Pielgrzymka wdzięczności do św. Jana Pawła II - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

W minioną sobotę 26 września zakończyła się pielgrzymka dziękczynna  kończąca obchody dwudziestej rocznicy pobytu Jana Pawła II w naszej diecezji i parafii w Żywcu. Mimo, że minęło już tyle lat nie sposób zapomnieć o tamtych chwilach, które z pewnością mocno

zaznaczyło się w ośmiowiecznej historii naszego miasta. Wielu z nas pamięta tę wizytę z osobistego spotkania ze św. już dziś Papieżem na żywieckim rynku. Cieszy nas fakt, że przeżycie rodziców, wówczas pewnie nastolatków zostało przekazane w pamięć ich dzieci, które mają świadomość wydarzeń sprzed dwudziestu lat i wiedzą, że Jan Paweł II był u nas.Życie, świadectwo i nauka świętych ludzi jest bezcennym drogowskazem obecnych czasów. Stąd zrodził się pomysł parafialnej pielgrzymki do Rzymu, na grób Ojca Świętego Jana Pawła II jako dar wdzięczności za wizytę w naszym mieście i naszej diecezji oraz przesłanie, jakie w swojej nauce zostawił dla przyszłych pokoleń naszej Ojczyzny.Odwiedzając wiele różnych świętych miejsc modliliśmy się za wszystkie rodziny naszej parafii wzywając wstawiennictwa świętych patronów, szczególnie prosząc o orędownictwo i wsparcie św. Jana Pawła II.

ks. RJ.