NIEDZIELA PALMOWA W ŻYWCU – WJAZD JEZUSA NA OSIOŁKU I BESKIDZKA PASJA - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Trwają przygotowania do Beskidzkiej Pasji czyli Misterium Męki Pańskiej, które zostanie wystawione w Amfiteatrze Żywieckim pod Grojcem. Wydarzenie pod reżyserią zawodowego aktora z Teatru Banialuka w Bielsku Białej Eugeniusza Jachyma angażuje 50 osób. Jest to spektakularne wydarzenie w przepięknej scenografii

przygotowanej przez Katarzynę Buszydlik. Beskidzka Pasja zostanie wystawiona tylko jeden raz w Niedzielę Palmową 9 kwietnia o 19.00. Będzie to żywa Ewangelia, która wprowadzi nas duchowo w przeżycie Wielkiego Tygodnia. Natomiast wydarzenia Paschalne tego samego dnia poprzedzi Tryumfalny wjazd Jezusa na osiołku do Jerozolimy. Całość rozpocznie się na rynku naszego miasta, gdzie aktorzy zaprezentują żywą Ewangelię. Następnie odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Rozpoczynamy o 10.45 na żywieckim rynku. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami.