IV Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Wspólnoty Róż Żywego Różańca, już po raz czwarty, spotkały się
w pierwszą sobotę czerwca na swojej dorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymce
w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Tegoroczna pielgrzymka zgromadziła ponad 20 tysięcy uczestników – więcej niż w poprzednich latach.

Na tym spotkaniu

oczywiście nie mogło zabraknąć licznej grupy różańcowej z naszej parafii. Gdy dotarliśmy na miejsce, błonia jasnogórskie były wypełnione pielgrzymami z całej Polski.

Hasłem spotkania było zawołanie: „Bądźmy świadkami miłosierdzia”.
W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, członkowie wspólnot w sposób szczególny modlili się właśnie w tej intencji.