Liceum dla dorosłych w Żywcu otrzymało imię bł. Matki Teresy z Kalkuty - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

5 września br. mszą św. w żywieckiej konkatedrze NNMP pod przewodnictwem J.E. ks. bp. Tadeusza Rakoczego i koncelebrze ks. infułata Władysława Fidelusa i ks. dra Stanisława Cadera rozpoczęła się uroczystość nadania bezpłatnej szkole dla dorosłych imienia Matki Teresy z Kalkuty.

Na początku mszy św. ks. infułat Władysław Fidelus przywitał ks. biskupa oraz licznych gości z kraju i ze świata w tym: Pierwszego Sekretarza Ambasady Indii w Polsce i Litwie Shri G.R. Meena z małżonką, byłego Marszałka Sejmu RP Marka Jurka, Senatora Tadeusza Kopcia, Posła Stanisława Szweda oraz władze miasta i powiatu.
W trakcie homilii ks. biskup Rakoczy przypomniał swoje spotkania ze świętą Matką Ubogich oraz przypomniał jak ważne jest Jej przesłanie we współczesnym świecie.
Po mszy św. dyrekcja szkoły otrzymała od biskupa seniora relikwie święte z obrazkiem św. Jana Pawła II.
Część artystyczna odbyła się w budynku szkoły w trakcie, której dokonano uroczystego przekazania Aktu Nadania Imienia przez ks. bp. Tadeusza Rakoczego oraz Organ Prowadzący Szkołę. Podniosłości tej części nadał także wykład byłego Marszałka Sejmu RP Marka Jurka na tema zagrożeń cywilizacyjnych oraz wychowawczych we współczesnym świecie. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Aleksander Sapiński wręczył Medale Przyjaciół Szkoły Matki Teresy m.in. ks. bp. Rakoczemu, ks. Infułatowi Władysławowi Fidelusowi oraz ks. Rafałowi Jończemu. Uhonorowano również byłego prezesa Chóru „Lutnia” Józefa Kiszę nagrodą Primus inter pares.
Po zakończeniu oficjalnej części odbył się koncert Chóru „Akord” oraz poczęstunek z pysznym tortem z okazji „roczku” szkoły.