Uroczystości niepodległościowe w Żywcu - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

97 lat temu Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po ponad 120 latach Polska

odzyskiwała niepodległość. Z tej okazji w żywieckiej konkatedrze odbyła się uroczysta msza, po zakończeniu której na żywieckim rynku ks. infułat W. Fidelus w asyście księży i pana burmistrza oraz przedstawicieli władz miasta dokonał poświęcenia nowej figury św. Floriana.