Msza św. w intencji Leśników powiatu Żywiec - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Lasy w Polsce rosną na 9 mln ha, czyli pokrywają ponad 28% powierzchni kraju. Można, zatem stwierdzić, że leśnicy gospodarują na niemal jednej czwartej powierzchni naszego kraju. Lasy są „fabryką tlenu”, chronią nas przed szkodliwym wpływem przemysłu, osłaniają glebę i

wody, są ulubionym miejscem wypoczynku ludzi, są ostoją dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt. Lasy to miejsca przez nas najczęściej odwiedzane. Każdemu przenoszą pozytywne  przeżycia i uspokojenie nerwowe.

W niedzielę 15 maja w żywieckiej katedrze odbyła się msza św. w intencji leśników, którą sprawował ks. infułat W. Fidelus. W czasie jej trwania polecaliśmy w modlitwie wszystkich leśników – kustoszów tego narodowego skarbu, jaką są lasy.

Niezwykle ważne jest, żeby uświadomić sobie znaczącą rolę lasów w przyrodzie, a przede wszystkim rolę ekosystemów leśnych w życiu każdego człowieka. Zastanów się zanim wyrzucisz śmieć czy niedopałek w lesie.