Czeski biskup w żywieckiej katedrze - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Pavel Posád  – biskup pomocniczy czeskobudziejowicki gościł w naszej parafii w Żywcu w dniu 19 maja i modlił się w intencjach młodzieży przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Spotkanie to odbyło się w ramach XXII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej,

którego organizatorem jest żywiecki oddział Klubu Inteligencji Katolickiej. Do naszej katedry przyjechała także młodzież z pobliskiego Jablunkova, która pięknym śpiewem uświetniła modlitewne spotkanie. Po mszy św. w auli Domu Katolickiego odbyło się spotkanie młodzieży zaangażowanej w przygotowanie lipcowego spotkania młodych w Krakowie.