje i konferencje dla księży, sióstr zakonnych oraz dla świeckich w Indiach i za granicą, m.in. w Ulm i Berlinie w Niemczech (2008, 2009), Paryżu i Annecy we Francji (2007, 2009), Valladolid w Hiszpanii (2007), Wiedniu w Austrii (2007, 2008) i w prawie wszystkich stanach Indii. Prowadził międzynarodowe seminarium Młodzieży Jezusa we Włoszech (2007). Napisał 7 książek po angielsku i 45 książek w języku malayalam. Część z nich została przetłumaczona na jezyk tamilski, francuski, niemiecki i polski.
Jest on też dyrektorem i założycielem Biblia Publications – wydawnictw promujących książki biblijne, eklezjologiczne i o duchowości (www.biblia.in). Wziął udział w filmie „Nurunguvettangal” (‚klejnoty światła’), wybranym na Festiwal Filmowy w Niepokalanowie.
o. Jose był już naszym gościem w 2013 r. Prowadził Mszę Świętą i modlitwę o uzdrowienie. Konkatedra wypełniła się po brzegi. Zachęcamy by i tym razem wykorzystać tę szansę.