Koła koronkowe - nowa inicjatywa - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

ecrukolakoronkowe

W związku z przybyciem do naszej parafii obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny (06 do 07 XII 2015 r.), zapraszamy wszystkich parafian do modlitewnego zaangażowania w tzw. Kołach koronkowych. To modlitewne zobowiązanie  będzie

trwać przez cały okres Roku Miłosierdzia (od 08 XII 2015 r. do 20 XI 2016 r.). Chętnych zapraszamy do zakrystii Konkatedry po odpowiednie materiały.

Koła Koronkowe, to jeden z owoców trwającej w Polsce peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Jana Pawła II i siostry Faustyny. Koło koronkowe to grupa dziewięciu osób, które codziennie modlą się koronką do Miłosierdzia Bożego oraz odmawiają jeden dzień, z dziewięciu dni nowenny do Miłosierdzia Bożego. Każda osoba odmawia inny dzień nowenny, dlatego każdego dnia odmawiana jest cała nowenna. „Koronka to dobra modlitwa na dzisiejsze czasy m.in. dlatego, że jest krótka. Pan Jezus bardzo pragnął, by tak się modlić i obiecał dużo łask poprzez tę modlitwę” – mówi s. Marietta Kruszewska ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, pomysłodawczyni Kół koronkowych.

„Nie wymyślałam tego, nie układałam siedząc z długopisem nad pustą kartką. Wszystko przyszło „gotowe”, w całości wraz z nazwą, która na początku mi się nie podobała i nie bardzo rozumiałam dlaczego „Koła”. Myślałam, nawet żeby zmienić nazwę, na ładniejszą, ale czułam, że nie mogę tego zmieniać. Po pewnym czasie rozmawiałam z jedną z naszych Sióstr na temat powstania Kół koronkowych i ona powiedziała wtedy: dobra nazwa – „Koło koronkowe”, to jak „koło ratunkowe”. Skojarzyłam ten fakt ze słowami Jezusa z „Dzienniczka”, gdy mówił, że koronka będzie ostatnią deską ratunku, jaką kapłani będą dawać, jako pokutę największym grzesznikom. Rozumiem teraz dlaczego taka nazwa i nie chcę jej zmieniać” – dodaje s. Marietta

Celem Kół koronkowych jest szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego, modlitwa w różnych intencjach oraz świadczenie miłosierdzia bliźnim: modlitwą, słowem i czynem.