Uroczystość odpustowa w katedralnym kościele - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

We wtorek 8 września o godz. 18.00 odbyła się uroczystość odpustowa w naszej katedrze. W tym roku celebrowali ją księża ze srebrnym jubileuszem czyli z 25 letnim stażem kapłańskiej posługi. Mszy św. przewodniczył ks. Józef Jakubiec, zaś okolicznościowe słowo wygłosił ks. Adam

Hopciaś. Polecamy wszystkie rodziny naszej parafii w Żywcu opiece NMP, aby przez jej wstawiennictwo każdy z nas wzrastał w osobistej świętości i stale przybliżał się do Boga. Na zakończenie mszy św. księża jubilaci otrzymali serdeczne życzenia od wszystkich modlących się w naszej świątyni, także pamiątkową różyczkę i piernikowe serduszko przypominające o rocznicy święceń kapłańskich. Co ciekawe na uroczystość odpustową  została przyniesiona kopia MB. Rychwałdzkiej, aby wierni naszej parafii także w Jej wizerunku szukali wsparcia z nieba w cierpieniach i niepokojach codziennego życia.