Dziękczynna pielgrzymka dzieci klas III do Kalwarii Zebrzydowskiej - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

We wtorek 24 maja dzieci klas III – ich odbyły swoją dziękczynną pielgrzymkę za dar eucharystii do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na początku młodzi pielgrzymi wraz z opiekunami wzięli udział w dziękczynnej mszy św. odprawionej w Sanktuarium modląc się za swoich rodziców

i dziękując Panu Jezusowi za ten niepojęty dar eucharystii, w której ofiaruje się On za nas wszystkich nieustannie na ołtarzach całego świata. Po mszy świętej chwila rekreacji na przyklasztornym zapleczu i przejazd na krótkie nawiedzenie kościoła stacyjnego w Wadowicach gdzie wspólnie modliliśmy się przy chrzcielnicy, przy której 96 lat temu został ochrzczony malutki Karol Wojtyła. Nie zabrakło czasu na papieska kremówkę i potem już tylko powrót do Żywca.

Dziękujemy Panu Bogu za dar tego pięknego dnia, także wszystkim dzieciom, które wzorowe przeżywały każdą wspólną chwilę wyjazdu, wychowawcom klas za wzorową organizację i opiekę oraz rodzicom za każdą troskę okazaną tym najmłodszym czcicielom Najświętszego Sakramentu i jednocześnie prosimy, aby w dalszym ciągu dbali, by sam Chrystus był częstym gościem w progach tych dziecięcych serc.